zmiana Astry II z 'samochodu ciężarowego' na osobówke

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
soko

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 13 sie 2007, 9:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

zmiana Astry II z 'samochodu ciężarowego' na osobówke

#1

Nieprzeczytany post autor: soko »

witam serdecznie,
dokonywalem takiej zmiany po kupnie asterki. W dowodzie rejestracyjnym widnieje juz w liczbie miejsc '5' jednak otworzylem dzis karte pojazdu a w rubryce 'dane techniczne' takiej zmiany nie dokonano.

powinienem zglosic sie z tym do urzędu?

pozdrawiam
soko
Spalanie asterki możesz podejrzeć tutaj -->[External Link Removed for Guests]

Waldi_L_N

#2

Nieprzeczytany post autor: Waldi_L_N »

Koniecznie. Trzeba było to sprawdzić przy odbiorze papierów.

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: koralm »

mnie chcieli tak splawic, ale zauwazylem brak wpisu na osobowke i sie upomnialem to babka dopisala i "łoj zapomnialo sie", aby zastrzelic jak psa.
UNO 0,9 --> Astra G 2.0 DTI --> Octavia 1,9 TDI --> Vectra B 2,0 -- > Astra G 1,7 DTI

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Ja bym się tym nie przejmował w ogóle. Przecież karta pojazdu leży zagrzebana na samym dnie najgłębszej szuflady i nikomu do szczęścia nie jest potrzebna. Ja u siebie też nie mam tego wbitego i żyję ;-)
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

skiba

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2008, 22:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żarów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: skiba »

chcę odświerzyć temat

mam ciężarówke chce ją przerobić i spodkałem się z czymś takim :

w wydziale komunikacji powiedzieli że :
- są dwa rodzaje aut
1 - cięzarowe wyprodukowane w fabryce z oznaczeniem homologacyjnym N1 - i lipa z przerobieniem na 5 osobowe
2- auto przerobione przez np. salon czy dealera na potrzeby sprzedaży na ciężarowe i takie można sobie z powrotem zrobić jako osobowe i 5 osobowe

ja mam wersje 1 i pani powiedziała '' przykro ''
może ktoś jest mądrzejszy od niej i może mi pomóc ?
żyje tak, aby po mojej śmierci przyjaciele się nudzili...

soko

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 13 sie 2007, 9:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: soko »

no mi pani też zapomniała wpisać... przy następnej wizycie wpisała do Karty pojazdu brakujący wpis.

Jeżeli chodzi o pytanie kolegi 'skiba'
Nie wiem co Ci napisać. Ta moja to tylko w papierach istniała jako ciężarówka. bo nie ma ani mocowania kratki żadnej, ani środkowy pas z tyłu nie był wycięty.

Zmiana polegała na podbiciu 'zmian konstrukcyjnych' u kolesia który ma prawo takie zmiany wprowadzać, później opinia rzeczoznawcy, przegląd no i do wydziału komunikacji marsz. Tak naprawdę żadnych zmian konstrukcyjnych nie przeprowadzaliśmy bo nie było takiej potrzeby (pas środkowy był, a kratki nie trzeba było demontować) bo jej po prostu nie było.

Nie wiem jak to wyglądać będzie w Twoim przypadku czy rzeczywiście nie da się z tym nic zrobić? Może spróbuj porozmawiać właśnie z jakimś rzeczoznawcą, podejrzewam że w necie jakiś numer znajdziesz, albo właśnie z jakimś punktem co takie zmiany konstrukcyjne wykonuje... a czasem wystarczy z inną panią urzędniczką porozmawiać.

Daj znać jak to się skończyło
pozdrawiam
soko
Spalanie asterki możesz podejrzeć tutaj -->[External Link Removed for Guests]

skiba

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2008, 22:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żarów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: skiba »

usunięcie kratki to formalność ( mi nie przeszkadza) niema z tym problemu ,
kanapa i pasy przystosowane na trzy osoby , chłopaki ze stacji diagnostycznej niewidzą przeszkód ale ten je## ny wydział komunikacji mi komplikuje życie ...

natomiast kolo Oławy zarejestrował bez problemów
ja w Świdnicy mam jazde
żyje tak, aby po mojej śmierci przyjaciele się nudzili...

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Mi pani w wydziale komunikacji również nie bardzo chciała podbić. Bo niby były 4 miejsca a ma być 5, jakim cudem? A było u mnie tak, że była kratka, została zdemontowana, był pas, ale pod siedzeniem, więc "został dołożony". Ale problemem dla pani było piąte miejsce, skąd ono się wzięło? Więc z kolesiami w ASO, bo kupowałem u nich w komisie, wymyśliliśmy, że napiszemy "demontaż podłokietnika na kanapie tylnej" co powoduje udostępnienie piątego miejsca. Pani to kupiła.
Dodam, że pani jest zaprzyjaźniona, więc nie robiła problemów dla samych problemów, tylko coś musiało być na rzeczy.

A z ciekawostek. Jeden ze służbowych samochodów żony miał kratę i 5 miejsc w dowodzie :)
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

ja mam 5 miejsc w dowodzie i kratkę.
chcę się jej pozbyć.
w salonie opla powiedzieli mi: 50 pln za remontaż :shock: przegląd nowy 100 i 80 w urzedzie. taka jest rzeczywistosć?

czy przegląd jest konieczny?

nowy33d

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:28
Imię: Damian
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16SZR
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: nowy33d »

Tak,przegląd jest konieczny,ponieważ demontaż kratki są to zmiany konstrukcyjne auta i musi przejść przegląd,czy aby po takich zmianach będzie mógł poruszać sie po drogach(wiem wiem...absurdalne to,ale tak jest :) )

ODPOWIEDZ