Strażnicy miejscy bez mandatów

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
kubusiowa

#21

Nieprzeczytany post autor: kubusiowa »

schaddy pisze:Gdyby nie było SM to fakt, parkowalibyśmy tam,gdzie dusza zapragnie, wyrzucalibyśmy śmieci sąsiadowi bez obawy poniesienia kary, nasze psy gryzłyby naszych sąsiadów po kostkach a my moglibyśmy zbesztać go bardzo wulgarnie i .... no właśnie a co gdyby ktoś rozumiałby to właśnie w ten sposób i robiłby tak nam ???
hmm Oki niech jest nikt przecież nie mówi żeby całkowicie zlikwidować SM ale niech czasem nie przesadzają!!! Oni szukają pretekstów, aby wlepić komuś karę bo maja z tego zysk...
Czasem się przyczepiaja do byle powodu bez sensu to chore !!!

miarka1983

#22

Nieprzeczytany post autor: miarka1983 »

to ja wam powiem jaki ja mialem przypadek w tamtym roku pojechalem nad wode do sielpi miedzy konskimi a kielcami a ze tam jest zawsze w chu...wiary to nie bylo gdzie zaparkowac zostal mi tylko pas zieleni to zaparkowalem a gdy wracalem to widze za szyba świstek ze prosze sie zglosic do strazy miejskiej w tym a tym dniu o tej godzinie pomyslalem sobie ze jak wezwanie mialo nawet kserowaną pieczątke to znaczy ze pewnie nawet nie maja kopi owego wezwania wiec porwałem i zostalo na tym pasie zieleni ale po kilku tygodniach przychodzi kolejne wezwanie na straz wiejską wiec jade i pytaja byl pan tam mowie ze nigdzie nie bylem to prosze wskazac komupan powierzyl samochod w tym czasie mowie ze niewiem bo mineło juz sporo czasu to nic spisali zeznania i poszlo do sądu a po jakichś trzech miechach przychodzi mi z sadu ze sasądzono na niejawnym posiedzeni mandat w wysokości 200zł :evil: no nic wiedzac ze jestem winny nie pisalem odwołań i spłacam mandat ale gdybym na pierwsze wezwanie sie wstawił dostał bym mandat w wysokości 50zł wiec niewiem czy sie opłacało robic ich w bambuko :mrgreen:

Borek

Administrator
Posty: 2788
Rejestracja: 22 gru 2006, 1:02
Imię: Pawel
Auto: Nissan Murano
Silnik: 3,5 V6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDANSK
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: Borek »

Twoj przyklad mowi ze jednak nie :!: :)
Tel.: 0.605.223.517

blowal

Astro-maniak
Posty: 888
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: blowal »

heh, a oto co wyczytałem w dzisiejszej Gazecie Olsztyńskiej:

"Straż Miejska nie może karać mandatem kierowców, ani wszczynać wobec nich postępowania przed sądem, jeżeli fotoradar zarejestrował, że przekroczyli prędkość - uznał wczoraj Trybunał Konstytucyjny"

i jeszcze taką ciekawostę tam znalazłem:

"Olsztyńscy strażnicy dostali radar rok temu. Do tej pory namierzono nim ponad tysiąc kierowców, którzy zapłacili mandaty w wysokości ponad 100 tys. zł. Kilku kierowców zakwestionowało mandaty. W tym przypadku straż kierowała sprawy do sądu grodzkiego. Ten odmówił ich rozpatrzenia. Twierdził, że straż przekracza swoje
uprawnienia
."

buahahaha, co te Kaczki jeszcze wymyślą :?: :evil:
:mrgreen: :mrgreen:

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

A ja słyszałem, że strażacy mogą zdjęcia z fotoradarów wysyłać policji, a policja może już karać za to mandatami. Nie wiecie jak to jest?
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

lukasik

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 08 lut 2007, 23:02
Imię: lukasz
Auto: ASTRA H 2,0 T
Silnik: 2,0lel
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: RAdom
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: lukasik »

staz miejska nie moze wystic nadatu oczywiscie ale moze fotkee przekazac do policji i wtedy psy wystawiaja mandat

pio555

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 21 mar 2007, 12:22
Imię: pio
Auto: Corsa C
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: pio555 »

lolek pisze:staz miejska nie moze wystic nadatu oczywiscie ale moze fotkee przekazac do policji i wtedy psy wystawiaja mandat
dokładnie tak jak piszesz
mnie SM zrobiła fotkę i nadała na psiarnie-tam juz czeka na mnie wezwanko do ustalenia kierującego-narazie się zastanawiam kogo wysłać bo tam czeka 10 pkt i 500zł :P
mam juz 9 pkt więc jak dowalą 10 to :evil:
[External Link Removed for Guests]

miarka1983

#28

Nieprzeczytany post autor: miarka1983 »

ty ja mam zerowe konto a ile płacisz :-)

ac_schnitzer

Astro-maniak
Posty: 534
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: ac_schnitzer »

no to ja powiem co mnei dzis spotkalo..

pojechalem na obiadk do rodzicow.. zaparkowalem pod sama klatka schodowa pod blokiem.... bo nie bylo nigdzie indizej miejsca......

po jakis 2 godzinach domofon ;) ze mam zejsc z dokumentami bo straz miejsca przyjechala....

w pizdu, jakis poj....ny sasiad ktory pewnie nie mial gdzie zaparkowac zadzwonil po nich...

na poczatku powiedzieli ze dostane mandat karny, to powiedzialem ze nie zaplace....
spisali mnie i kazali przeparkowac samochod w inne miejsce.....

podziekowalem i poszedlem do domu

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Ja sie jeszcze raz zkonsultowalem ze znajoma policjantka...
twierdzi, ze straznik miejski nie ma prawa zatrzymywac pojazdu w ruchu,
maja prawo tylko i wylacznie zaproponowac mandat gdy pojazd jest zaparkowany w miejscu gdzie jest to zabronione, lub na terenie objetym zakazem ruchu...
aaale.... jezeli samochod ejst zaparkowany...
jezeli nim sie jedzei i beda chcieli zatrzymac to mozna im fakulca pokazac i jechac dalej.

ODPOWIEDZ