swap a prawo

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

swap a prawo

#1

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

tak jak w temacie , interesuje mnie , co zrobić po swapie silnika , powiedzmy że mam teraz 1,8 a chciałbym tam wrzucić leta ... i teraz , czy muszę to jakos specjalnie rejestrowac itp ??
==========82%===========

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

musisz zmienić w dowodzie i w karcie pojazdu że masz inną pojemność. Tak samo musisz to zrobić w ubezpieczalni ;)

ale zawsze możesz przemilczeć ten fakt że zamiast 1.8 masz 2.0 ;)

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Darek »

no dokładnie ponieważ kto ci to sprawdzi :D

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

dojść można do tego po nr silnika ale po wytrawnym oku znawcy który wie czym różnią się te silniki ;)

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

heh no właśnie myślałem o tym żeby "milczeć" :D tylko zastanawiam sie jak to jest np przy sprzedaży auta , czy potem nie ma problemów jakichś , i co np jakby silnik który kupiłem pochodził z "przestępstwa" :) ? czy jak np do mojego 1,8 zakładał bym instalację turbo to czy taką zmianę też muszę zgłosić ?? tzn nie mówię że tak zrobię tylko ciekawi mnie to czy trzeba .. chodzi mi tylko o kwestię prawną :D hehe
==========82%===========

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Silnik to "czesc zamienna" ;)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

jak założysz turbo to nic nie musisz zgłaszać.

chodzi tu tylko że jak zmienisz pojemność silnika to musisz zmienić to w dowodzie ;) możesz np wrzucić silnik 1.8 z bmw i nic nie musisz zgłaszać bo pojemność jest ta sama ;)

silnik to część zamienna ;)
michalek206 pisze:heh no właśnie myślałem o tym żeby "milczeć" :D tylko zastanawiam sie jak to jest np przy sprzedaży auta , czy potem nie ma problemów jakichś , i co np jakby silnik który kupiłem pochodził z "przestępstwa"
zawsze możesz to zmienić przed sprzedażą ;)

a jesli by pochodził z przestępstwa to może być problem tylko kto to sprawdza skoro teraz nawet w dowodzie się nie wbija nr silnika a na przeglądzie go nie sprawdza

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

:D a jeśli już np zmienię silnik i zaraz przed sprzedażą chce wszystko zalegalizować lub ten kolo który odemnie by kupował chce zalegalizować to czy na taki silnik trzeba coś w stylu umowy lub jakieś potwierdzenie skąd go sie kupiło ??
==========82%===========

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ja przy swapie z 2.6 na 3.0 poszperalem troche i wyszlo na to ze to nie takie proste...
Bo zeby zmienic w dowodzie poj silnika trzeba miec umowe kupna sprzedazy tego sprzetu, przejsc przeglad zeby potwierdzil ze Twoje mody spelniaja jakies tam warunki... Pozniej do urzedu komunikacji wbitka do dowodu nowej pojemnosci i strzala do ubezpieczalni zeby podniesli Ci stawke...
Ja sobie odpuscilem...

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#10

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Jesli swapujesz silnik to musisz..isc na przeglad na ktorym dostaniesz kwitek o zmianie pojemnosci. Potem do WK po wyrobienie nowego dowodu na podstawie kwitku. I potem do ubezpieczalni po nowe ubezpieczenie z racji zmiany pojemnosci.
Znam typa, co zeswapowal silnik i nie zmienil ubezpieczenia. Nigdy nie bylo problemu z policja i diagnosta bo oni nie sa od oceny pojemnosci silnik ale...mial potem wypadek...i kiszke. Ubezpieczyciel odmowil wyplaty OC i AC i gosciu musial wszystko pokrywac z wlasnej kieszeni! Takze warto jest zmienic ubezpieczenie. Aha..przegral sprawe w sadzie z tego tytulu!
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

ODPOWIEDZ