Zjazd z ronda

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#41

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

VRx, twierdzisz ze policjant ktory się wypowiada w TV opowiada brednie ??
[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#42

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Cobrettii pisze:VRx, twierdzisz ze policjant ktory się wypowiada w TV opowiada brednie ??
Czasem tak bywa, że w TV ludzie głupoty gadają....

"Oddział 4
Zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu
Art. 22.
1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko
z zachowaniem szczególnej ostrożności.
2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:
1) do prawej krawędzi jezdni – jeżeli zamierza skręcić w prawo;
2) do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi
– jeżeli zamierza skręcić w lewo.
3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się, jeżeli wymiary pojazdu uniemożliwiają skręcenie
zgodnie z zasadą określoną w tym przepisie lub dopuszczalna jest jazda wyłącznie
w jednym kierunku.

4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić
pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać,
oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.
"

źródło: [External Link Removed for Guests]

marcin714

#43

Nieprzeczytany post autor: marcin714 »

Zasada jest prosta: Jeśli znaki drogowe pionowe i poziome nie stanowią inaczej to z ronda wolno zjeżdzać tylko z prawego pasa. Tak więc jadąc pasem innym niż prawy przed zjazdem z ronda trzeba zmienić najpierw pas na prawy i z niego zjechać z ronda. Inaczej dochodzi do zajeżdzania drogi prawidłowo jadącym przez rondo prawym pasem a nie zjeżdzającym z ronda. Mandat za takie zajechanie drogi wynosi do 500zł i 10 pk. karnych.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#44

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

he he w bydgoszczy też jest takie rondko :D ja jak tam jadę to po prostu zamykam oczy i lecę :D inaczej się tego nie da przejechać bo jedni jeżdżą tak jak trzeba inni po swojemu zupełnie niezgodnie z przepisami i logiką :/ totalna masakra i kompletna samowolka.

Zawsze jak mam tylko możliwość to omijam te rondo żeby przez nie nie przejeżdżać bo nigdy nie wiadomo co za bałwan się tam trafi :/ Już się spotkałem że ludzie zawracali albo skręcali w lewo jadąc zewnętrznym pasem :/ masakra

Dobry przykład jest taki że dopóki policja nie ustawiła tam kamer to taksówkarze notorycznie sobie dorabiali na stluczkach :D tam wystarczyło wjechać w szczycie na rondko na prawy pas zrobić 4-5 kółek i stłuczka gwarantowana :/

Co z tego że są jakieś zasady i prawa logiki jak ludzie jeżdżą tak jak chcą :/
A wystarczyło by ustawić znak informujący że z prawego pasa skręca się w prawo albo jedzie prosto a z lewego pasa prosto, w lewo i zawracać

Ograniczyło by się ilość stłuczek a ludzie wiedzieli by jak jechać :/ a tak to hardcore :/

Kondi

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 27 sty 2008, 19:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom, Wawa
Kontakt:

#45

Nieprzeczytany post autor: Kondi »

Witam wszystkich - to moj pierwszy post na forum...

Dodam do calej dyskusji jedna uwage:

Jesli na rondo sa dwa pasy wjazdu to z lewego mozna jechac PROSTO , W LEWO i ZAWRACAC (ktos napisal ze tylko w lewo i zawracanie)
Jesli na rondo sa dwa pasy wjazdu to z prawego mozna jechac PROSTO i W PRAWO

Jak by sie wszyscy do tych zasad stosowali to na rondach nie mielibysmy wypadkow. Mnie osobiscie szlak trafia jak kobietki,dziadki,babcie itp. jada zawsze z prawego pasa BO KTOS IM NAWCISKAL ZE Z PRAWEGO ZAWSZE MAJA PIERSZENSTWO, wiec "wala na bezczela" z prawego i nic nich nie obchodzi (niech sie inni martwia BO JA TO MAM PIERSZENSTWO.) :evil:

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#46

Nieprzeczytany post autor: gimof »

Kondi to jeszcze podaj note prawną która tak mówi.
[External Link Removed for Guests]

Kondi

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 27 sty 2008, 19:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom, Wawa
Kontakt:

#47

Nieprzeczytany post autor: Kondi »

Podaj note ktora tego zabrania :) (Jak cos nie jest zabronione to jest dozwolone :mrgreen: ). Ale tak na powaznie to dlaczego nie mozna z lewego jechac prosto ? przeciez nikt mi drogi nie zajedzie...

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#48

Nieprzeczytany post autor: gimof »

Nikt Ci nie zabroni, jeżeli znaki nie mówią inaczej. Tyle, że musisz ustąpić tym z prawego pasa...
Niestety jak wcześniej pisałem takie rondo to krótko mówiąc debilizm, ale cóż żyjemy w Polsce :roll: :idea:
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ