parkowanie na chodniku moge czy nie

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
BAD69BOY

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: STARGARD SZCZECINSKI
Kontakt:

parkowanie na chodniku moge czy nie

#1

Nieprzeczytany post autor: BAD69BOY »

Witam wszystkich astro-zakręconych. Mieszkam na dość dużym osiedlu na którym jest odwieczny problem z pakowaniem auta wiec ludziska staja gdzie sie da. czasami stawiam swoja asterke na chodniku nie ma tam żadnego zakazu ani nic i wszystko byłoby OK gdyby nie fakt, że ta część chodnika jest równocześnie podjazdem a w zasadzie dojazdem do śmietnika(zsypu), który znajduje sie w 10- piętrowcu. Śmieciarze przyjeżdżają, widzą, że nie ma dojazdu to dzwonią do administracji budynku, ci z kolei do straży miejskiej, miejska przyjeżdża wkłada wezwanie do stawienia sie u nich bo złamałem art 90 stanowiący o utrudnianiu ruchu. Jeżeli nie pójdę(a nie chce mi się z nimi szarpać bo zawsze wychodzi dym jak jest nie po mojemu) to mogą dowalić mi kare czy też nie ?? (bo jakby mogli to na miejscu by wlepili a tu tylko wezwanie do stawienia się) Dodam ze owe wejście chodnik czy jakkolwiek to zwal łączy sie z jezdnia i nie ma tam żadnej zebry przy innych śmietnikach są koperty i wszyscy wiedza ze nie można stawać a tu nic.Z góry wielkie dzięki za rady.Pozdrawiam
BLACK IS WACK

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

nie wiem dokładnie jak tam jest, ale jeśli nie ma znaków (poziomych lub pionowych) zakazujących parkowania to musisz zostawić na chodniku 1,5m szerokości przestrzeni wolnej.

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

Michaello84 pisze:nie wiem dokładnie jak tam jest, ale jeśli nie ma znaków (poziomych lub pionowych) zakazujących parkowania to musisz zostawić na chodniku 1,5m szerokości przestrzeni wolnej.
no ale jak jest dojazd do posesji, garażu, drogi pożarowej, ŚMIETNIKA to raczej nie można takiej drogi zastawiać
[External Link Removed for Guests]

Jaca31

Astro-maniak
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Jaca31 »

BAD69BOY pisze:Witam wszystkich astro-zakręconych. Mieszkam na dość dużym osiedlu na którym jest odwieczny problem z pakowaniem auta wiec ludziska staja gdzie sie da. czasami stawiam swoja asterke na chodniku nie ma tam żadnego zakazu ani nic i wszystko byłoby OK gdyby nie fakt, że ta część chodnika jest równocześnie podjazdem a w zasadzie dojazdem do śmietnika(zsypu), który znajduje sie w 10- piętrowcu. Śmieciarze przyjeżdżają, widzą, że nie ma dojazdu to dzwonią do administracji budynku, ci z kolei do straży miejskiej, miejska przyjeżdża wkłada wezwanie do stawienia sie u nich bo złamałem art 90 stanowiący o utrudnianiu ruchu. Jeżeli nie pójdę(a nie chce mi się z nimi szarpać bo zawsze wychodzi dym jak jest nie po mojemu) to mogą dowalić mi kare czy też nie ?? (bo jakby mogli to na miejscu by wlepili a tu tylko wezwanie do stawienia się) Dodam ze owe wejście chodnik czy jakkolwiek to zwal łączy sie z jezdnia i nie ma tam żadnej zebry przy innych śmietnikach są koperty i wszyscy wiedza ze nie można stawać a tu nic.Z góry wielkie dzięki za rady.Pozdrawiam
Skoro jeździsz autem to znaczy ze masz prawo jazdy. A jak je masz to znaczy że powinienieś znać prawo o ruchu drogowym i wiedzieć gdzie można parkować a gdzie nie.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

nie można zastawiać dróg dojazdowych, bram a na chodniku musisz zostawić 1.5m dla pieszych w innym wypadku mogą cię karać

dostałeś wezwanie bo straż miejska nie może Ci włożyć mandatu za wycieraczkę. Czasem wzywają do siebie a czasem zakładają blokadę na koło i przyjadą do Ciebie ;)

BAD69BOY

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: STARGARD SZCZECINSKI
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: BAD69BOY »

dzięki panowie pozdrawiam
BLACK IS WACK

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

a w warszawie robią zdjęcia cyfróweczką, wkładają wezwanie za wycieraczkę i na miejscu się okazuje co się przeskrobało. Do tego często naklejają na szybę boczną od kierowcy naklejkę z informacją o sfotografowaniu, z ciężko schodzącego papieru...

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

BAD69BOY pisze:Mieszkam na dość dużym osiedlu na którym jest odwieczny problem z pakowaniem auta
A że tak zapytam, przed wjazdem na osiedle stoi znak D-40 popularnie znany jako 'strefa zamieszkania'?

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: gimof »

FalconTech pisze:
BAD69BOY pisze:Mieszkam na dość dużym osiedlu na którym jest odwieczny problem z pakowaniem auta
A że tak zapytam, przed wjazdem na osiedle stoi znak D-40 popularnie znany jako 'strefa zamieszkania'?
O to to.... chyba najważniejsza informacja.
Bo jeżeli stoi to niestety municypalni mają rację, natomiast jeżeli nie ma tego znaku możesz na nich zlać ciepłym tzw. moczem. 8)
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ