Oświetlenie a przepisy

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Wziąwszy pod uwagę koszt świateł do jazdy dziennej i ewentualne oszczędności spowodowane ich użytkowaniem, to gra nie jest warta świeczki.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Jaca31

Astro-maniak
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: Jaca31 »

Konradopel pisze:Hehe ... a mi się przypomniało, że ostatnio jadąc do Torunia widziałem nieoznakowane psiarskie T4 z włączonymi halogenami, idealna pogoda, środek dnia :mrgreen:
Skoro było nieoznakowane, skąd wiesz ze było policyjne???

Gość

#33

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Jaca31 pisze:
Konradopel pisze:Hehe ... a mi się przypomniało, że ostatnio jadąc do Torunia widziałem nieoznakowane psiarskie T4 z włączonymi halogenami, idealna pogoda, środek dnia :mrgreen:
Skoro było nieoznakowane, skąd wiesz ze było policyjne???
pewnie zapomnieli zdjąć nakrycia głowy ;P

Btw znajomy taty jechał sobie nowiutką toyotką z mgiełkami z przodu, z tyłu. wyprzedził tajniaków przekraczając prędkość o 60 km..iiii 19 pkt za jednym zamachem. 2pkt przód 2 pkt tył, prędkość i coś tam jeszcze :)

Astrix

Astro-maniak
Posty: 157
Rejestracja: 10 sty 2008, 19:52
Imię: Piotrek
Auto: Astra F Caravan
Silnik: x30xe
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: okolice Konina
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: Astrix »

Panowie, planuje przyciemnić sobie przednie lampy w sposób taki, że je rozkleje i w odbłysniku pomaluje na czarno elementy które nie odpowiadaja za świecenie, tak samo zrobie z kierunkami, tzn z jednym bo drugi bedzie oryginalnie przyciemniony
Co mi mogą zrobić??
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; <- Żabcia

Awatar użytkownika
MORTEN

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2008, 13:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBAN
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: MORTEN »

Witam wszystkich. Zamontowałem ostatnio w moim trzecim z kolei "dziecku" diodowe niebieskie żarowki postojowe, ale oczywiście przy pierwszej kontroli bardzo nadgorliwy pan policjant kazał mi na miejscu je zdemontować , i założyć normalne. Oczywiście żarowki mają atest niemiecki, bo tam je kupiłem.Mandatu nie przyjąłem i sprawa trafi do sądu grodzkiego! Uważam ,że on nie ma racji i mam sprawę wygraną ,ale jak będzie to zobaczymy. Napiszcie mi jak widzicie całą tę sprawę? Pozdrawiam wszystkich maniakow Opla. :D
MORTEN - OPEL ASTRA HB 1.8 GLS

Awatar użytkownika
MORTEN

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2008, 13:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBAN
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: MORTEN »

Może i w Polsce jest zakaz używania niebieskich postojowek, ale żarowki mają atest unijny i nie popuszcze. Jedno prawo w calej Uni Europejskiej 8) dla wszystkich! Pozdrawiam
MORTEN - OPEL ASTRA HB 1.8 GLS

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

A na jaki kolorek świecą Ci te niebieskie postojówki? Pytam, bo sam mam założone niebieskie postojówki i jak się na nie patrzy, to są prawie granatowe. Tyle, że po zaświeceniu dają białe światło bez jakiejkolwiek niebieskiej poświaty.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Awatar użytkownika
MORTEN

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2008, 13:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBAN
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: MORTEN »

Moje właśnie dają taką ładną niebieską poświatę , ktorą widać dosyc wyraznie przy zapalonych światłach mijania. ;)
MORTEN - OPEL ASTRA HB 1.8 GLS

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

ważam ,że on nie ma racji i mam sprawę wygraną ,ale jak będzie to zobaczymy. Napiszcie mi jak widzicie całą tę sprawę?
a ja uważam że przegrasz...

dlaczego ?? bo musza być barwy takiej jak w kodeksie jest napisane...


a to że
MORTEN pisze:Oczywiście żarowki mają atest niemiecki,
to zauważ że jeteśmy w Polsce i tu są inne przepisy
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ