caly rok na swiatlach

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
siudzi

Astro-maniak
Posty: 77
Rejestracja: 25 gru 2006, 21:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

#81

Nieprzeczytany post autor: siudzi »

JOszi pisze:he he :D to teraz panowie i panie zajrzyjcie do skrzynki bezpieczników i zobaczcie czy do bezpiecznika nr 27 (włącznik świateł automatyczny) idą przewody

większość asterek ma tę instalację

Ja niestety nie mam
"ASTRA" to brzmi dumnie ;)
poza tym mam nowe 61koników-takich małych japońskich --> YAMAHA XJ 600

YaccoS

Astro-maniak
Posty: 257
Rejestracja: 07 kwie 2007, 17:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ndg/gdynia/elbląg
Kontakt:

#82

Nieprzeczytany post autor: YaccoS »

i jak czujecie różnicę jeżdżąc na światłach w dzień? a tak swoją drogą czy nie lepiej auto wygląda z zapalonymi światełkami? Ja osobiscie od dawna jeżdże z włączonymi światłami czy weszłaby ustawa w życie czy też nie to i tak bym jeździł bo nie raz sie naciąłem że jednak zauważenie samochodu z włączonymi światłami mijania jest znaczniejsze niż takiego co pomyka bez.... wiec dobrze się stało że teraz jest taki obowiązek

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#83

Nieprzeczytany post autor: Darek »

mi wciąż mrugają ponieważ wciąż o tym zapominam i zapewne jeszcze minie trochę czasu zanim się przyzwyczaję

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#84

Nieprzeczytany post autor: bobi »

Ja mam takie poniekąt w temacie pytanie :D Nie przeczytałem wszystkich postów bo nie mam czasu i chęci (do połowy dojechałem), a mianowicie jak jest z tymi dolnymi przednimi halogenami (np u mnie awatar), można np jeździć na postojowych i halogenach czy trzeba mieć włączone mijania :?: Raz jechałem na tych halogenach i mnie mendy w Bytomiu zatrzymały (łajzili se po chodniku bez radiowozu i chyba nie mieli sie do kogo doczepić :/) a widze że dużo aut jeździ w dzień własnie z włączonymi halogenami, i co jest mniej energochłonne: halogenki czy mijania :?:
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#85

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

bobi pisze:można np jeździć na postojowych i halogenach czy trzeba mieć włączone mijania
nie można jeździć z włączonymi halogenami ;) to może się skończyć mandatem ;) tylko światła mijania albo światła dzienne


używanie halogenów jest określone przepisami ;) jeżeli widoczność we mgle nie przekracza 300m to nie wolno włączać halogenów ( tym bardziej nie można jeżdżąc w dzień albo w nocy)

to samo się ma do wzmocnienia tylnego światła, ale tu jest już ograniczenie do widoczności poniżej 50m

szkoda że aż tyle osób nie zna przepisów i nadużywa tych świateł :/

Żwirek

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 14 cze 2007, 20:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

#86

Nieprzeczytany post autor: Żwirek »

JOszi pisze: używanie halogenów jest określone przepisami ;) jeżeli widoczność we mgle nie przekracza 300m to nie wolno włączać halogenów ( tym bardziej nie można jeżdżąc w dzień albo w nocy)

to samo się ma do wzmocnienia tylnego światła, ale tu jest już ograniczenie do widoczności poniżej 50m

szkoda że aż tyle osób nie zna przepisów i nadużywa tych świateł :/
Swieta racja - musze powiedzeic ze DEBILEM jest kierowca ktory jezdzi z halogenami w nocy a zwlasza po deszczu - im sie jezdzi dobrze ale my kierowcy jadacy z naprzeciwka nic nie WIDZIMY :k

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#87

Nieprzeczytany post autor: bobi »

Żwirek pisze: Swieta racja - musze powiedzeic ze DEBILEM jest kierowca ktory jezdzi z halogenami w nocy a zwlasza po deszczu - im sie jezdzi dobrze ale my kierowcy jadacy z naprzeciwka nic nie WIDZIMY :k
po d4eszczu i w nocy to sie rozumie :) ... mi głównie chodziło o jazde wdzień ;)
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

voytec

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 17 maja 2007, 21:38
Imię: Wojtek
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#88

Nieprzeczytany post autor: voytec »

Dozwolone jest wlaczanie halogenow na kretych drogach poza terenem zabudowanym no i oczywiscie w niedostatecznej widocznosci(mgle).P.S.Co do jazdy na swiatlach,to zawsze jezdzilem z wlaczonymi przez caly rok :>

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#89

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

voytec pisze:Dozwolone jest wlaczanie halogenow na kretych drogach poza terenem zabudowanym
o tego nie wiedziałem :D czego się tu człowiek dowiaduje :D

Ja tak samo zawsze jeździłem na włączonych światłach :D w poprzednim autku nawet ich nie wyłączałem :D

voytec

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 17 maja 2007, 21:38
Imię: Wojtek
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#90

Nieprzeczytany post autor: voytec »

JOszi pisze:
voytec pisze:Dozwolone jest wlaczanie halogenow na kretych drogach poza terenem zabudowanym
o tego nie wiedziałem :D czego się tu człowiek dowiaduje :D

Ja tak samo zawsze jeździłem na włączonych światłach :D w poprzednim autku nawet ich nie wyłączałem :D
Rozbroiles mnie stary tym niewylaczaniem :mrgreen: -tak jak moj 80letni sasiad,tez zawsze w beczce zapomina swiatel wyl pod blokiem a ostatnio to zapomnial ze auto prowadzi jak w drzewo wjechal-to jest dopiero stwarzanie niebezpieczenstwa na drodze!!!SORKI ZA OT! ;)

ODPOWIEDZ