Swiatła Postojowe ?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Nowak

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: Nowak »

ja mam niebieskie diodowe postojówki, i folie na tylnich reflektorach i miałem jedną kontrole pojazdu i sie do niczego nie przyczepił, i też raz byłem zatrzymany za prędkość ale też nic ich to nie obchodziło czy mam takie światła czy inne... a przeglad też bez problemu zrobiłem z czarną folią na lampach i LED postojówkami.... wszystko zależy na kogo sie trafi....
[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: VRx »

michalek206 pisze:nie wiem czy dobrze myślę ale chyba przepisy ustalają jaka ma być barwa i moc światła postojowego ??
Ale ringi to raczej spełniają.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

u jednego się nie przyczepią a drugi może trafić na służbistę i dostanie mandat. Ogólnie jest tak że czerwony i niebieski to światła pojazdów uprzywilejowanych i nie można takich używać

można by było pomyśleć że skoro tylko czerwony i niebieski to można by było dać inny kolor i jest ok ale niestety nie :/ przepisy wyraźnie mówią że pojazd może być wyposażony tylko w światła białe bądź żółte

tak więc jazda z kolorowymi postojówkami nie jest dozwolona a to czy dostaniesz mandat czy nie zależy od policjanta

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Przepisy też mówią o tym, że za inny kolor jest przewidziany mandat, ale to jest tak jak z prędkością jeden Cię zatrzyma za 20km przekroczenia inny nie, jeden sprawdzi trójkąt i gaśnicę inny nie.

ZAPi

Astro-maniak
Posty: 157
Rejestracja: 14 sty 2007, 1:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: ZAPi »

a jak to jest z postojówkami w halogenach poza sama zarówka nph3
ja bym chciał sobie dołożyć zwykłe zarówki badz białe diodowe w halogeny w zderzaku i pasiły by sie razem z postojówkami moge dostać mandat albo coś ?? jak to jest

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

Kostek pisze:Natomiast jak trafisz na takiego karierowicza to bez lawety samochodu juz nie ruszysz o 1cm.
co to za bezsens? nawet jak Ci zabierają dowód to możesz jechać dalej. Dostajesz pokwitowanie i masz obowiązek się udać do stacji kontroli pojazdów w celu stwierdzenia usunięcia usterki i tyle. Masz na to z tego co pamiętam 7 dni. Ja tak miałem z przednimi przyciemnionymi szybami... i zerwałem folię... pojechałem na stację kontroli pojazdów a potem dowód ojciec odbierał chyba z wydziału komunikacji...

ZAPi pisze: jak to jest z postojówkami w halogenach poza sama zarówka nph3
mandatu nie dostaniesz. Jest nowy Ford Galaxy lub S-Max (nie pamiętam dokładnie który z nich) i on ma pozycyjne w halogenach w zderzaku. Ja chce tak u siebie zrobić ale najpierw pokombinuję w używanych starych halogenach, żeby sobie nie zniszczyć :)

szary

#27

Nieprzeczytany post autor: szary »

Nowak pisze:ja mam niebieskie diodowe postojówki, i folie na tylnich reflektorach i miałem jedną kontrole pojazdu i sie do niczego nie przyczepił, i też raz byłem zatrzymany za prędkość ale też nic ich to nie obchodziło czy mam takie światła czy inne... a przeglad też bez problemu zrobiłem z czarną folią na lampach i LED postojówkami.... wszystko zależy na kogo sie trafi....
tylko chyba już zapomniałeś jak na spocie w Starachowicach szybko gasiłeś światła jak policja podjechała ;)

Awatar użytkownika
Mixotic

Klubowicz AKP
Posty: 470
Rejestracja: 26 wrz 2007, 19:43
Imię: Wojtek
Auto: Astra Coupe
Silnik: Z 22 SE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 2 razy
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: Mixotic »

Ja na przeglądzie wymieniłem sobie żarówki z niebieskich na białe w ciągu minuty bo się doczepił pan diagnosta .........ny .
Trzeba wozic ze sobą białe bo tak jak piszecie jeden pies się doczepi o każdą rzecz o którą można a normalny mundurowy tylko upomni ustnie albo każe w najgorszym wypadku wymienic na miejscu. :D

Michał86

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2008, 13:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa - Yelonki
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Michał86 »

czyli w zapasie normalne zaroweczki :D

marcinos

ex-Staff
Posty: 1860
Rejestracja: 25 paź 2007, 15:18
Imię: Marcin
Auto: ASTRA J
Silnik: A14NET
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: marcinos »

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia Dz.U.2003.32.262 (R), a dokładniej Załącznik nr 6 Warunki szczegółowe dotyczące świateł zewnętrznych pojazdu samochodowego i przyczepy :mrgreen: jest tam taka tabelka i tam jest dokładnie napisane jakie światło ma być :mrgreen:

o tu [External Link Removed for Guests] :mrgreen:
Chcesz zostać klubowiczem/przyjacielem klubu? [External Link Removed for Guests]
Namiary na Klubowiczów AKP grupa Lublin [External Link Removed for Guests]
Oddział regionalny Klubu, woj lubelskie [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ