Sprowadzenie auta.

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Matek100

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 27 lis 2007, 21:55
Imię: Mateusz
Auto: ASTRA F
Silnik: działający jeszcze
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Matek100 »

major_25 pisze:co do Karty Pojazdu to Ci wyrobią za dodatkową opłata czy chcesz czy nie :D chyba to ok. 90 zl
ja dostałem karte pojazdu i nic nie płaciłem dodatkowo :) to jest chyba wliczone w recykling jak dobrze pamietam, ale na 100 % nie wiem.
[External Link Removed for Guests]

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: wencik »

nic nie ma za darmo
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

Matek100 pisze:ja dostałem karte pojazdu i nic nie płaciłem dodatkowo :) to jest chyba wliczone w recykling jak dobrze pamietam, ale na 100 % nie wiem.
ile kosztowala cie rejestracja ?? bo to placisz razem z blachami itp
[External Link Removed for Guests]

Matek100

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 27 lis 2007, 21:55
Imię: Mateusz
Auto: ASTRA F
Silnik: działający jeszcze
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Matek100 »

za cała rejestracje dałem 1500 w tym benzyna(około 200 złoty), zalezy ile zapłacisz za tłumacza :) to może coś mniej, ja zapłaciłem 75 złoty za tłumaczenie dowodu rejestracyjnego(wielkość taka jak nasze dowody rejestracyjne) nie brief...(taka duża kartka z danymi auta)

:)

zapomniałem żedo tego 1500 zł. jeszcze ubezpieczenie 438 złoty na rok w allianz(niżki od mamy 60%) składka podstawowa 973 zł. (w tych granicach podstawowa możliwe żę sie pomyliłem o 5 złoty bo nie mam teraz dostępu do dowodu ;] )

ubezpieczenie dla
opel astra
1.6 16v rocznik 1996
[External Link Removed for Guests]

KwL

Astro-maniak
Posty: 168
Rejestracja: 03 kwie 2008, 22:42
Imię: Konrad
Auto: ASTRA G
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: KwL »

ten recykling płacisz w wydziałe komunikacji tak bylo w moim przypadku 2 miechy temu...
! ! ! NIE zabijesz NIE WygraSz ! ! !

lukasik

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 08 lut 2007, 23:02
Imię: lukasz
Auto: ASTRA H 2,0 T
Silnik: 2,0lel
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: RAdom
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: lukasik »

a mozecie kkrok po kroku w prawidłowej kolejnosci gdzie trzeba sie udac chce kupic astre jest nas niemieckich balachach juz w polsc e

Glovash

Astro-maniak
Posty: 313
Rejestracja: 03 lut 2008, 17:10
Imię: Łukasz
Auto: Alfa 147
Lokalizacja: CSW w PO
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Glovash »

a... nie można jako mienie przesiedleńcze jakoś zarejestrować?
Ubezpieczenia OFE AXA Poznań

robert1114

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2008, 18:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: chorzow
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: robert1114 »

KwL pisze:ten recykling płacisz w wydziałe komunikacji tak bylo w moim przypadku 2 miechy temu...

w moim przypadku musiałem iść na poczte
uli

Gość

#19

Nieprzeczytany post autor: Gość »

1.Znajdujesz Asiunie
2.Oglądasz czy nic jej nie dolega
3.Kupujesz ją
4.Sprowadzasz
5.Tłumaczenia papierów w dobrym biurze tłumaczeń ok 30 -60 zł za stronę
6.Przegląd w Okręgowej Stacji Kontroli - 169 zł
7.Urząd Celny właściwy dla Powiatu -akcyza (czekasz 3-5 dni)
8.Urząd Skarbowy - Zwolnienie z Vat 24 ile już nie pamiętam (czekasz około tygodnia)
9.Opłata Recyklingu 500 zł dostajesz kwitek w wydziale komunikacji
10.Wydział Komunikacji- Opłata za dowód ,kartę pojazdu
11.OC polecam Allianz Direct nie że coś tylko dajesz dane tatusia i siebie za Asterke wyszło mi 395 na rok


jak coś walnąłem to poprawcie

frantz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: frantz »

lolek pisze:a mozecie kkrok po kroku w prawidłowej kolejnosci gdzie trzeba sie udac chce kupic astre jest nas niemieckich balachach juz w polsc e
To zależy czy są już zrobione opłaty czy sprzedawca sprzedaje ale tego nie zrobił. Jak jest już opłacona to piszecie umowę lub tez fakturę zakupu (jeżeli ma działalność) i zależy bo większość nie płaci recyklingu (500zł) to robisz tą opłatę na poczcie czy w banku i ze wszystkimi papierami umową/fakturą idziesz do wydziału komunikacji i rejestrujesz kupujesz OC i po sprawie.
Jak nie ma opłat to trochę dłuższa droga. Tablice w tym przypadku niewiele mówią. Trzeba sprawdzić czy samochód ma dwa dokumenty (mały i duży brif i czy jest w Niemczech odmeldowany ale wątpię żeby nie był). Musisz mieć umowę zakupu i zaczynasz zabawę:)
1. Stacja diagnostyczna -pierwszy przegląd (169 zł)
2. Tłumacz przysięgły ok. 80zł
3. Urząd celny płacisz akcyzę 3,1% (13,6% jak silnik większy niż 2.0) od wartości na fakturze według kursu z dnia zakupu jaki masz na umowie plus 17 zł opłata za wydanie zaświadczenie o zapłacie akcyzy. Teoretycznie na wydanie zaświadczenia mają 30 dni ale jak pójdziesz rano to tego samego dnia ewentualnie na drugi dzień będzie już gotowe.
4. Urząd miasta płacisz 160 zł za wydanie zaświadczenia o tym że jesteś zwolnony z VATu
5. Z opłatą i wypełnionym drukiem PIT-24 idziesz do urzędu skarbowego aby wydali Ci to zaświadczenie (druk PIT-25) mają na to 14 dni ale z reguły na drugi dzień jest już do odebrania.
6. Opłata recyklingowa 500zł wpłacasz na specjalne konto. Płacisz gdzie Tobie wygodniej na poczcie w banku. Dane do wpłaty powinieneś znaleźć w internecie ewentualnie w wydziale komunikacji.
7. Wydział komunikacji Płacisz za rejestrację blachy wydanie dowodu i karty pojazdu tu mogę się mylić ale wychodzi chyba 197,5. Kartę i stały dowód dostaniesz po ok. 2 tygodniach.
8. Ubezpieczenie OC cena zależy od zakładu i posiadanych zniżek. PZU daje na pierwszy rok 20% zniżki (ulga importowa).
Koszty łatwo policzyć ok. 1125zł + akcyza i OC

ODPOWIEDZ