niebieskie postojówki ??? czy mozna???

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Buczek

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 08 sie 2007, 12:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: Buczek »

a jak są postojówki białe 1 ledowe a swieca na delikatny blekit ? :D to co wtedy

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Buczek, to tak samo jak z ksenonami, nie święcą na typowy bialy kolor a są dopuszczone.

Awatar użytkownika
Mixotic

Klubowicz AKP
Posty: 470
Rejestracja: 26 wrz 2007, 19:43
Imię: Wojtek
Auto: Astra Coupe
Silnik: Z 22 SE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 2 razy
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: Mixotic »

[quote="deeper"]Niby tak, ale to jest polskie podejscie, ja proponuje stosowac sie do niemieckiej wersji powiedzenia :
"Co nie jest wyraznie dozwolone - jest zabronione"napisał jeden z kolegów.
Stary, takie podejście do życia obowiązuje już chyba tylko na Kubie i na Białorusi.Nie zgadzam się że można robic tylko to co jest jasno dozwolone przepisami.Gdyby tak miało byc władza zamknęła by nas w ciasnym kwadracie paranoicznych przepisów.
Co do żarówek zgoda. Nie wiem dlaczego to jest niemieckie powiedzenie ,przecież w Niemczech masz na przykład autostrady bez ograniczeń prędkości...

Ja mam niebieski a na przeglądzie obowiązkowym koleś kazał mi je wymienic co zrobiłem w ciągu minuty nawet nie wyjeżdżając ze stanowiska serwisowego i co?

Nich ci z sejmu nie pierdolą o niebieskich żaróweczkach tylko myślą skąd brac pieniądze na autostrady,takie jak w Niemczech bo euro się zbliża :)

co nie?

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Mixotic pisze:przecież w Niemczech masz na przykład autostrady bez ograniczeń prędkości...
Tak, ale wtedy jest znak informujacy ze jest koniec ograniczenia :)
Za parkowanie na miejscach dla inwalidow nic Ci nie zrobi policja, bo w przepisach nie ma o tym slowa... ale parkujesz na takich miejscach ?

Awatar użytkownika
Mixotic

Klubowicz AKP
Posty: 470
Rejestracja: 26 wrz 2007, 19:43
Imię: Wojtek
Auto: Astra Coupe
Silnik: Z 22 SE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 2 razy
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: Mixotic »

Nie znam tak dobrze przepisów jak ty deeper,pewnie że nie staje na takich miejscach bo tego zabrania przyzwoitośc ,Mówie o takich rzeczach które nie szkodzą innym np rozmowa przez telefon w aucie , bo na tej podstawie można powiedziec że nie można się np.podrapac po głowie bo też odrywasz wtedy jedną rękę od kierownicy?A rozmowa na pewno bardziej absorbuje uwagę niz drapanie po głowie co nie?
No w Niemczech rzeczywiście tak jest i bardzo dobrze a u nas akurat taki znak nie ma prawa bytu z wiadomych powodów:):)

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Zacząć trzeba od tego że w Niemczech mają autostrady...

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: deeper »

U nas tez sa... malo ale sa... tylko, ze albo nie oplaca sie nimi jechac bo zadaja zlodziejskich stawek, albo jest na nich pelno patroli, z kamerkami, i fotoradary...
juz jechalem tymi naszymi autostradami... tylko dla tego, ze jeszcze za darmo, ale glupio sie czulem jadac autostrada, a na poboczu drogowka, albo na CB trabili ze vectra z kamerka smiga...
wole krajowe przynajmniej nie jest nudno

Awatar użytkownika
Mixotic

Klubowicz AKP
Posty: 470
Rejestracja: 26 wrz 2007, 19:43
Imię: Wojtek
Auto: Astra Coupe
Silnik: Z 22 SE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 2 razy
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: Mixotic »

U mnie w regionie płacisz coś około 20 zł za przejazd niewiele ponad 100 km taką niby autostradą Poznań -Konin -to dopiero złodziejstwo.
Ładnie zeszliśmy z tematu .
Co do oświetlenia to w dziale relacje ze spotów Wielkopolska można zobaczyc jakie ładne neony ma kolega Samo Zlo - i dobrze na szczęście za samo wożenie ich pod autem jeszcze nie karają :|

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: gimof »

Mixotic pisze:U mnie w regionie płacisz coś około 20 zł za przejazd niewiele ponad 100 km taką niby autostradą Poznań -Konin -to dopiero złodziejstwo.
Żeby przejechać odcinek naszej "olbrzymiej" aż dwu pasmowej autostrady od nowego tomyśla do poznania potrzebujesz 11zł, potem do konina potrzebujesz 22zł, a zkonina do łodzi kolejne 22zł.

Jak mam jeździć takimi autostradami, to wolę jeździć krajówkami 70km\h wśród tirów i słuchać przyjemnej rozmowy na cb... :evil:
[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: VRx »

deeper pisze:U nas tez sa... malo ale sa...
I dlatego nie powinno się nazywać tego autostradą, a przede wszystkim dlatego że to jest kawałek ściezki, a nie autostrada. 100km trochę lepszej drogi nazywać autostradą?
Praktycznie zero połączeń "międzymiastowych", już nie mówiąc o komfortowej podóży przez cały kraj.

ODPOWIEDZ