Pasy bezpieczeństwa

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
singbad

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: singbad »

O kurcze, już pilnuje siedzących z tyłu bo co fakt to fakt dostać takim kimś ( 70-80 kg ) w plecy + przeciążenie to słabo to widze :( Ale pewnie sami spotkaliście się z tym jak mówicie siedzącym z tyłu żeby zapięli pasy z odpowiedzią " co :?: :!: z tyłu :!: :?: ja nigdy nie zapinam :!:" . Teraz jak ktoś nie zapnie u mnie szelek to gaszę silnik i czekam :) SKUTKUJE :!: :) Pozdrawiam.

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: morieris »

Ja zawsze zapinam pasy i nie wyobrazam sobie zeby ktos jechał u mnie w samochodzie nie zapinajac pasów! Pare razy miałem sytuacje ze juz jakis czas jechałem, patrzyłem w lusterko a tam delikwent bez pasów, wiec najpierw proźba, potem groźba a na koncu awaryjne hamowanie :)

KeySee

Astro-maniak
Posty: 1873
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:52
Imię: Tomek
Auto: Honda Accord
Silnik: ictdi 2.2
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn/Nottingham

#13

Nieprzeczytany post autor: KeySee »

morieris pisze:wiec najpierw proźba, potem groźba a na koncu awaryjne hamowanie
stosuje tę samą metodę. Albo mówię, że nigdzie nie jadę.

Natomiast powieccie mi jak to jest z osobami starszymi, np. moja babcia ma 75 lat. czy musi zapinac pasy czy niekoniecznie. jak to wyglada ze strony prawnej. Nie posiada żadnych dokumentów zwalniających z zapinania pasa.

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

KeySee pisze:Nie posiada żadnych dokumentów zwalniających z zapinania pasa.
no to sobie sam juz odpowiedziałeś
[External Link Removed for Guests]

singbad

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: singbad »

Prawnie zwolnione z zapinania pasów są tylko osoby posiadające zaświadczenie lekarskie na ten temat, kobiety w ciąży, taksówkarze w trakcie przewożenia klienta i policjanci w czasie wykonywania zadania czyt. jadąc na sygnale. Jak na razie o tych sie dowiedziałem, może jest jeszcze ktoś ale w zapinaniu pasów wiek nie gra roli.

swi192

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 09 wrz 2007, 20:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: swi192 »

Instruktor nauki jazdy wczasie jazdy z kursantem tzn z ,,L" - ką na dachu

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Pasow nie musi zapinac kobieta w widocznej ciazy,
taryfiarz (wzgledy bezpieczenstwa, mozliwosc szybkiej ucieczki w razie ataku ze strony pasazera :D)
Policjant w trakcie przewozenia podejrzanego (ze wzgledu j.w. no i mozliwosc szybkiej interwencji.)
Instruktor L ki... w razie jak by chcial zabic kursanta :D

Gość

#18

Nieprzeczytany post autor: Gość »

I jeszcze osoby ktore maja papier od lekarza :P

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#19

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Przypadek mojego kolegi z technikum..mial swiezo zrobione prawko...rodzice kupili mu BiEmWi..wiec chcial sie pokazac przed dziewczyna i jej bratem :| Zima, slisko, wzniesienie na luku drogi..kolezka centralnie na szczycie dodal gazu by "zaszalec"..autem rzucilo na boki, po czym uderzenie w kraweznik(cale szczescie po swojej stronie jezdni) i jebud w drzewo...efekt byl taki ze BiEmWi skasowe, poszlo do kasacji. A dodam ze prdkosc uderzenie w drzewo byla ok 40-50km/h - bo do tylu zdarzyl wyhamowac. On mial pasy, dziewczyna siedzac obok tez..jej bracki z tylu NIE :roll: Efekty... Dziewczyna - zadnych obrazen, tylko szok - pasy ja automatycznie zatrzymaly(pomine bole klatki itp bo to sa tylko "drasniecia")...kumpel ktory prowadzil...wzglednie caly ( mial sliczne dwa fioletowe! pregi po pasach - autentycznie jak to zobaczylem to zbladlem...przez cala klatke piersiowa - tak jak leca pasy i na brzuchu, "namalowane" ok 5 cm szerokosci pregi - a byl w kurtce puchowej itd - w koncu zima). Do tego mial jakies lekkie obicia rak i nog..ale nie musial przebywac w szpitalu...I teraz pasazer w tylu...zadzialal jak pocisk..zlamal fotel kierowcy - przez to kierowca mial takie obrazenia, i wybil sobie slicznie zabki przednie walac w zaglowek. Do tego polamane ktores tam konczyny, wstrzas itd...i jaki z tego moral..kazdy chyba sam potrafi go wydobyc ;) Dlatego warto te pasy zapinac..a jesli ktos jedzie za Wami, to kazcie mu zapinac dla wlasnego bezpieczenstwa...juz nawet nie jego jesli mu to przeszkadza! :roll: Jedyne co stwierdzili po wypadku biegli...dobrze ze pasy kierowcy byly na tyle mocne ze to wytrzymaly, i to ze kierowca byl "wikszy" i ciezszy od chudego paszera z tylu...w odwrotnej konfiguracji ta historia mialaby inne zakonczenie :cry: Dlatego mowei TAK zapinaniu pasow :mrgreen: Dziekuje za uwage :m
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

maciek_kr

#20

Nieprzeczytany post autor: maciek_kr »

Tekst powyżej chyba już wszystkich przekonał :)
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ