Fotoradary Straży Miejskiej ; - ))

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Gość

Fotoradary Straży Miejskiej ; - ))

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam.
Przyszło mi ostatnio zdjęcie z fotoradaru i wezwanko do komendy straży miejskiej. Obiło mi się o uszy, że mamndaty za przekroczenie prędkości udokumentowane zdjęciem z fotoradaru może dawać jedynie Policja. Wie ktoś jak to jest naprawdę ? Czy straż miejska jako właściciel fotoradaru może mnie ukarać mandatem i punktami ??
Dziękuje i pozdrawiam ;)
:mrgreen: :mrgreen:

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

już może niestety :/ weszła jakiś czas temu ustawa dająca im do tego uprawnienia.

Bast

Astro-maniak
Posty: 633
Rejestracja: 25 gru 2006, 13:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Bast »

Strażnicy miejscy będą mogli karać kierowców mandatem, jeśli dowodem jest zdjęcie z fotoradaru - czytamy w „Rzeczpospolitej".

Sejm zmienił wczoraj prawo o ruchu drogowym. W noweli zapisano, że strażnicy miejscy mają prawo do używania fotoradarów. Będą mogli ich używać, a więc i wystawiać mandaty na podstawie zdjęć przez nie zarejestrowanych.


Cała sprawa miała wcześniej finał w Trybunale Konstytucyjnym. Na podstawie dotychczasowych przepisów (rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych) strażnicy używali fotoradarów i nakładali mandaty za prędkość Trybunał zakwestionował te przepisy, które teraz poprawił Sejm- podaje dziennik.

Są też inne zmiany. Badanie krwi lub moczu w razie podejrzenia o jazdę pod wpływem środka czy substancji działającej podobnie jak alkohol nie będzie wymagało zgody kierowcy - czytamy w "Rzeczpospolitej".

prawo.money.pl

[ Dodano: 2007-09-11, 20:35 ]
DonCorleone, a ten fotoradar na ul.Poznańskiej przy zjeździe z wiaduktu to atrapa czy coś rejestruje?
>>> [External Link Removed for Guests] <<<
...............................................................................................................................
>>> [External Link Removed for Guests] <<<

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

W Inowrocławiu działa własnie ten fotoradar na ulicy Poznańskiej oraz na Niepodległości tuż za hala widowiskowo-sportową. Są one ustawione na 70km/h.
Inowrocław posiada także przenośny fotoradar.. w sumie niezbyt często rozkładany.. ale na CB zawsze słychać gdzie stoi ;) :mrgreen:

moras

#5

Nieprzeczytany post autor: moras »

W miejscowości Pieniążkowo stoi na stałe lub jest wytawiany okazjonalnie fotoradar straży miejskiej w Gniewie (woj.pomorskie).
Sprawdzone na własnej skórze (portfelu).nie wiem na ile był ustawiony ale na 50 (obszar zabudowany) miałem 73km/h - koszt 130zł :(

sw6

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 21 lis 2007, 19:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: jasło
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: sw6 »

w jaśle podkarpackie też miejska straż zakupiła taką zaqbawkę i dość sporo mandatów już wypisano
pozdrowienia

pio555

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 21 mar 2007, 12:22
Imię: pio
Auto: Corsa C
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pio555 »

Nowa zabawka straż wiejskiej w radomiu
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

mati83

#8

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

pio555 pisze:Nowa zabawka straż wiejskiej w radomiu
A czemu na Sosnowieckich blachach?? Dla zmyłki? ;)

pio555

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 21 mar 2007, 12:22
Imię: pio
Auto: Corsa C
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: pio555 »

mati83 pisze:A czemu na Sosnowieckich blachach?? Dla zmyłki?
co jakiś czas zmieniają tablice
ta jest w nówka więc może w leasingu??
[External Link Removed for Guests]

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

nic nie zmieniają tablic tylko ta skoda, podobnie jak kilka innych takich aut, jeździ po całym kraju. sam osobiście widziałem tą Fabię (na tych samych numerach SO 66434) ok pół roku temu na warszawskim Ursynowie.

ODPOWIEDZ