Strażnicy miejscy bez mandatów

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Strażnicy miejscy bez mandatów

#1

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

Tym którzy zostali ukarani mandatami przez Straż Miejska zapewne nie poprawi humoru fakt, że zrobili to bezprawnie. Otóż według kancelarii prawnych, straż miejska nie ma prawa karać mandatami zmotoryzowanych uczestników ruchu jak i nawet pieszych. Więcej informacji na Wirtualnej Polsce: [External Link Removed for Guests]


Nasuwają mi się 2 pytania:
1. Na mocy jakiego prawa takie służby wlepiały mandaty i zakładały blokady?
2. Po co istnieją takie służby jak Straż Miejska skoro chodzić będą wyłącznie z Policja, bądź będą ją wyłącznie informować o wykroczeniach drogowych?

A co wy o tym myślicie?

psH

#2

Nieprzeczytany post autor: psH »

Straż Miejska była po to aby w Miastach pilnować porządku taki pododział Policji i wlepiali Mandaty tzn. egzekwowali to prawo a tu pojawia się paradoks stworzyli taką komórkę jak Straż Miejska a nie ustanowili Prawa aby mogli Oni działać tak jak im kazali.. To jest ciekawe :)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2007, 14:00 przez psH, łącznie zmieniany 1 raz.

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

Straż Miejska nie jest pododdziałem Policji. Głownie z tego względu że Pieniądze z mandatów wystawionych przez Policje zasilają budżet państwa, a pieniądze z mandatów wystawionych (bezprawnie) przez Straż Miejską zasilają budżet miasta, czyli sakiewki radnych :P Dlatego władze miasta wolą żeby Straż Miejska wykonywala prace Policji, np. w Bydgoszczy większość ruchomych foto-radarów jest własnością Straży Miejskiej, łącznie z nie oznakowaną Skoda Fabią sedan :P

psH

#4

Nieprzeczytany post autor: psH »

Tak masz racje mi chodziło że to tak jakby "pododział" ale zawsze jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$ Kase $$ :P

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

Ale tylko sobie wyobraź/cie jakie to było wieloletnie łamanie prawa na ogromna skale. Blokady na kołach, mandaty za złe parkowanie, fotoradary, samochody z fotorejestratorami, łapanki na parkingach (spoty). To są milionowe sprawy jak nie więcej wszystko wypisane i zabrane bezprawnie a jednak przez urzędy które musza prawo reflektować. Gdyby się wszyscy o ta kasę upomnieli? Szok afera :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

psH

#6

Nieprzeczytany post autor: psH »

Taka prawda SLD spieprzyło Nasz Kraj a teraz te wszystkie syfy wychodzą choć mamy taki kraj jaki mamy to jednak nie mówie cicho skąd jestem Mój kraj to Polska moja ojczyzna to Polska :) a że żyje trochę już to można się przyzwyczaić!! :)

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Darek »

a mi jak straż miejska kazała się zatrzyma jadąc kołomnie na drugim pasie to się na nich spojrzałem pomachałem zrobiłem redukcję i pojechałem i do dzisiaj nic z tego nie mam więc od tamtego czasu a mineło już ze 4 miechy to mam ich głęboko

psH

#8

Nieprzeczytany post autor: psH »

Darku ale z Ciebie odważny człowiek :evil: Ok żarty na bok! ale Pogratulować decyzji bo jak byś zjechał pewnie byłby mandat [ chociaż nie znam okoliczności ] a tak nie ma z tego nic :)

+ za decyzje i + za redukcje :P :)

maczar

V.I.P.
Posty: 41
Rejestracja: 22 gru 2006, 11:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: maczar »

No właśnie - czy straż miejska ma prawo zatrzymać pojazd w ruchu ?
Pozdrawiam,
Maciej Zarzycki

blowal

Astro-maniak
Posty: 888
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: blowal »

maczar pisze:No właśnie - czy straż miejska ma prawo zatrzymać pojazd w ruchu ?
narazie nie ma takiego prawa, ale mają wejść no we uprawnienia dla tej grupy mundurowych, będą mogli: zatrzymać pojazd, mierzyć prędkość i karać za przekroczenie, wystawiać mandaty, jak policmany :/
:mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ