Prewencja na drodze, zatrzymac sie?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

VRx pisze:urzędnik to łapówkarz, Warszawiak to cham
No i Piotrku poczułem się podwójnie dotknięty ;)
VRx pisze:to łapówkarz egzaminator nauki jazdy tak samo
a o tym to może nam KOMAR poopowiadać :D:D:D:D:D

wyluzujcie bo wam cisnienie skoczy
[External Link Removed for Guests]

Gość

#32

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Masz racje nie ma sensu ciagnac caly czas tego tematu, bo piszesz caly czas to samo.

Nie mam ochoty czytac udowadniania mi,ze mozna nosic siekiere bez zlego zamiaru, bo ja i 90% ludzi potrafi odroznic ogrodnika,drwala od chama z siekiera!

Nie mam tez ochoty czytac,ze wszystko przez moj zal na temat dowodu, otoz dla Twojej wiadomosci, dowod otrzymalem juz na drugi dzien, wiec nie uprzykrzylo mi to zycia.

To ze nie mam zaufania do policji i nie czuje sie jako obywatel przez nia chroniony, to nie jest wina policji? Oczywiscie nie w 100%,ale jesli widze na stacji suke, a w niej spiacych policjantow, albo panow siedzacych na BP przy kawie, to ciezko mi uwierzyc, ze mnie chronia.

Ja osobiscie nie czuje sie bezpiecznie, co nie znaczy, ze wszyscy policjanci to nieroby.

Watek prewencji zatrzymujacej samochod wczesniej czy pozniej zaczalbym, bo czesto rozmawialem na ten temat ze znajomymi, bo juz wczesniej to zjawisko zwrocilo moja uwage, zdarzenie, ktorego bylem "bohaterem" to byl tylko impuls do zalozenia tematu-to dla Twojej wiadomosci.

I na koniec- Policja nie jest zla, bo pisanie, ze jest zla jest rownie infantylne jak pisanie, ze sie stara...

Pozdrawiam

Jaca31

Astro-maniak
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: Jaca31 »

mar0s pisze:...posiadanie siekiery na ulicy, jest NIEDOZWOLONE!
Drogi kolego, widzę po Twoich wypowiedziach, że masz naprawde nikłe pojecie o pracy służb porządkowych, prawie i przepisach. Chętnie zapoznam się z przepisem prawnym, który zabrania posiadania siekiery w miejscu publicznym, którym to ulica jest. Ja o takim zakazie nie słyszałem. Ale być może jestem tylko niedouczonym krawęznikiem jak to pieknie wcześniej ująłeś.

Co do wywózki na izbę osoby, tylko dlatego że jest w stanie nietrzeźwości na ulicy to informuję Cię, że to nie jest podstawa do takiej czynności. Istnieją sztywne zasady kiedy można osobę umieścić do wytrzeźwienia. Przekroczenie ich grozi konsekwencjami dyscyplinarnymi dla funkcjonariusza.
Początkowo pomyslałem sobie, że Ci policjanci którzy odebrali Ci dowód za brak lampki byli nadgorliwcami. Ale po lekturze Twoich postów zaczynam mieć wrażenie że zacząłeś z nimi dysputę w stylu jak tu na forum. To zrobili czynnosci zgodnie z literą prawa. I dobrze Ci tak. Nie lubię przemądrzalców którzy nie mają wiedzy a się wykłócają. To zwyczajne gówniarstwo.

Acha, podczas służby przysługuje zgodnie z rozporządzeniem KGP dot. pełnienie słuzby patrolowej przerwa. Więc można usiąść i wypić kawę czy nawet zamknąc oczy w radiowozie. Ale trzeba to robić na nasłuchu i gdy jest wezwanie trzeba podjąc czynnosci i i olać zamówione żarcie np.
Jeździc z miejsca w miejsce też czasami nie można bo sa limity kilometrów na radiowozie a po ich przekroczeniu policjant pokrywa koszty paliwa z własnej pensji.
Chłopcze, nie masz zielonego pojecia o realiach pracy policjanta w III RP więc zamilknij bo się ośmieszasz.

[ Dodano: 2007-10-23, 07:41 ]
Kilka dowodów że jednak coś robimy w przerwach pomiedzy pisciem kawy i spaniem w RW:

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Gość

#34

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Art. 254d. Kto w miejscu publicznym posiada nóż lub inny przedmiot lub substancję szczególnie niebezpieczne ze względu na ich właściwości w okolicznościach wskazujących na zamiar ich użycia do popełnienia czynu zabronionego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Jaca31 chcesz mi powiedziec, ze jako Policjant, w oparciu o w/w przepis nie zainteresowalbys sie nawet pijanym posiadaczem siekiery?
Oczywiscie nie mowie o skazywaniu na 3 lata, ale nie spisalbys? Uznalbys to za norme?


Co do dowozenia na izbe wytrzezwien, to mimo swojego jak to napisales "gowniarstwa", wiem jakie "SZTYWNE" zasady obowiazuja:

-wiecej niz 0,5 promila
-osoba musi dawac powod do zgorszenia w miejscu publicznym, lub w pracy (sztywna zasada?)
Trzecią z możliwych przesłanek jest znajdowanie się takiej osoby w okolicznościach zagrażających jej życiu lub zdrowiu albo życiu lub zdrowiu innych osób

Co jest zgorszeniem (za Sadem Najwyzszym):
-niekompletne ubranie
-wulgarne zachowanie
-obrazliwe gesty
-uzywanie nieprzyzwoitych slow


Jezeli dla Ciebie: Pijany gnojek z siekiera w reku, zataczajacy sie po ulicy i spiewajacy niecenzuralne przyspiewki "kibicowskie", nie zachowuje sie wulgarnie,nie uzywa nieprzyzwoitych slow,oraz nie stanowi zagrozenia dla czyjegos zdrowia/zycia to chyba faktycznie jestem nienormalny...


pozdrawiam

Jaca31

Astro-maniak
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: Jaca31 »

No widzisz, lektura aktów prawnych nie boli.

Gość

#36

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Wlasnie, nie boli... :]

Szkoda tylko,ze jak pokazala nasza dyskusja, JA szary obywatel znam przepisy, ktorych nie znaja NIEKTORZY policjanci... :/ :>



Pozdrawiam

Jaca31

Astro-maniak
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: Jaca31 »

A jesteś taki pewien, że ja ich nie znałem? :lol:

Gość

#38

Nieprzeczytany post autor: Gość »

:>
Ostatnio zmieniony 23 paź 2007, 19:56 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaca31

Astro-maniak
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: Jaca31 »

Projektowane zmiany w polskim Kodeksie Karnym. Jeden z proponowanych przepisów brzmi następująco:

Art. 254d. Kto w miejscu publicznym posiada nóż lub inny przedmiot lub substancję szczególnie niebezpieczne ze względu na ich właściwości w okolicznościach wskazujących na zamiar ich użycia do popełnienia czynu zabronionego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Ten przepis na dzień dzisiejszy nie obowiązuje.

I zapewniam Cię że każdy policjant zainteresuje się kolesiem posiadającym na ulicy siekierę i go wylegitymuje.

[ Dodano: 2007-10-23, 20:00 ]
Projekt nowelizacji:

[External Link Removed for Guests]

[ Dodano: 2007-10-23, 20:03 ]
Zedytowanie Twojego posta powyżej w którym zarzucałeś mi brak kompetencji również świadczy o Tobie... Nie ma sensu z Tobą po prostu dyskutowac.

Gość

#40

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Kochany PANIE WLADZO:

To ja Ci powiem na jakiej podstawie zarzucalem Tobie brak komptetencji:


1. Twoja pierwsza wypowiedz:

Chętnie zapoznam się z przepisem prawnym, który zabrania posiadania siekiery w miejscu publicznym, którym to ulica jest. Ja o takim zakazie nie słyszałem

2. Po tym jak wstawilem jak sie okazalo, nie obowiazujaca jeszcze ustawie napisales:

No widzisz, lektura aktów prawnych nie boli. -sugerujesz wyraznie, ze taki przepis istnieje :]

3. Nastepnie w nastepnym poscie utwierdzasz mnie w tym,ze nie wiedziales, ze jest to tylko projekt:

A jesteś taki pewien, że ja ich nie znałem? :lol:

4. Teraz piszesz,ze zarzucanie Ci przeze mnie braku kompetencji swiadczy o mnie?

Wyraznie zamotales sie w temacie w ktorym powinienes byc biegly...

Ja tylko przedstawilem fakty wybrane z naszej dyskusji, Ty zaczynasz sie oburzac... Coz ja jako zwykly obywatel wiem,ze w K.K. jako bron uznawane sa:

"W rozumieniu nowej ustawy , zgodnie z art. 4 ust. 1, za broń należy uważać: broń palną w tym myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową; broń pneumatyczną; miotacze gazu obezwładniającego; narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu. "

Dla mnie osoba posiadajaca siekiere na ulicy jest uzbrojona, dla innych nie...


pozdrawiam

ODPOWIEDZ