Strażnicy miejscy bez mandatów

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
ClauveR

Administrator
Posty: 4097
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:21
Imię: Mateusz
Auto: Opel Zafira B
Silnik: Z18XER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: ClauveR »

ja i tak jestem zdania, że powinni całkowicie zlikwidować Straż Miejską, a zwiększyć liczbę funkcjonariuszy policji
[External Link Removed for Guests]

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Darek »

hmm możliwe że jest to dobry pomysł ale może do czegoś się wkońcu przydadzą znam kilku ludzi ze straży i to naprawdę są fajni ludzie, a do sprawdzania parkometrów są nie zastąpieni :D

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ClauveR pisze:ja i tak jestem zdania, że powinni całkowicie zlikwidować Straż Miejską, a zwiększyć liczbę funkcjonariuszy policji
ja też jestem za tym ale niestety to raczej nie możliwe z jednego powodu - jak złapie cię policja to kasa z mandatu idzie do kasy państwa, a jak złapie Cię straż miejska to kasa z mandatu idzie to do kasy miasta, więc miasto sobie nie pozwoli na obcięcie dochodu.


co do pytania czy straż miejska może zatrzymać - to na razie oni nawet jadącego rowerzysty nie mogą zatrzymać nawet :D

maczar

V.I.P.
Posty: 41
Rejestracja: 22 gru 2006, 11:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: maczar »

Ale kiedyś obiło mi się o uszy że mogą karać za naruszenie zakazu wjazdu i czegośtam jeszcze - ale jak mają to zrobić jak tego samochodu co wjechał za znak nie mogą zatrzymać ?? :D
Pozdrawiam,
Maciej Zarzycki

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

To nie jest najfajniejsze, ale jak zagłębić się w prawo to skoro Strażnicy Miejscy nie maja prawa karać mandatami kredytowanymi i zatrzymywać pojazdów to nie mogą również unieruchamiać pojazdów za pomocą blokad na kołach. Wiec jeżeli ktoś miał załorzoną blokadę i np. ją zniszczy, a przy tym uszkodził swój samochód to teoretycznie mógłby się ubiegać o odszkodowanie za uszkodzenie mienia, albo sam mógłby zostać ukarany za zniszczenie własności miasta :P Tyle ze jakim prawem ta "własność miasta" została założona na twojej feldze?

Generalnie jestem tego samego zdania co ClauveR ze takie jednostki jak Straż Miejska powinny być zlikwidowane, a najwyżej jej siły powinny zasilić szeregi policji, ale jak powiedział Joszi Miasta nie zlikwidują swoich kur znoszących złote jajka :P Teraz własnie wchodzi przecież ustaw, ktora nie dosc ze da wszystkie prawa drogówki Straży Miejskiej, ale nawet Straży Leśnej :D Bojcie sie bo za kazdym drzewem poza miastem moze czaic sie lesnik z fotoradarem :P

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Kostek pisze:Bojcie sie bo za kazdym drzewem poza miastem moze czaic sie lesnik z fotoradarem :P
i łapuweczki będzie brał ;)

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Darek »

powiem wam tak mnie straż do niczego nie jest potrzebna o kant stołu ich rozbić. ponieważ nie mają żadnego przeszkolenia, nie nadają się do niczego innego jak to sprawdzania parkometrów. ponieważ wszystkie inne czynności wykonuje za nich policja taka jest prawda. a według mnie ustawa ta nie wejdzie że dadzą im taką władzę. aby być policjantem trzeba przejść szereg egzaminów wszędzie same komisje. a do straży nie ma czegoś takiego a niby mieliby mieć takie same uprawnienia

schaddy

#18

Nieprzeczytany post autor: schaddy »

Tak się zorczytuję i postanowiłem sprecyzować kilka spraw
Straż Miejska posiada uprawnienia na podstawie Ustawy o Strażach gminnych, miejskich co reguluje rozporządzenie..... i tu rodzi się problem, ponieważ jakaś mądra głowa dała uprawnienie do nakładania grzywien w postaci mandatu karnego za wykroczenia drogowe w rozporzadzeniu a nie w ustawie. A jak powszechnie wiadomo z lekcji wos-u rozporzadzenie może tylko regulować ustawę a nie ją korygować.
SM ma prawo zatrzymać pojazd będący w ruchu tylko na zakazie ruchu, może zatrzymywać rowery na każdej drodze.
Co do fotoradarów, to ustawa daje możliwość rejestracji wykroczenia, żądania podania, kto rozporządzał w danym momencie pojzdem a niedaje możliwości nałożenia grzywny w postaci MK, więc wiekszość SM przekazuje sprawę policji do skierowania wniosku do sądu :(
Czy SM jest potrzebna to opinia suwerenna, wiadomo, że jeżeli popełniamy wykroczenie to zrobilibyśmy wszystko aby nie ponieść kary, no i będziemy psioczyć na instytucje które te właśnie konsekwencje wyciągają. Ja osobiście uważam, żę na pomoc policji w bardzo wielu przypadka nie można liczyć, wielokrotne próby dodzwonienia się na 997 kończyły się fiaskiem (proszę czekać na przyjęcie zgłoszenia :) ) a jak się już dodzwonisz to nie wiadomo czy przyjadą (tak jest u mnie w mieście) - Mam do czynienia z obiema formacjami, więc wiem o czym piszę :( . Gdyby nie było SM to fakt, parkowalibyśmy tam,gdzie dusza zapragnie, wyrzucalibyśmy śmieci sąsiadowi bez obawy poniesienia kary, nasze psy gryzłyby naszych sąsiadów po kostkach a my moglibyśmy zbesztać go bardzo wulgarnie i .... no właśnie a co gdyby ktoś rozumiałby to właśnie w ten sposób i robiłby tak nam ???

Mirek

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 19 sty 2007, 16:31
Imię: Mirek
Auto: Opel Combo, Fiat Uno
Silnik: Y17DTL, 1.4i.eS
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia-Cisowa

#19

Nieprzeczytany post autor: Mirek »

JOszi, mowisz, ze miasto nie pozwoli na odciecie tego rodzaju dochodow, ale.. Czy nie pomyslales, ze utrzymanie SM takze kosztuje? :-) Paliwo, wszystkie papiery.. to wszystko jest $.. Zlikwidowaliby i mielibysmy swiety spokoj, a oni pieniadze.. No, może ze spokojem przesadziłem ;) pozdrawiam
<policja>wie pan za co pana zatrzymujemy?
<zatrzymany>za pieniadze podatnikow?
____________________________
Kat. B. 07.08.2009

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Mirek no dobrze myślisz ale zaufaj mi oni na bank się sami potrafią spłacić ;)

ODPOWIEDZ