Kolejna Astra na parkingu policyjnym? CZEMU NIE ! ;(

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

Kolejna Astra na parkingu policyjnym? CZEMU NIE ! ;(

#1

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Witam. Poniższa relacja zdarzenia jest faktyczna, lecz nie zawierająca nazwisk (nazwiska oznaczone są XXX ).


Rozpocznę od nowa.....


Wraz z kolegą XXX....z klubu AKP... pojechałem do NOrauto około godziny 15:00. Po dłuższym spędzeniu tam czasu, Zadzwonił kolega XXX, z którym to umówiony byłem na umieszczenie naklejki naszego klubu na tylnej szybie mojego auta. DO spotkania doszło około 16:00 na parkingu podziemnym Sklepu Real. Tu po wjechaniu na parking dostrzegłem znajomą astrę z klubu, po czym podjechałem ( w towarzystwie kolegi XXX ). Wysiedliśmy i się przywitaliśmy, i po krótkiej rozmowie.. zabraliśmy się do Lepienia szyby... Okolice wydawały się spokojne - często były przejawy pustej wariacji ale nie zwracaliśmy uwagi, na nic co mogło by zagłuszyć koncentrację innych osób. Po pewnym czasie.. około godziny 19:00 podchodzi do nas 3ch funkcjonariuszy policji. Nie słysząc przedstawienia się z ich strony, postawili powód ich wizyty. Powodem wizyty było zgłoszenie , iż ktoś szarżował, cytuję "szarżował" Oplem AStrą - lecz nie mają dowodów. Po prostu zgłoszono - i tyle. Po zgodnym z faktami usprawiedliwieniem z naszej strony, Panowie przeszli na sprawdzanie poprawności danych ( dowód osobisty itp itd. NAWET TELEFONY KOMÓRKOWE PODDANE BYŁY POPRAWNOŚCI LEGALNOŚCI !! - w tym momencie poczuliśmy się jak złodzieje, szczegół, co tam...Nic tak nie poniża... pomijając to), po czym Panowie Funkcjonariusze...Prześli do sprawdzenia ..."poprawności papierkowej" obu pojazdów, którymi się spotkaliśmy na owym parkingu...Wszystko przebiegło dobrze jeśli chodzi o pojazd kolegi.. ALE.. Ale w moim brakowało OC/AC kwitu potwierdzającego.. zapłatę OC/AC. Pan Policjant stopnia Sierżant... Po niedługim czasie podjał decyzję.. o sholowaniu auta.. na parking ( jeszcze wtedy nie wiedziałem jaki parking ). Nie dają mi możliwości, uwierzytelnienia moich zapewnień co do spłacenia OC/AC za ten rok (prawda taka, iż miałem kwit w domu... o kilkadzesiąt kilometrów od miejsca zdarzenia...), zapewniałem że jeszcze w tym samym dniu dostarczę kwit potwierdzający prawdziwość moich słów - niestety, Pan Policjant BYł za jedną możliwością - HOLOWANIE! ;( . Z pomocą pośpieszył mi KOlejny kolega XXX z klubu AKP, AUto już odholowane stało na parkingu cywilnym, odholowane przez Firmę XXX, która wywiozła mi auto na koniec miasta !! - ale ... wg. dyżurnego tam jest jeden z niewielu parkingów przeznaczonych do tego typu spraw, No OK, przebolałem. Pan policjant stopnia Sierżant Obiecywał że z odzyskaniem auta nie będzie problemu w tym samym dniu! - byłem w sumie i ucieszony tymi słowami i zraniony, tym że mi odholowali auto.. . Po przyjeżdzie około 23:00 stawiłem się na posterunek w którym Dyżurni byli powiadomieni o odholowaniu Mojego auta... Niestety! ZONK!, Panowie wypowiedzieli mi słowa " Dzisiaj nie da rady - nie ma takiej możliwości " , Ja jednak.. cytowałem słowa Pana SIerżanta który poniekąd był sprawcą zarekwirowania mego auta...
Niestety nic nie pomogło NIC!! nawet nie wystawili mi pokwitowania ażebym na drugi dzień nie....bawił się w bieganie z jednego końca miasta na drugi... NIc a nic panowie.. nie pomogli w żadnym wypadku. Sprawa była tym bardziej skomplikowana że byłem 90 km od MOJEGO DOMU BEZ AUTA !!

A mój portfel ucierpiał 395 zł.....
(300 zł za holowanie , 95 zł za dwa dni stania na parkingu !!!!!!! SZOK !!! auto stało raptem kilka godzin na parkingu .. a policzono mi prawdopodobnie jak za 2 dni !! - Panowie z Posterunku nie umożliwili mi nabycia auta w tym samym dniu zdarzenia, co obiecywał mi Pan SIerżant XXX..warunkując swoje zdanie tym iż Firma która holowała mi pojazd.. JEst dostępna w godzinach 8:00-16:00 ..... a o 19:00 przyjechali mi sholować auto :shock: )

=========================

Moje pytanie brzmi... Kto miał rację? Czy wymienione wyżej zdarzenie było zgodne z prawem,
Jak wygląda sprawa pod kątem poprawności... i procedur działania...

PROSZĘ O POMOC, ciekaw jestem ..co WY o tym myślicie?


( wyżej wymienione treści nie zawierają jakichkolwiek formuł, obrażających ani ujawniających tożsamość żadnych z osób będących świadkiem zdarzenia i w nim uczestniczących..Oprócz mnie..)

POzdrawiam!


//przeniosłem temat do odpowiedniego działu /ClauveR
Ostatnio zmieniony 19 lut 2007, 18:39 przez JunioR, łącznie zmieniany 1 raz.

ac_schnitzer

Astro-maniak
Posty: 534
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ac_schnitzer »

trafiles na kawal hama.....

a gdzie stal samochod ?? jesli na parkingu jakiegos marketu to policja nie mzoe ci nic zrobic, bo to miejsce prywatne :)

jesli nie mieli podstaw ze to ty szlales samochodem, to mogli cie tylko cmoknac w dup...e
Oni moga na terenie prywatnym interweniowac tylko wtedy, jesli zaszlo przestepstwo (nie wykroczenie)... Brak oc jest wedlog mnie wykroczeniem.... nawet jak by bylo przestepstwem, to samochod byl w miejscu prywatnym nie na drodze publicznej.... jak bys wyjechal z parkingu na jakakolwiek ulice wtedy mogli by ci holowac auto i wystawic mandat....


Nie byla to droga publiczna tylko teren prywatny REALA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ps. ciesz sie ze ci nie wlepili 3tys zl mandatu za brak waznego OC....

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Faktycznie, parking prywatny i niby nie mogli wejść,ale mi sie wydaje że to jakiś ochroniarz REALa nakapował, i że to od nich wypłyneło to zgłoszenie,dlatego weszli.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

ac_schnitzer

Astro-maniak
Posty: 534
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: ac_schnitzer »

wencik, nakapowal ze ktos tam szarzuje, a oni naklejali naklejke na szybe....

policje nie miala podstaw do holowania auta....

dopieor jak by samochod byl kradziony, ktorys z klubowiczy by byl scigany listem gonczym, lub podejrzany o kradziesz lub ine przestepstwo to moga go zatrzymac...

JUNIOR oni nie mieli prawa holowac ci auta !!!!!

chyba ze laweciaz to jego kolega i dorabiaja sobie po godzinach...

niestety chyba nic nie wskurasz...

mi wystawili mandat jak wjechaelm pod prad na parking castoramy.... oni stali na terenie prywatnym.... i tez jakos tego nie dalem rady im wytlumaczyc.... ze teraz nie moga mi nic zrobic.... Bo stalem juz za znakiem - DROGA WEWNETRZNA - zarzadca castorama.


powiedzialem ze to zglosze gdzie trzeba, zmienilo sie tylko to ze juz tam nie stoja...
Ostatnio zmieniony 19 lut 2007, 12:17 przez ac_schnitzer, łącznie zmieniany 1 raz.

Błajo

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2007, 12:54
Imię: Błajo
Auto: Astra H HB
Silnik: 1.7 CDTI 101KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Błajo »

Pewnie podziekuj ochronie Reala... Co do przeszukania jak Wy wyciagaliscie wszystko a oni tylko patrzyli to bylo wszystko poprawnie. Komorki teraz czesto sprawdzaja. Szkoda, ze nie miales tego OC bo by pewnie sprawy nie bylo... no ale niestety sam jestes sobie winny.

Tak jak kolega mowi szczescie w nieszczesciu, ze nie wystawili mandatu... a na parking to na 100% grzecznie wjechaliscie? :)
[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

tatanka

Astro-maniak
Posty: 228
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piła - Wlkp
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: tatanka »

Paaaanowie -Junior miał OC !!!!!!!!! nie piszcie więc ,ze ma się cieszyć ,ze 3000 nie dostał!!!!!
Miał OC i ma na to dokument !!!!!!!!! Miał możliwosć udowodnienia tego !!!!!!!!!!
Wszystko oplacone lecz brak dokumentu -kazdemu się moze przytrafic zapomnieć kwitka :?
Dlaczego auto o godz 19:00 znalazło się na parkingu ,który jest czynny do 16 ???
Dlaczego funkcjonariusz nie zachowuje procedury do której jest zobowiązany i nie przedstawia się , nie oddaje honoru obywatelowi do którego podchodzi celem kontroli???
Junior nie poruszał się tym samochodem !!!!!!!!! JEŻELI DOBRZE ROZXUMIEM HCŁOPAKI LEPILI LEPKE A ONI DO NICH PODESZLI??????
JA BYM POWIEDZIAŁ .....PANIE XXX TO AUTO TU STOI I MUSZE JECHAĆ Z KOLEGOĄ PO KWIT OC BO ZAPOMNIAŁEM _A BEZ NIEGO NIE WOLNO SIE PORUSZAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!----i co gdzie jest napisane ,że pojazd nie moze stać bez oc ???? a z resztą jak to bez ???!!! OC JEST LECZ UDOKUMENTOWANI TEGO ZAJELOBY GODZINKE.
I HAVE THE VISION

[External Link Removed for Guests]

Emil

Astro-maniak
Posty: 196
Rejestracja: 03 sty 2007, 20:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Emil »

Byli mega hamscy i tyle, to jest taka sama sprawa gdy np. nie masz przy sobie prawka, mogą Ci wtedy 50zł dać mandat za brak dokumentów i sholować Cie tylko wtedy, gdy Cie zatrzymają do kontroli na drodze ale i wtedy zazwyczaj gdy masz mozliwość dostarczenia dokumentów to Cie zostawiają w spokoju.

Jakmi prawem gdy auto stoi i nie masz OC Cie je zabierają? To tak jak byś mieszkał w bloku i poszedł coś do auta robić które stoi przed blokiem i podejdą miśki i stwierdzą że nie masz dokumentów(po któ birze je ze sobą gdy idzie coś porobić) i nie pozwolą Ci iść po nie do domu tylko holują auto!!

Swoją drogą 95zł za 2 dni? Ja za moje poprzednie auto za 1 dobe na parkingu płaciłem 17zł a nie 47!!

Junior możesz domagać się, aby Policją Ci pookryła część kosztów !!!
[External Link Removed for Guests]
FireFox Team

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Darek »

przemek_byd pisze:
a gdzie stal samochod ?? jesli na parkingu jakiegos marketu to policja nie mzoe ci nic zrobic, bo to miejsce prywatne :)
owszem był to teren prywatny ale jeżeli otrzymali oni wezwanie a z tego co wyczytałem to je otrzymali więc nie mieli żadnych przeciwwskazań do tego aby się tam znajdować.

a jeżeli chodzi o dogadanie to prawda trafiłeś na upartych policjantów, ale nie wiem do końca czy mogli odcholować ci auto. według mnie nie mogli.

leniwiec

Astro-maniak
Posty: 355
Rejestracja: 21 gru 2006, 19:52
Imię: Piotrek
Auto: astr 2
Silnik: 1.4 16v
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: leniwiec »

oj niezle troszke przegiente
Prawie jak SUBARU

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#10

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

małe sprostowanko...

Napisałem że dostali wezwanie iż ktoś szarżował autem MARKI OPEL.. oczywiście to nie był nikt z nas... Ale że ja stałem to podeszli odrazu do nas...


I jeszcze jedna sprawa...:

Jako że nie mogli zholowac auta z parkingu MUSIAŁEM WYJECHAĆ NA ZEWNATRZ... HEE ?? dobre sobie... BEZ OC/AC ? jak mogłem się poruszać... ?? przecież to nie zgodne z prawem !!

a teraz druga kwestia taka że .. Wsiadł do mnie jeden z policjmajstrów... - gdzie taka możliwośc jest wykonalna i legalna w przypadku gdy Kierowca JEST NAWAAALOOONYYYY !!, i nie jest w stanie sam prowadzić...

a trzecia kwestia to taka... że auto stało w miejscu :) stało na parkingu... / poszedłem po rady do najbliższego posterunku policji... wytłumaczyłęm całe zajście.... Odpowiedzieli mi tylko jedno.... SKARGA !!, i że Ci młodzi często chcą się wywyższyć i pokazać co to oni nie mogą... no i MAM 400 zł !... ale czekam.... na dalsze komentarze


pomijając już sytuację, że. nie jestem prawowitym właścicielem auta.... formalnie !... także kolejna podstawa do tego aby odwoływać się od wymuszonego holowania...

i kolejna sprawa... to postawienie przedemną faktu DOKONANEGO typu. BĘDZIESZ HOLOWANY, NIE MA ODWROTU.

...czekam na komentarze.. i poparcie ze strony artykułów, oraz konkretnych ustaw prawnych..

Zablokowany