Urząd Skarbowy itd itp

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

Re: Urząd Skarbowy itd itp

#11

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Co do polisy OC to chyba zależy od urzędnika. Rejestrowałem swoją Astrę w zeszłym tygodniu i panią interesowała umowa, kwit z US, książka wozu i tablice. O OC nawet się nie zapytała. Dostałem dowód tymczasowy, na tablicach nowa naklejka (auto z tego samego powiatu) i za 2 tyg po stały dowód i odda wtedy książkę wozu. Nikt nie pytał o żadne OC.
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

A dlaczego podatek niby trzeba tak szybko płacić? Już drugim autem jeżdżę bez przerejestrowania i poprzednim razem opłaciłem podatek tak samo jak bym wczoraj zakupił samochód...
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#13

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Vincetti pisze:A dlaczego podatek niby trzeba tak szybko płacić? Już drugim autem jeżdżę bez przerejestrowania i poprzednim razem opłaciłem podatek tak samo jak bym wczoraj zakupił samochód...
14 dni - tak stanowi ustawa. Zależy od US jak potraktują spóźnienie, w jednym przymkną oko, w drugi walną karę. Szwagierka spóźniła się kilka dni i skończyło się na żebrach u naczelnika, bo kobitka która przyjmowała zgłoszenie od razu zauważyła że po czasie. Lepiej nie ryzykować. Opłacić skarbówkę bo za to można dostać bonus, a z WK można się póki co wstrzymać bo bacika nie mają skutecznego - póki co. Bo i za to się chcą zabrać.
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#14

Nieprzeczytany post autor: papieju »

piteer pisze:Jeśli kupimy auto poniżej 1000 zł pomijamy US ponieważ wtedy podatku się nie płaci.]
A to zależy od widzi-mi-się urzędnika w WK. U nas na przykład każą przynieść kwit z US, tak o opłaconym podatku, jak i o jego niepotrzebie płacenia. Po to, żebyś nie kupił auta wartego więcej za mniej. Ja rejestrując Astrę miałem na umowie 2500zł, w US w ich książkach ta wersja i ten rocznik stoi po 5500 i od takiej sumy chcieli mi wyliczyć podatek, wyżebrałem na progi do wymiany i lifting pozakupowy podatek od 3900 - niżej zejść nie mogła. Po to właśnie wymagają skarbówki.
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

ODPOWIEDZ