Miałeś kolizję ,spisz oświadczenie!

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Tomekwgw

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 24 sie 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WGW k\Siedlec
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Tomekwgw »

Ale mi o to głównie chodzi że nawet ten co widział wypadek nie zechce się pod tym podpisać bo wie że pózniej może mieć przez to dużo ciagania po sądach. Mimo że daną osobe widziałes w chwili zdarzenia ona i tak Ci powie że nic nie widziała. Mało kto w tych czasam się na to zgodzi, no chyba że tak jak pisze ADAMO jest to ktoś z kim akurat w danym momencie jechałes. To na takich świadków mozna liczyć. Pozdrawiam :mrgreen:
TomekWGW by OPEL ASTRA F KOMBI ver. SPORT
Pozdrowienia dla całego Mazowiecka:)

Bast

Astro-maniak
Posty: 633
Rejestracja: 25 gru 2006, 13:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Bast »

Tomekwgw pisze:Ale mi o to głównie chodzi że nawet ten co widział wypadek nie zechce się pod tym podpisać bo wie że później może mieć przez to dużo ciagania po sądach.

Jezeli takowych nie ma (a z tego co napisałeś powyżej ,logicznie wnioskując świadków nie ma,czyli świadkowie nie podpisuja Ci oświadczenia) to co robisz?Wzywasz policję.
Tomekwgw coś sie tutaj zakreciłeś :lol:
>>> [External Link Removed for Guests] <<<
...............................................................................................................................
>>> [External Link Removed for Guests] <<<

Tomekwgw

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 24 sie 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WGW k\Siedlec
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Tomekwgw »

Szczerze Ci powiem ze nie wiem co bym zrobił w takiej sytuacji bo nigdy jeszcze z czyms takim sie nie spotkałem. Jakbym nie widział wyjscia z sytuacji to pewnie siegna bym po pomoc do "misiaczków" :>
TomekWGW by OPEL ASTRA F KOMBI ver. SPORT
Pozdrowienia dla całego Mazowiecka:)

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Kumpel juz sie tak naciol.

Wyobraz sobie sytuacje, jedziesz sobie przez skrzyzowanie zderzamy sie po srodku,
niekt nie jest ranny wiec nie wzywamy policji.
Spisujemy ze ja sie przyznaje i wogole. Ty zadowolony iziesz do ubezpieczalni z papierkiem.
Po jakims czasi do ubezpieczalni ja sie wybieram,
ale mowie im ze to nie ja wjechalem na czerwonym tylko ty, ze mi sie zapalilozielone, a ty wpadles na skrzyzowanie jak sie zapalilo czerwone. A podpisalem oswiadczenie bo bylem przestraszony i nie myslalem logicznie.
Jednak teraz przeanalizowalem to i sie nei przyznaje do spowodowania wypadku...

Jak mi udowodniszze to ja ? Zaciagniesz mnie do sadu i co ?
Moje slowo przeciw Twojemu. Mozesz miec nawet zdjecia z wypadku itd...
ale jak udowodnisz ze to nie ty?
Jezeli masz swiadkow to moze sie uda, ale zazwyczaj ludzie zawijaja dupe i nie chca byc ciagani po sadach.

Sytuacja ze ktos sie wyrzekl(w podobny sposob) byla chyba w klubie vectry.
Ktos jechal, na ulice wyskoczyl pies, on go walnol, reflektor rozbity, zderzak pekniety i troche maska wnieciona.
Wlascicielka psa z ryjem ze psa zabil itd, jeszcze dzieci byly... wiec chcial zalatwic sprawe na policji, bo w koncu pies bez smyczy biegal i to ewidentnie bylo przyczyna sytuacji... jak co do czego przyszlo to kobieta sie wyrzekla ze to nie jej pies (w koncu pies i tak nie zyl wiec nic by to nie zmienilo).

Oczywiscie nie wszycy postepuja w ten sposob ale jestesmy w polsce ... kraju gdzie jest wielu cwaniakow i trzeba sie pilnowac...

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: chiken »

zgadzam się z opinią deeper, dotyczącą pisania oświadczenia, że zazwyczaj osoba która ją podpisuje (sprawca) potem mówi że nigdy takiego wypadku nie miał itd. itd. nie raz czytałem na forach osoby które miło i sprawnie sporządziły oświadczenie a potem był problem z ubezpieczalnią. Misiek to 100% gwarancja uzyskania pieniędzy od ubezpieczyciela, inna sprawa jak to ty jesteś sprawcą bo zapewne dorzucą ci jakiś mandacik. Jakby prawo było jakoś poukładane i możliwośc stworzenia oświadczenia i bezproblemowe uzyskanie kasy od ubezpieczalni pozwoliłoby odciążyc smerfy
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Tomekwgw

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 24 sie 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WGW k\Siedlec
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Tomekwgw »

Troche to prawo jest zle skonstruowane bo jesli doszło juz do kolizji to nie powinno być tak ze policja przyjedzie i odrazu z miejsca wali 6 pkt karnych i 200 zł mandatu. Policja powinna byc od tego zeby pomagac. Jesli w kolizji nie ma rannych to poco wlepiac tak wysokie mandaty jakby mało ludziom było remontu samochodu to jeszcze dowalają mandaty. Wiadomo stało sie no i trudno ale moim zdaniem nie powinno to konczyc sie mandatem tylko pouczeniem. No wiadomo ze takich baranów co wjezdzaja na czerwonym swietle to powinni karac i dozywociem jako "próba zabojstwa" ;)
TomekWGW by OPEL ASTRA F KOMBI ver. SPORT
Pozdrowienia dla całego Mazowiecka:)

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Roznie z tym bywa, czlowiek popelnia bledy... ubezpieczenie jest od tego zeby pokryc szkody powastale,... na skutek tych bledow...

Spotkalem sie tez z sytuacja ... bardzo dziwna, byl koles ktory mial autocasco,
byl sprawca wypadku, ale cos tam sie ubezpieczalni nie podobalo i nie chcieli mu dac kasy na naprawy...
poszedl do prawnika, doradcy zajmujacego sie ubezpieczeniami...to mu poradzil...zeby poszedl na policje,
i powiedzial ze wtedy i wtedy spowodowal kolizje, ze poddaje sie karze... czy cos w tym stylu.
Faktycznie poszedl, dostal mandat na pare stowek, i z kwitami jeszcze raz do ubezpieczalni...
o dziwo w tej sytuacji nie mieli zadnych pytan... i poszlo gladko ...

zbiniu19

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 03 sty 2008, 23:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rOGOŹNO
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: zbiniu19 »

miałem dzisiaj stłuczke tzn gozciu wpadl w poślizg i uderzyl we mnie jego ubezpieczyciel to HDI wiecie cos na temat tej ubezpieczalni?
zbiniu

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Darek »

zbiniu19, HDI jest super według mnie dobrze płacą, naprawa uszkodzenia kosztowała mnie 350 zł a dostałem 1300 zł :)

ODPOWIEDZ