OCi AC

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: koralm »

PTU ma pakiet na Opla :)

astra II 2,0 '03 full opcja OC, AC, NNW niecale 1600zł (tyle ze OC 5 lat, AC 4 lata bezszkodowo)

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: koralm »

ja stary nie jestem :) ledwo 23 lata. pelno zwyzek itp, ale sa tez znizki za 5 lat OC, 4 lata AC :) no i znizka za bobasa :) poztym wczesniej w PTU mialem UNO ubezpieczone.

Pani w PTU wyliczyla mi na telefon 2200zł, a jak posiedzialem porozmawialem, pokazalem fure, spis wyposazenia, dopis bobasa, no i fak ze zostaje z fura druga u nich :) jakos wyszlo taniej.

pozatym jak juz wspomnailem PTU ma pakiet na Opla i Fiata (a w pakiecie taniej).
Jak bym kupowal samo OC to jest okolo 800zł co jest bez sensu bo oddzielnie AC jakies 2000zl, a tak mam za 1600zl calosc. najlepiej to wydzownic i sie rozeznac a pozniej uderzyc do ubezpieczalni osobiscie (no i dowiedziec sie o pakiety bo moze czasem lepiej w pakiecie kupic).

ArekDziadzia

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 12 kwie 2007, 16:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: ArekDziadzia »

Panowie tylko trzeba czytac co posiad tak zwany pakiet AC bo niby promocja a morze wszystkiego nieobejmuje.

JA opisze swoja przygode z PZU ubezpieczenie posiadam OC AC NW i asistance polska jadac draga swiecko poznan dostałem kamieniem w szybe i jak wiadomo 2 kreski poszły szyba nadaje sie do wymiany było to ok godz 22 na drugi dzien rano zgłaszam szkode w PZU Oddział Ostrów Wielkopolski i chce zeby mi wypłacili z AC mówia ze ok naliczyli mi do wypłaty 700zł zgodziłem sie sprawa trafiła do Kalisza do działu Likwidacji Szkód skontaktowałem sie zpanem zajmujacym sie ta sprawa a on mi mówi ze przekaz puscił poczta co wczesnie ustalałem w Ostrowie ze ma byc przelew na konto bo niema tam nikogo w domu to powiedziałze jak przekaz wruci to pusci przelew podałem numer konta i czekam spokojnie na pieniadze co sie okazało na moje konto wpłyneła kwota 250zł i na mojego taty konto 250zł z tego tytułu ze pojazd jest zarejestrowany na mnie i na tate odszkodowanie dzielone jest na 2 włascicieli ale zamiast 700zł wypłacili mi jak narazie 500zł w takim wypadku nawet niemam na wymiane szyby bo samo szkło kosztuje 570zł + koszt robocizny czyli ok 100zł teraz gosc z kturym wczesniej rozmawiałem z Kalisza przez telefon i przez email nieodpowiada na moje wiadomosci dlaczego taka kwota i wogule najprawdopodobniej zostałem zrobiony w konia i dostałem kwote -podatek VAT była juz kiedys o tym wzmianka w TV ze PZU oszukuje przy wypłacie odszkodowania jezeli ta sprawa na tym sie zakonczy napewnie niemam zamiaru latania po sadach i zadac 200złbo to troche smieszne ale wiem ze wtedy momentalnie zmieniam firme ubezpieczeniowa bo to banda oszustów 3000zł wiedza jak wziasc ale jak maja wypłacic to cfaniakuja sie POZDRAWIAM i przepraszam za błedy:)
ASTERKA BY SKALPEL :)

KeySee

Astro-maniak
Posty: 1873
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:52
Imię: Tomek
Auto: Honda Accord
Silnik: ictdi 2.2
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn/Nottingham

#14

Nieprzeczytany post autor: KeySee »

JOszi, to płacisz prawie tyle samo co ja. Z tym, że ja o 1 zł więcej. Ubezpieczyciel to MTU.
Ale w przyszłym roku już mnie ominie zwyżka za wiek. :mrgreen:

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

KeySee teraz zapłaciłem dużo więcej ;) miałem drobną stłuczkę i 10% poszło + zachcianki religi i wyszło ponad 800zł :/

Dodam że jakbyś miał 60% zniżek i powyżej 23 lat to w hestii nie miałbyś zwyżki za wiek a wynosi ona tam 50% ;)

Adamo

Astro-maniak
Posty: 287
Rejestracja: 23 lut 2007, 6:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Adamo »

KeySee pisze:Ale w przyszłym roku już mnie ominie zwyżka za wiek.
I mnie też + jak bez wypadku zniżka 15%, PTU tak daje jak u nich przedłużysz umowę w sumię będę płacił o 45% mniej, teraz płaciłem +30% za posiadanie prawka poniżej 2 lat, OC+NW+Ubezpieczenie mieszkania zapłaciłem 1100 zł

bednarz15

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 02 wrz 2007, 3:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: strzelce kraj.
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: bednarz15 »

podepnę się pod temat.
Znacie jakieś sposoby na wyrobienie sobie zniżek na AC ? Nie mam w rodzinie osoby, która wykupuje jeszcze AC... a nie uśmiecha mi się płacić 100% Jest to możliwe ?

bednarz15

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 02 wrz 2007, 3:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: strzelce kraj.
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: bednarz15 »

bandyta pisze:tylko 700 PLN za oc
ale mi chodzi o AC...
OC mam z max zniżkami w PZU (od taty). Da radę coś zrobić ?

ArekDziadzia

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 12 kwie 2007, 16:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: ArekDziadzia »

PZU to najwieksza wiesniacka firma jaka znam juz nigdy nieubezpiecze tam auta bo puzniej sa problemy przy wypłaceniu odszkodowania.
ASTERKA BY SKALPEL :)

bednarz15

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 02 wrz 2007, 3:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: strzelce kraj.
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: bednarz15 »

ArekDziadzia, no dobrze już dobrze. Jak dla mnie to wszystkie takie firmy są siebie warte. I nie będę tu pisał, że PZU bee czy AXA beee czy cokolwiek innego. Zależy kto miał jakie okoliczności z daną firmą. Wiadomo, jeśli zyskałeś to pewnie będziesz chwalił, a jak stracisz (w większości zapewne firm) to będziesz narzekał. A argumentem na pewno nie jest wysokość składki (która w PZU wyniosła mnie o 100 zł więcej niż u konkurencji), bo to niewiele zmienia. Będą chcieli zedrzeć z ciebie - to pewnie im się uda. Żaden ubezpieczyciel nie będzie cię witał jeśli przyjdziesz do niego po kasę i będzie tak kombinował, żeby jak najmniej wypłacić.
Czy ktoś wie coś odnośnie mojego pytania ?

ODPOWIEDZ