współwłaściciele auta z różnych miast

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Usunięty użytkownik 1564

współwłaściciele auta z różnych miast

#1

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1564 »

takie pytanko mam,
jeśli jest 2 właścicieli samochodu, którzy są zameldowani w różnych miejscowościach, to kto decyduje o rejestracji auta, to znaczy w którym wydziale komunikacji je zarejestrować?

Gibon

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 27 paź 2007, 20:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Gibon »

Hmm wydaje mi sie ze jest właściciel wpisany na okładce z miejscowości A a osoba z miejscowości B jest wpisana w środku jako współwłaściciciel i własnie w wydziale komunikacji w miejscowości A czyli włąsciciela trzeba rejestrowac. Ja jestem współwłaścicielem. No nie wiem jak zle niech mnie ktoś zkarci :D

Usunięty użytkownik 1564

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1564 »

no tak, ale co w przypadku gdy podział własności jest 50/50 już przy pierwszej rejestracji,
to mnie interesuje
kto o tym decyduje kto jest głównym właścicielem w tym przypadku

pawelk

#4

Nieprzeczytany post autor: pawelk »

Ty decydujesz, w urzedzie tylko pokazujesz umowe kupna, a na formularzu do dowodu sam decydujesz, no chyba ze bedzie uparta baba w urzedzie:D

Awatar użytkownika
Lobo

Astro-maniak
Posty: 73
Rejestracja: 21 sty 2013, 21:12
Imię: Lobo
Auto: Seicento
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Lobo »

A co jest potrzebne żeby takiego współwłaściciela zrobić? czy fizycznie będzie potrzebny czy wystarczą mi jego dane?bo tez właśnie planuje sobie w ten sposób obniżyć OC :D
I jeszcze jedno: czy brak przeglądu stanowi problem?
Wznieśmy toast za oszustwo, bójkę i kradzież;
Za oszustwo, żeby oszukać śmierć. Za bójkę, żeby bić się za przyjaciela. Za kradzież, żeby skraść kobiecie serce

Usunięty użytkownik 1564

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1564 »

Lobo pisze:A co jest potrzebne żeby takiego współwłaściciela zrobić? czy fizycznie będzie potrzebny czy wystarczą mi jego dane?bo tez właśnie planuje sobie w ten sposób obniżyć OC :D
I jeszcze jedno: czy brak przeglądu stanowi problem?
Jeżeli Ty jesteś właścicielem, to spisujesz umowę darowizny.
"Przekazuję 1/2 wartości auta Opel ... komuśtam ;)
Podpisujecie się i idziecie razem do Wydziału Komunikacji. Z tego co pamiętam to wtedy udało mi się zarejestrować na podstawie samej umowy darowizny (bez obecności współwłaściciela), ale to już zależy od wspomnianej baby z urzędu :mrgreen:

Awatar użytkownika
ProwadzeWKasku

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 15 paź 2012, 22:03
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 8V
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka

#7

Nieprzeczytany post autor: ProwadzeWKasku »

Współwłaściciel nie musi iść z Tobą do urzędu. Wystarczy umowa darowizny (gdzie możesz jej przekazać nawet 5% samochodu, a zniżki i tak będą obowiązywały), ksero dowodu osobistego i polisy.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ