Swiatła Postojowe ?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
cr2sher

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 28 mar 2007, 14:14
Imię: Paweł
Auto: oBoRa
Silnik: Benzynowy
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#11

Nieprzeczytany post autor: cr2sher »

ja mam u siebie diodowe postojowki, krote daja delikatny niebieski odcien, i mialem maly problem z policja, a mianowicie jak mnie zatrzymali to nie mieli sie do czego doczepic wiec doczepili sie ze mam niedozwolone niebieskie postojowki, ale jak sie pozniej okazalo (wyjolem je zapalone z klosza) ze tak naprawde swieca na bialo, a to ze jest taki odcien to specyfika odblasku w samym lefrektorze i zalamania swiatla :D skonczylo sie na tym ze niestety panowie nie mieli racji :P:D
Pozdrawiam
Cr2ShEr - Paweł

[External Link Removed for Guests]

------------------------------------------------

Obrazek

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Dowiadywałem się u źródła i tak:
Jak mamy wsadzone kolorowe żarówki/diody to mają prawo zabrać dowód rejestracyjny.
Jak usuniesz usterkę na miejscu to oddają dowód i możesz jechać dalej.
Jeśli jednak jest to błędny kolor żarówki, a nie spalona żarówka to można dostać mandat, bo było to celowe działanie właściciela.
Z tego co kojarze to w taryfikatorze jest 50-200 PLN

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: deeper »

A co jak powiesz, ze idziesz na stacje benzynowa i za 30 min bedziesz z normalnymi ?
Ciekawe czy by na to poszli, w koncu lepiej wydac na taryfe kilka dyszek i 2zl na zarowki niz stracic dowod i dostac mandacik... :D

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

A co jak powiesz, ze idziesz na stacje benzynowa i za 30 min bedziesz z normalnymi ?
Ciekawe czy by na to poszli, w koncu lepiej wydac na taryfe kilka dyszek i 2zl na zarowki niz stracic dowod i dostac mandacik... :D
_________________
mnie kiedys złapali w nocy z przepaloną w Gdańsku i powiedzieli że 2-3 km dalej jest stacja i żebym sobie podjechał i wymienił bo jak mnie znowu złapią to inaczej pogadamy :D
[External Link Removed for Guests]

slavo

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 24 paź 2007, 22:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: slavo »

Wszystko zalezy od policjanta. Jedne machnie na to reka i powie zebys sobie wymienil a inny sluzbista przybije Ci mandat. Tak samo jak na przegladzie jeden za spalona czy 'kolorowa' postojowke machnie reka a inny nie przybije pieczatki

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: VRx »

deeper pisze:co jak powiesz, ze idziesz na stacje benzynowa i za 30 min bedziesz z normalnymi ?
Napisałem. Jak wymieniasz na normalne to dowodu nie stracisz ale w świetle prawa ma prawo dać Ci mandat jeśli żarówka była w niewłaściwym kolorze. Wiadomo że celowo wsadziłeś inną, sama koloru nie zmieniła.
Jak masz spaloną żarówkę to wymieniasz i jedziesz dalej, zawsze mogła Ci się spalić tuż przed kontrolą, to jest przypadek.
A to czy wystawią Ci mandat, jak zmienisz zielone/czerwone/niebieskie żarówki na normalne to tak jak napisał slavo zależy od miśka, ma prawo, ale może machnąć ręką.

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

a co z ringami ?? tzn ja wogule nie mam podpiętych postojowych tylko same ringi , czy za to mogą cos zrobić ?? co jak w ringach zmieniłbym diody na zielone ??
==========82%===========

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: VRx »

ringi to światła postojowe, więc skoro świeca to jak możesz pisać że nie masz postojowych...
jak zmienisz diody na zielone to tak samo jak w zwykłych postojówkach byś zmienił

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

no bo oprócz ringów mogę podpiąć normalną żaróweczkę taką jaka oryginalnie powinna być i chyba według przepisów to jest światło postojowe ?? nie wiem czy dobrze myślę ale chyba przepisy ustalają jaka ma być barwa i moc światła postojowego ?? czy to tylko jakieś "standardy" ??
==========82%===========

ODPOWIEDZ