Pęknięta szyba przez kamień wystrzelony z pod koła

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Asambler

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 03 lis 2007, 23:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków / Mielec
Kontakt:

#41

Nieprzeczytany post autor: Asambler »

Lis-Witalis pisze:Z punktu moralności i uczciwości na drodze jest to pomysł nie do przyjęcia. Ale gdyby wszyscy byli z nas uczciwi to nie ma nawet co się zastanawiać pomysł nie do przyjęcia. Ale może zastanówmy sie na tym głębiej i czy nie czas na drodze sobie pomagać i być uczciwym ? Może czas z tym skończyć chamstwem które nas otacza na co dzień ?
No właśnie

Jeszcze jak kogoś przyłapiemy na gorącym uczynku, to półbiedy polecą mu zniżki, ale teoretycznie jego wina, chociaż i tu sie zastanawiam czy bardziej nie jest winny zarząd dróg z powodu stanu drogi, ale żeby po fakcie strzelać w przypadkowego kierowce(który nie będąc winnym, poniesie strate w gotówce, albo w zniżkach na ubezpieczenie), no K**** M**! Zachowajmy umiar w zepsuciu.
Fan wszystkiego na czym da się jeździć, oprócz wielbłądów(póki co) :)
CB-Radio: Intek H-520 Plus + President ML 145

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#42

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Asambler pisze:no K**** M**! Zachowajmy umiar w zepsuciu.
Kolego, jesteśmy w mniejszości. Znaczna część tego forum nie dość, że nie widzi w tym nic złego, to jeszcze uważa, że to w porządku, bo "przecież nie stać mnie na szybę". To nie jeździj, jak Cię nie stać! Ale nie wyciągaj kasy od tych, którzy muszą pracować na drodze.

Tak na marginesie, rozmawiamy tu o czymś nie dość, że niemoralnym, to wykraczającym poza ramy prawa. Ja się zastanawiam: gdzie są moderatorzy i administratorzy tego forum?..
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#43

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Zaraz zaraz, jakie ramy prawa? Jakiś przepis zabrania szukania winnego za obecny stan dróg?
Poza tym każdy kto przytoczył opisaną metodę napisał jasno że nie jest to do końca uczciwe, więc nie piszcie bzdur typu:
kszychu pisze:Znaczna część tego forum nie dość, że nie widzi w tym nic złego, to jeszcze uważa, że to w porządku
Poza tym szyba sama nie pęka, więc dlaczego właściciel samochodu ma ponosić koszty?
Ja nie mówię, że od razu mamy szukać jelenia z Kamaza i wmówić mu że to jego wina.
To że Ty jesteś w stanie pogodzić się ze złem tego świata i nie robić NIC aby choć trochę poprawić ten świat to niech walą Ci szybę co noc i kupuj co dzień nowe radio, no bo przecież nie złapałeś na gorącym, a stać Cię i tyle.

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#44

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

VRx pisze:To że Ty jesteś w stanie pogodzić się ze złem tego świata i nie robić NIC aby choć trochę poprawić ten świat
A jak Ty naprawiasz ten świat? Szukając Niewinnych kierowców ciężarówek i wstawiając sobie ich kosztem szybę? To ja już wolę nie robić NIC jak to określiłeś, niż poprawiać świat Twoim sposobem.
VRx pisze:to niech walą Ci szybę co noc i kupuj co dzień nowe radio
A to czego miało się tyczyć, bo jakoś nie widzę związku z dyskusją?
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#45

Nieprzeczytany post autor: kargul »

kszychu, Napisalem ze to nie tylko kierowcow...Gosc dostal odszkodowanie od zarzadu drog...Tak samo jak za to ze wjedziesz w dziure i uszkodzisz felge..Musza CI zaplacic i placa...
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#46

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

to że ze sposobu na tira nikt nic nie traci to bzdura. Weźcie pod uwagę że jeśli to pójdzie z OC to właściciel ciężarówki straci 10% zniżek, jeśli ma na tej samej polisie kilka samochodów to ponosi na tym stratę dobre kilka tysięcy złotych rocznie a ty zaoszczędzisz 300zł - to to dopiero jest skurw... jak by ktoś mi takie coś zrobił to bym go [cenzura].. wykastrował żeby już takie debile z takimi pomysłami się już nie rodziły


PS ja mam od 3 lat pękniętą szybę i nikt na przeglądzie się nie czepiał jeszcze bo nikt tego nie zauważył.
Co do odprysku to nie musisz zmieniać szyby tylko zanim jeszcze pęknie uzupełnić odprysk za ok 50zł i jesteś tylko tyle stratny i nie musisz kombinować ani nikogo narażać na wielkie straty

Nie wszyscy są uczciwi ale to nie znaczy że Wy też musicie tacy być. Zrobił Ci się odprysk i nie złapałeś winowajcy to trudno... płać a nie szukaj okazji żeby w to kogoś wrobić

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#47

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Mowa tu nie tylko o wrabianiu..bo jesli ktos to przeczyta to bedzie madrzejszy na przyszlosc..bedzie wiedzial co w takiej sytuacji zrobic. Ja tam nie mam zamairu sie bawic we wrabianie kogos..ALe jesli jeszcze raz cos takiego mi sie zdarzy to przynajmniej wiem co zrobic..a to juz nie bedzie zadne wrabianie.
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

pawelk

#48

Nieprzeczytany post autor: pawelk »

tez poprosze na PW:), dzieki

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#49

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

pawelk pisze:tez poprosze na PW:), dzieki
Z choinki się urwałeś? :m

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#50

Nieprzeczytany post autor: VRx »

kszychu pisze:VRx napisał/a:
To że Ty jesteś w stanie pogodzić się ze złem tego świata i nie robić NIC aby choć trochę poprawić ten świat

A jak Ty naprawiasz ten świat? Szukając Niewinnych kierowców ciężarówek i wstawiając sobie ich kosztem szybę? To ja już wolę nie robić NIC jak to określiłeś, niż poprawiać świat Twoim sposobem.
Czy Ty k.... potrafisz się tylko do jednego przyczepić? Naucz się czytać ze zrozumieniem całej wypowiedzi i pomyśl zanim coś napiszesz. Jak to sam ładnie ująłeś w poście powyżej "Z choinki się urwałeś?"
VRx w poprzednim swoim poście pisze:Ja nie mówię, że od razu mamy szukać jelenia z Kamaza i wmówić mu że to jego wina.
JOszi pisze:ponosi na tym stratę dobre kilka tysięcy złotych rocznie a ty zaoszczędzisz 300zł - to to dopiero jest skurw...
Ale on tymi tirami zarabia kilka(naście) tysięcy miesięcznie.
Poza tym dlaczego ma nie ponieść konsekwencji jeśli kamyk spada z źle zabezpieczonego ładunku.
Większym skurw.... jest to że podatek drogowy płacisz, a stan dróg jest jaki jest. Dlaczego kierowca z pękniętą szybą z tego tytułu ma ponosić dodatkowe opłaty?
JOszi pisze:Co do odprysku to nie musisz zmieniać szyby tylko zanim jeszcze pęknie uzupełnić odprysk za ok 50zł i jesteś tylko tyle stratny
A wytłumacz może dlaczego ma być wogóle cokolwiek stratny?
Jak by Cię jeb.... na każdym tankowaniu na stacji o 50 pln to też byś machnął na to ręką?
JOszi pisze:Zrobił Ci się odprysk i nie złapałeś winowajcy to trudno... płać a nie szukaj okazji żeby w to kogoś wrobić
Ty też czytaj z uwagą:
kargul pisze:Napisalem ze to nie tylko kierowcow...Gosc dostal odszkodowanie od zarzadu drog...Tak samo jak za to ze wjedziesz w dziure i uszkodzisz felge.
kszychu pisze:VRx napisał/a:
to niech walą Ci szybę co noc i kupuj co dzień nowe radio

A to czego miało się tyczyć, bo jakoś nie widzę związku z dyskusją?
Jak nie widzisz, trudno nie będę Ci tłumaczył jak dziecku.

ODPOWIEDZ