Pytanko w sprawie wypłaty odszkodowania...

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pytanko w sprawie wypłaty odszkodowania...

#1

Nieprzeczytany post autor: chiken »

Witam

Ostatnio kolega usłyszał od kolegów w pracy, że podobno Ubezpieczalnia może nie wypłacić pieniędzy po kolizji itp. w okresie zimowym kiedy nasz samochód nie ma opon zimowych. Czy to prawda czy jakaś bzdura?
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: deeper »

W zasadzie jezeli nie ma obowiazu uzywania opon zimowych, lub nie jest to wyraznie zaznaczone w umowie to nie maja podstaw od niewyplacenia.

teknomen

#3

Nieprzeczytany post autor: teknomen »

Nie ma żadnych uregulowan prawnych na ten temat, ina sprwą jes to, że ubezpieczyciel będzie tak kominował abyś dostał jak najmniej kasy

Adamo

Astro-maniak
Posty: 287
Rejestracja: 23 lut 2007, 6:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Adamo »

chiken pisze:zimowym kiedy nasz samochód nie ma opon zimowych
Jeżeli jest to opisane w polisie to mogą nie wypłacić, tak samo nie raz tanie polisy są tak skonstruowane że np ubezpieczalnia wypłaca za szkodę np do 20 000 a resztę pokrywa sprawca, także trzeba na prawdę dobrze czytać polisę jaką się podpisuje.

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: deeper »

No tak .. tylko podpisywana przezemnie polisa nie jest wyplacana mi tylko ewentualnemu poszkodowanemu...i to juz wtedy jego problem i to on ma mala wojne z ubezpieczycielem.
Znajac polskie ubezpieczalnie, beda robili problemy jezeli bedzie chocby najmniejsza watpliwosc, p[o prostu nie mozna odpuszczac.

Adamo

Astro-maniak
Posty: 287
Rejestracja: 23 lut 2007, 6:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Adamo »

deeper pisze:tylko podpisywana przezemnie polisa nie jest wyplacana mi tylko ewentualnemu poszkodowanemu
Dokładnie, i z tego co się orientuję to jeżeli poszkodowany nie dostanie całego zwrotu kosztów naprawy np szkoda była na 20000 a z naszego ubezpieczenia zostalo wypłacone tylko 15000 bo do takiej kwoty mieliśmy podpisaną to poszkodowany musi nam wytoczyć proces cywilny o odszkodowanie na resztę kwoty. Nie wiem jak to się odbywa gdy wstawiamy rozbity samochód do warsztatu i robimy go na rachunek jego, czyli po naprawie warsztat wystawia fakturę ubezpieczycielowi, jak wówczas jest z resztą kwoty, nie wiem co robi warsztat wtedy.

teknomen

#7

Nieprzeczytany post autor: teknomen »

jest jeszce inny problem, typu ze ubezpieczyciel moze (czego nie powinien robic) wyplacic kase bez twojej zgody - taki przypadek maila mój kumpel

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: koralm »

Adamo pisze:Dokładnie, i z tego co się orientuję to jeżeli poszkodowany nie dostanie całego zwrotu kosztów naprawy np szkoda była na 20000 a z naszego ubezpieczenia zostalo wypłacone tylko 15000 bo do takiej kwoty mieliśmy podpisaną to poszkodowany
a w krotym miejscu przy wykupie OC jest kwota ubezpieczenia???

AC tak, NNW tez, ale OC?
UNO 0,9 --> Astra G 2.0 DTI --> Octavia 1,9 TDI --> Vectra B 2,0 -- > Astra G 1,7 DTI

Adamo

Astro-maniak
Posty: 287
Rejestracja: 23 lut 2007, 6:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Adamo »

koralm pisze:a w krotym miejscu przy wykupie OC jest kwota ubezpieczenia???
jeżeli jest tzw polisa i agent wciska ci że jest promocja itp to wówczas jest to w warunkach opisane

Widziałem ne jednej stronie ubezpieczyciela polskiego jakich odszkodowań nie wyplacają, tzn za jakie marki samochodow i dokladna ich lista.

Czyli dla przykladu wymieniony był jeden z mercedesów i po kolizji z mojej winy facetowi muszę robić auto z własnej kieszeni.

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Przestańcie mieszać ubezpieczenie OC i AC! Przy OC nie ma możliwości negocjacji warunków, udziałów własnych czy innych tego typu. Nawet OC wzięte w promocji chroni nas na tyle, że ubezpieczyciel ma obowiązek zaspokoić roszczenia poszkodowanego, bez naszego udziału! I tu nie ma inaczej.
Adamo pisze:nie raz tanie polisy są tak skonstruowane że np ubezpieczalnia wypłaca za szkodę np do 20 000 a resztę pokrywa sprawca
Jest to możliwe w przypadku AC i nazywa się to udział własny w szkodzie. A tych, którzy nagle zauważają, że ubezpieczyciel nie chce im wypłacić pełnej kwoty należałoby odesłać do szkoły, żeby poduczyli się czytania ze zrozumieniem tego, co podpisują!
Adamo pisze:Widziałem ne jednej stronie ubezpieczyciela polskiego jakich odszkodowań nie wyplacają, tzn za jakie marki samochodow i dokladna ich lista.

Czyli dla przykladu wymieniony był jeden z mercedesów i po kolizji z mojej winy facetowi muszę robić auto z własnej kieszeni.
Daj link, bo nie wierzę, by w przypadku OC takie praktyki były zgodne z prawem.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

ODPOWIEDZ