miejsce na gaśnice w astrze II

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
max3211

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 22 sty 2008, 22:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice Wawy
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: max3211 »

zrobię chyba tak jak wszyscy i schowam do bagażnika tam jest w zasadzie oznaczenie apteczki i gaśnicy
dzieki za rade
ps.
cholera przepłacilem w tesco kupiłem za 30 :/

Michał86

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2008, 13:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa - Yelonki
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Michał86 »

mi tam sie podoba zamocowanie u edytki i sadze ze to jest najbespieczniejsze zamocowanie

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Może i najbezpieczniejsze, ale niekoniecznie najwygodniejsze, zwłaszcza, gdy musisz przewieźć jakieś skrzynki ;-)
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Michał86

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2008, 13:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa - Yelonki
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Michał86 »

przyznaje racje ale nietrzeba tego stelazu tak mcowac a decyzja nalezy do wlasciciela pojazdu nikomu sie nienazucam:)

eDyTkA

Astro-maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 sty 2008, 18:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WuWuA
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: eDyTkA »

Może i najbezpieczniejsze, ale niekoniecznie najwygodniejsze, zwłaszcza, gdy musisz przewieźć jakieś skrzynki ;-)
Miejsca dużo nie zajmuje i spokojnie wszystko co chcecie się zmieści bez problemu :)
"Jedyna przegrana jest ReZyGnAcJa.."

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: morieris »

Tak na prawde to nie ma wiekszego znaczenia :) Bo jak gadałem kiedys ze znajomym strazakiem to powiedział mi ze jeszcze nikt taka samochodowa gasnica nie ugasił samochodu ... a na potwierdzenie tego macie opinie eksperta:
Zdaniem eksperta

Aleksander Pachucki, ekspert ds. pomocy ofiarom wypadków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie:

- Gaśnica w samochodzie może się przydać, pod warunkiem że zadziała. A z tym bywa różnie. Kręciliśmy film instruktażowy dla kierowców, który miał pokazać, jak gasić pożar silnika. Mieliśmy karton nowych gaśnic - 12 sztuk. Tylko pięć z nich zadziałało. To niestety, cecha tego sprzętu - o tym, jak jest zawodny, dowiemy się dopiero, gdy przyjdzie pora użycia go. Do tego niewielu kierowców wie, że gaśnica kilogramowa działa zaledwie kilka sekund. To za krótko, by ugasić pożar, który się rozprzestrzenił. Tu pomogłaby gaśnica większa, ale na nią nie ma miejsca w aucie. W tym kontekście obowiązek wożenia gaśnic jest dla mnie kontrowersyjny, zwłaszcza że nie ma obowiązku np. wożenia apteczki, która w rękach przeszkolonej osoby mogłaby służyć nawet ratowaniu życia.

Ja mam swoja gasnice pod siedzeniem pasazera... i z tego co pamietam to jest jeszcze ważna...

A co do gasnic "przeterminowanych" To moja kolezanka kiedys podczas kontroli zostala poproszona o okazanie gasnicy, oczywiscie ją miała, tyle ze jak sie okazało gasnica miała termin waznosci do 1993 roku, a jej samochod był wyprodukowany w 1995 :D
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

no moje gasnice poki co dzialaly wszystkie... po terminie waznosci byly testowane :D
[External Link Removed for Guests]

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#18

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Ja rok temu testowałem gaśnicę z 89 roku (zmieniałem w poprzednim aucie ;P) Działała bardzo dobrze mimo wieku ;D
Obrazek

Michał86

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2008, 13:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa - Yelonki
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Michał86 »

moja jest po regeneracj ale jak to nietrzeba miec apteczki czy napewno?

eDyTkA

Astro-maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 sty 2008, 18:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WuWuA
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: eDyTkA »

Michał86 pisze:moja jest po regeneracj ale jak to nietrzeba miec apteczki czy napewno?
Apteczka jest obowiązkiem!!!! Tak samo jak prezerwatywa wyjeżdżając za granicę (już nie pamiętam na której granicy celnicy sprawdzali i czy kobiety też muszą je posiadać ) :P
ja gaśnice mam nówke (mając tą opcje, że takie bajery mam za free ze Straży Pożarnej :D )
Według mnie gaśnica może być w bagażniku bo to wygodne, ale w kabinie też powinna być jakaś...
"Jedyna przegrana jest ReZyGnAcJa.."

ODPOWIEDZ