Kupno auta z zagranicy bez opłat

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Kupno auta z zagranicy bez opłat

#1

Nieprzeczytany post autor: kita »

Mam pytanie.

Facet sprowadzil astre H z niemiec. Ma dwie umowy kupna-sprzedazy tzn jedną ma podpisaną on z niemcem a drugą ma pustą tzn sa tylko dane niemca. Wszystkie papiery są brief ksiazka i tak dalej. Samochód ma niemieckie zolte tablice wazne do 26.02 i nie jest po oplatach.

Czy jak go kupie od tego faceta w karaju to moge miec jakies problemy z zalatwieniem wszelkich formalnosci w urzedzie celnym wydziale komunikacji i urzedzie skarbowym?
Chodzi mi o to ze ja mam byc pierwszym wlascielem a nie ten co go sprowadzil.
Facet nie ma zadnej dzialalnosci gospodarczej, firmy wiec faktury mi nie wystawi sprzedaje auto jako prywatna osoba.
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

snajpi84

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 15 paź 2008, 13:40
Imię: Michal
Auto: Astra G / Mondeo IV
Silnik: 1,7 DTI / 2,0 TDCI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gostomko
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: snajpi84 »

gościu sprzedaje auto jako potencjalny wałkarz i oszust. Sprzedając w ten sposób unika płacenia podatków i odpowiedzialności.

sam kupiłem w taki sposób auto i później miałem trochę rzeczy do prostowania (troche się naciołem) i nie miałem do kogo iść z pretensjami.

Auto zarejestrujesz bez problemu, tylko przed kupnem wizyta w ASO i sprawdzenie dokładne czy wszystko jest OK.
[External Link Removed for Guests] - jeździdło - Astra G Kombi
[External Link Removed for Guests] - zabawka - Vectra C GTS

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

Witaj,
Ta pusta umowa o której piszesz jest właśnie dla "Ciebie". On sprowadzając auto z Niemiec, musiał spisać umowę na siebie, a teraz szuka kozła ofiarnego któremu sprzeda autko z danymi od właściciela z zachodu. Koleś który tak sprzedaje samochód, to teoretycznie oszust, gdyż osoba sprowadzająca samochód winna pokryć wszystkie jego opłaty skarbowe, celne ect., a tak dzięki "drugiej" umowie wychodzi, ze to Ty sprowadziłęś samochód.

Kupując takie autko będziesz musiał "obskoczyć":
- Wizyta w ASO - "Pierwszy Krajowy Przegląd" (cena około 169 zł.);
- Tłumaczenie dokumentów u tłumacza przysięgłego (cena od 100 zł.);
- *Urząd Celny i zapłata akcyzy (samochód do 2000ccm - 3.6% = około 150 - 200 zł.);
- *Urząd Skarbowy (papiery od nich odbierasz na drugi dzień. Koszt około 160 zł.);
- Opłata Recyklingowa (jednorazowa wpłata bezzwrotna - 500 zł.);
- Wydział Komunikacji (udajesz się z wszystkimi dokumentami. Koszty około 240 zł. - tablice i dowód);


* - masz na to chyba 7 dni od daty zakupu.

I dopiero wtedy masz wszystko na cacy, plus minus wkładasz jeszcze 1.500 - 2.000 złotych do samej rejestracji, plus koszty ubezpieczenia które jak wiadomo nie są tanie.

Nie wiem za tym czy warto takie autko kupować, lepiej mieć już wszytsko załatwione, wszystkie opłaty dokonane. Osobiście odradzałbym zakupu takiego samochodu.

Pozdrawiam
[External Link Removed for Guests]

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kita »

wczoraj dzwoniłem na policje do hamburga i pytałem sie czy auto nie jest kradzione. Powiedzieli mi że wszystko jest w porządku.

auto posiada ważny niemiecki przegląd do lipca tego roku. Więc u nas wystarczy tylko chyba potwierdzenie tego przeglądu. Koszt ok 60zł.

- *Urząd Celny i zapłata akcyzy (samochód do 2000ccm - 3.6% = około 150 - 200 zł.);
- *Urząd Skarbowy (papiery od nich odbierasz na drugi dzień. Koszt około 160 zł.);

Na te rzeczy mam 7 dni na zapłacenie od dnia który jest na umowie kupna która bym podpisywał?
Jakie to są koszty 1500-2000 za sama rejestrację?

Mi się wydaje ze wszystkie koszty w urzedzie celnym skarbowym i wydziale komunikacji wyjdą ok 2000zl
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

kita pisze:auto posiada ważny niemiecki przegląd do lipca tego roku. Więc u nas wystarczy tylko chyba potwierdzenie tego przeglądu. Koszt ok 60zł.
Nie, musisz wykonać przegląd pierwszy krajowy.
kita pisze:Na te rzeczy mam 7 dni na zapłacenie od dnia który jest na umowie kupna która bym podpisywał?
Tak dokładnie!
kita pisze:Jakie to są koszty 1500-2000 za sama rejestrację?

Mi się wydaje ze wszystkie koszty w urzedzie celnym skarbowym i wydziale komunikacji wyjdą ok 2000zl
No to jest kompletna rejestracja z tych punktów które wymieniłem. Od ASO do Wydziału Komunikacji.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ