Zjazd z ronda

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
przemula

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 05 gru 2007, 20:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sadków (Wrocław)
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: przemula »

U mnie w Sieradzu też jest rondo dwu pasmowe. Czasami dzieją się na nim ciekawe rzeczy ale sporo ludzi zwłaszcza przyjezdnych lub przejeżdżających przez miasto ma duże problemy z prawidłowym zachowaniem na rondzie. Niestety wynika to z niedostatecznego douczenia naszych kierowców. Ja miałem kiedyś stłuczkę na rondzie kolo wymusił mi pierwszeństwo. Później jak składałem zeznania to policjant powiedział mi, ze nawet jak skręcam w lewo , czyli objeżdżam rondo do okoła mogę to zrobić skrajnym pasem ale nie powinienem. Chodzi o to, że w razie zdarzenia nikt nie jest w stanie udowodnić z której drogi wjechałeś na rondo więc docelowo czy jechałeś w prawo, prosto lub lewo lub gdzieś indzie. Ja najczęściej śmigam lewym pasem ponieważ podczas wjazdu na rondo na tym pasie jest dużo mniej aut i szybciej się włączę nawet jeśli mam objechać rondo do okoła zyskuję na tym.
pozdrawiam
Przemula
Opel Astra '98 2.0 8V - mój Astrolot

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: gimof »

przemula sądze, ze gdyby przed rondem postawiono znak jasno określający, że. np. z prawego tylko w prawo i prosto, z lewo tylko w lewo nie było by kłopotów. Ale lepiej utrudniać sobie i innym życie :roll:
[External Link Removed for Guests]

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

bednarz15, Ty chyba prawka nie zdaleś. Jeżeli uważasz ze nie mam racji to zawitaj tutaj domojegomiasta. Jak postawili rondo to codziennie bylo conajmniej 5 kolizji nba nim. a ja jadąc na rondzie JESTEM NA PIERWSZEŃSTWIE. Wiec naucz sie czytać. Widze ze dalej tylko powtarzasz to co ja napisalem...
[External Link Removed for Guests]

bednarz15

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 02 wrz 2007, 3:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: strzelce kraj.
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: bednarz15 »

Cobrettii pisze:bednarz15, Ty chyba prawka nie zdaleś
mam prawko od ok. 5 lat. Przejechałem już na oko 50 tyś km. - choć to ciężko jest określić z dokładnością. Ale fakt faktem moim zdaniem b.dużo jak na mój wiek i staż za kierownicą (choć autkiem jeździłem sporo przed zdaniem na prawko, ale to mało istotne)...
Cobrettii pisze:Jeżeli uważasz ze nie mam racji to zawitaj tutaj domojegomiasta
pokaż mi z czym, że nie masz racji, bo chyba nie chodzi ci o moją wypowiedź z 1 strony, gdzie nie tylko ja podważyłem twoje słowa (przeleciałem specjalnie 3 strony raz jeszcze, żeby zobaczyć gdzie jeszcze pisałem). A jeśli o to chodziło to masz szybki zapłon raz, a po drugie to ja mam wątpliwości co do twojej umiejętności czytania, ale UWAŻAJ : ze zrozumieniem...a to odnośnie :
Cobrettii pisze:Wiec naucz sie czytać.
... A daj mi namiary na to rondo i może kiedyś przejeżdżając przez płock zajadę na nie...i napiszę tutaj wtedy.
później :
Cobrettii pisze:Widze ze dalej tylko powtarzasz to co ja napisalem...
w swojej wypowiedzi poruszyłeś kwestię "uprzywilejowanego zjazdu z ronda" czy coś podobnego... i tego bodajże się tyczyła moja dalsza wypowiedź, podobnie jak i kolegi VRx...
Cobrettii pisze:Jak postawili rondo to codziennie bylo conajmniej 5 kolizji nba nim
CIEKAWE ... skąd masz te informacje ? z komendy policji ? czy z jakiejś gry ? to chyba policja stała na tym rondzie cały czas...
no i najważniejsze :
Cobrettii pisze:a ja jadąc na rondzie JESTEM NA PIERWSZEŃSTWIE
ja tego nigdzie nie zaprzeczyłem, z wyjątkiem twojego magicznego "awaryjnego (uprzywilejowanego) zjazdu z ronda" - czy jak to tam nazwałeś. Wtedy nie możesz się wepchać przed inny pojazd jadący również po rondzie...i tego to ty jakoś nie rozumiałeś.
Ale żeby nie było chętnie zwrócę ci honor, jeśli coś nie tak napisałem i nie mam racji.

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: VRx »

bednarz15 pisze:z wyjątkiem twojego magicznego "awaryjnego (uprzywilejowanego) zjazdu z ronda" - czy jak to tam nazwałeś. Wtedy nie możesz się wepchać przed inny pojazd jadący również po rondzie..
No chyba że chodziło o pojazd szynowy ;) :D

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

bednarz15, dane są z statystyk policyjnych i z danych GW. Napisałeś ze nie potrafie poruszać sie po rądzie, jak zauważyleś jeżeli jesteś na rondzie to ty masz pierwszeństwo przed tymi co są poza nim i tam wystąpiła taka sytuacja, że to jabyłem na rondzie a jakiś wieśniak cioł se poldkiem po drodze, poza rondem. Więc przeczytaj mój post.
Zajrzałem teraz bo nie zaglądam tu na codzień, i zdarza mi sie zapomieć o jakimś tem acie który porzeglądalem.

Dodam ze jest to duze i ruchliwe rondo. pierwsze "duze" w moim mieście ( do tej pory byly takie na 1 samochód ) i są wyłączona sygnalizacja świetlna. :)

ta trasa to ulica wyszogrodzka, zjazd na nowy most ( na mapazukacz i targeo nie są wprowadzone więc tam ich nie znajdziesz )

Co do przepisu z uporzywilejowanym zajeciem pasa bylo jak sie uczyłem jeździć, na kursie od teorki tak mówili.
[External Link Removed for Guests]

bednarz15

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 02 wrz 2007, 3:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: strzelce kraj.
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: bednarz15 »

Cobrettii pisze:bednarz15, dane są z statystyk policyjnych i z danych GW
ok to sorry :) aż ciężko mi uwierzyć, co najmniej 5 kolizji dziennie ... ehhh ok, no ale skoro to są dane nie z powietrza to Ok Ok :)
Cobrettii pisze:i tam wystąpiła taka sytuacja, że to jabyłem na rondzie a jakiś wieśniak cioł se poldkiem po drodze, poza rondem. Więc przeczytaj mój post.
Przeczytałem, przeczytałem raz jeszcze :) Sęk w tym, że nie napisałeś w jakich okolicznościach doszłoby do tej kolizji :P a wcześniej nawijałeś o tym przepisie ze zjazdem na prawy pas - uprzywilejowanym czy jakoś tak :P więc skąd mogłem wiedzieć czego się tamta sytuacja tyczyła ? nie sprecyzowałeś :) Dopiero teraz ci się to udało, ale już i tak po tym jak mi napisałeś, że prawka nie zdałem, że nie umiem czytać .... eh :P
Cobrettii pisze:Co do przepisu z uporzywilejowanym zajeciem pasa bylo jak sie uczyłem jeździć, na kursie od teorki tak mówili.
to kiedy robiłeś prawko ? :)
Pozdrawiam.

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Cobrettii pisze:Co do przepisu z uporzywilejowanym zajeciem pasa bylo jak sie uczyłem jeździć, na kursie od teorki tak mówili.
To nie znaczy, że nadal tak jest.... Przepisy obowiązują Cię z dnia dzisiejszego, a nie z dnia kiedy zdawałeś egzamin.

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

VRx pisze:To nie znaczy, że nadal tak jest.... Przepisy obowiązują Cię z dnia dzisiejszego, a nie z dnia kiedy zdawałeś egzamin.
Wiem doskonale. Ale jakoś o uszy mi sie nie obilo aby cofneli go, a troche programów o tematyce ruchu drogowego oglądam.
[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: VRx »

TO może zamiast oglądać... poczytaj przepisy.

ODPOWIEDZ