Mandat za słuchanie głośnej muzyki

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: dikser »

ja tez jak mam nawet radio cichutko to słysze dopiero pojazd uprzywilejowany jak jest naprawde blizko.nie mówiąc na trasie.tam słysze go z odległosci parunastu metrów... :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

bo oszczędzali na syrenach dla karetek :/ i założyli jakieś badziewia.

Jak byłem kiedyś w niemczech to z odległości 3 przecznic było słychać wyraźnie że karetka jedzie a tu stoi czasem za tobą i lipa :/

mati83

#13

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

JOszi pisze:bo oszczędzali na syrenach dla karetek i założyli jakieś badziewia

Ale każda karetka, przynajmniej w stacji w Tychach (a o takich pisałem wcześniej), ma dodatkowo trąbki powietrzne, które naprawde z daleka słychać, pod warunkiem, że w aucie nie masz 180dB płynących z radia i uważasz na to co się dzieje na drodze...
JOszi pisze:tu stoi czasem za tobą i lipa

JOszi, z całym szacunkiem, ale jeżeli nie słyszysz karetki, która na sygnale stoi za Tobą, to albo napisz prośbę do Rady Miasta Bydgoszczy o nowe karetki, albo idź na badanie audiogramem... ;)
Struna pisze:Hmmm... a niesłyszący nie mają prawa prowadzić auta? Bo jeśli mogą, to słuchanie głośnej muzyki nie może być zabronione ze względu na to, że nie usłyszymy sygnału
No właśnie tu nie wiem jak to jest.. Ale coś nie wydaje mi się, żeby mogli tak just like that jeździć... Może ktoś się orientuje?? :/

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: deeper »

dikser pisze:ja tez jak mam nawet radio cichutko to słysze dopiero pojazd uprzywilejowany jak jest naprawde blizko.nie mówiąc na trasie.tam słysze go z odległosci parunastu metrów... :roll:
Szczegolnie wmiescie, jak jest duzy ruch, czy w korku, mozna sie kapnac faktycznie dopiero jak zacznie blyskac w lusterku...

mati83

#15

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

No ja się Panowie nie zgodzę!
Owszem, jak stoję gdzieś w korku czy jadę przez miasto i słysząc gwizdki nie bardzo wiem skąd one dobiegają, ale wystarczy trochę popatrzeć po lusterkach i dookoła siebie i za chwilę widzę gdzie się błyska. A wtedy to już tylko prawy bądź lewy kierunek (zależy na którym pasie jestem i na którym jest PU) i wskakuję na pobocze lub trawnik. Czasem trzeba przyspieszyć żeby ułatwić życie karecie, o tym też trzeba pamiętać, bo większość kierowców ogranicza się do wciśnięcia hamulca na środku pasa...

ODPOWIEDZ