Policja na Podworzu

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
gmsmetallica

#31

Nieprzeczytany post autor: gmsmetallica »

na moje jesli kluczyki byly by w stacyjce a silnik zimny to bym sie kluci (oczywiscie jesli byl bym w stanie) a podam na przykladzie. Sasiad (zawodowy kierowca) siedzial w swoim autku z kuplem i jechali z czysta. No niestety alkohol uderzyl sasiadowi do glowy i zaczal trabic. Byla gdzies ok 2 (w nocy oczywiscie) a ja na nastapny dzien do szkoly na 7. To sie wku.. i zadzwonilem. przyjechali i pouczyli tylko. Nawet go nie zabrali ani nic tylko zwykle legitymowanie. A akcja dziala sie na ul publicznej

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: Darek »

blowal pisze:
JOszi pisze:albo samochód stoi na chodzie to można mówić że chciałeś trochę nagrzać autko w środku bo zimno a masz zamiar w nim spać ;) albo że radio działa
no tutaj, to już nie byłbym taki pewien...
i tutaj nasze głupie prawo także stoi za policją, poprostu cię zawinął i tyle i nie będzie tłumaczenia czy ty chciałeś tak czy siak w sumie kogo to interesuje.
a w polskim prawie przygotowanie też jest karalne :)

W Ą S K I

Astro-maniak
Posty: 395
Rejestracja: 15 wrz 2007, 15:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: W Ą S K I »

wedlug Mnie na wlasnym podwórku mozesz robic wszystko na co masz ochote, ale jak by juz doszło do takiej sytuacji to najpierw zajołbym sie sasiadami :D

Gość

#34

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Oczywiscie,ze nic Ci nie moga zrobic na terenie prywatnym... Pisal ktos,ze jesli jest zamiar wyjazdu na droge publiczna to moga cos zrobic, tylko na logike:

Skoro przebywasz na terenie prywatnym, to policja nie jest w stanie sprawdzic czy jestes pod wplywem alkoholu, poniewaz bez nakazu sadowego na taki teren wejsc nie moze.

Tyczy sie to rowniez zaklucania porzadku itd. Policja przyjdzie, da upomnienie, nastepnym razem mandat, a za trzecim wezwanie do sadu Grodzkiego.


Tyle:)

Pozdrawiam

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: VRx »

mar0s pisze:poniewaz bez nakazu sadowego na taki teren wejsc nie moze.
Nie zawsze..... żebyś kiedyś na takim podejściu się nie przejechał.

Gość

#36

Nieprzeczytany post autor: Gość »

No to w jakim przypadku moga wejsc? Nie wydaje mi sie,zeby mogli wkroczyc na Twoja posiadlosc jezeli maja przypuszczenia, ze jestes pod wplywem alkoholu i jezdzisz po posesji samochodem;]

pozdro

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Jeśli istnieje zagrożenie zdrowia lub życia innych mieszkańców tejże posesji, to myślę że ten pod wpływem alkoholu nawet by nie zdążył zapytać o nakaz a już by glebe gryzł.
Poza tym mój poprzedni post nawiązuje nie tylko do sytuacji z pijanym za kierownicą, ale ogólnie do ludzkiej mentalności, że policja to musi mieć nakaz. Za dużo filmów niektórzy oglądają, szczególnie amerykańskich.

Gość

#38

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Zgadza sie, w ekstremalnych przypadkach policja wchodzi na posesje, ale sama jazda po alkoholu na terenie prywatnym raczej nie jest zagrozeniem dla innych;-) oczywiscie mowie tu o przypadkach normalnych ;-) typu wprowadzanie auta do garazu, czy nawet krecenie baczkow na wlasnym parkingu (o ile taki duzy ktos posiada) :)


Pozdro

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: deeper »

VRx pisze:policja to musi mieć nakaz. Za dużo filmów niektórzy oglądają, szczególnie amerykańskich
Swieta prawda !
Jak trzeba to na miejscu Ci wypisza zebys sie odpieprzyl... :D
na blankietach... 'in blanco'.
A jak jest podejrzenie popelnienia przestepstwa to nakaz ich gowno obchodzi :D

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Za moim kolegą wjechała policja na podwórko przed domem (kolega 17 lat więc wiadomo prawka nie ma). Prowadzi warsztat z ojcem, chciał sprawdzić jak autko po naprawie chodzi i wyjechał na drogę (wieś s 500 mieszkańców) i pech chciał że mundurowi przejeżdżali gdy ten już wjeżdżał na posesje. Wjechali za nim i dokładnie nie wiem ale dostał 500zł =)

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

ODPOWIEDZ