kto ma rację?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
leuke

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 15 lut 2011, 20:58
Imię: łukasz
Silnik: 1,7 CDTi

Re: kto ma rację?

#21

Nieprzeczytany post autor: leuke »

Zasadniczo... to musisz się zastanowić w jaki sposób udowodnić swoje racje, bo co ci po napisaniu odwołania? Narazisz się tylko na następne koszta.
1. nie miał prawa wyprzedzać mnie z prawej strony
2. mam prawo domniemywać, że każdy uczestnik ruchu jeździ z przepisami
3. odpowiednie rozporządzenie określa szerokość pasa ruchu przy drodze jednojedniowej o 2 pasach ruchu w jednym kierunku

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#22

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Na temat przygotowania naszych policjantów do służby nie będziemy dyskutować, bo ani czas, ani miejsce na to nie jest odpowiednie - a jest propozycja aby do służby przyjmować też bez matury(obecnie taki wymóg jest) ... To się będzie działo !!

A co do reszty - przeważnie sąd w takich sprawach wydaje wyrok bez przesłuchania ,,na żywo'', czasem dostaje się zawiadomienie, że sprawa będzie ale ,,obecność nieobowiązkowa'' - wtedy warto iść i się bronić..

Trzeba iść do sądu i w sekretariacie powinni powiedzieć co napisać w odwołaniu ..
Na to masz chyba 7 dni

A ile tego mandatu Ci dali ?? Do tego jeszcze koszty sądowe ..
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

leuke

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 15 lut 2011, 20:58
Imię: łukasz
Silnik: 1,7 CDTi

#23

Nieprzeczytany post autor: leuke »

silvo44 pisze: A ile tego mandatu Ci dali ?? Do tego jeszcze koszty sądowe ..
300 mandatu + 50 coś tam i 80 kosztów.
oczywiście się odwołuję i nie popuszczę nawet jak przegram, odwołam się do wyższej instancji.

Malebo

Astro-maniak
Posty: 603
Rejestracja: 26 sty 2011, 1:03
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno

#24

Nieprzeczytany post autor: Malebo »

leuke pisze: 1. nie miał prawa wyprzedzać mnie z prawej strony
2. mam prawo domniemywać, że każdy uczestnik ruchu jeździ z przepisami
3. odpowiednie rozporządzenie określa szerokość pasa ruchu przy drodze jednojedniowej o 2 pasach ruchu w jednym kierunku

1. Może sprecyzujmy... czy on się przyznał do tego, że cię wyprzedzał?
- Jeśli NIE: tj stwierdził (w tym przypadku skłamał), że to ty go wyprzedzałeś... to czy masz dowód na to, że on kłamie, bo jego wersja jest dla mnie bardziej wiarygodna. Prędzej uwierzę w nieudany manewr wyprzedzania z lewej strony, niż wyprzedzanie na jednojezdniowej dwukierunkowej z prawej strony. Do tego wszystkie ślady (fragmenty karoserii, plastiki itp.) pewnie wskazują, że do zderzenia doszło w ok. środka jezdni, a nie prawej krawędzi.
- Jeśli TAK: to pytanie jest jak się ma do tego Art. 16 PoRD, pkt. 1 (tj. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny).

2. Nie podlega to dyskusji... tylko teraz pytanie czy sam nie łamałeś przepisów... w tym przypadku jazda lewą stroną
- ty łamiesz przepisy jadąc lewą stroną
- on łamie przepisy wyprzedzając z prawej strony
Ale koniec końców to ty zjeżdżasz na jadący prawidłową stroną pojazd... dla mnie nie jest całkiem jasne, kto w tej sytuacji jest bardziej winny, ale fakt jest taki, że gdybyście tak jechali i nie zmieniłbyś pasa to do kolizji by nie doszło.

3. Ok... jasne jest, że na tej marnej drużce nie ma 2 pasów w jednym kierunku... ale to nie tłumaczy dlaczego znalazłeś się po lewej stronie.

-----

A odnośnie "obecności nieobowiązkowej" to chyba zawsze warto się jednak pojawić. Znajomy miał taką sprawę, nie chciał pogarszać sprawy, przyznał się do winny... tj. dobrowolnie poddawał się karze, z prokuratorem się dogadał... ale później jak chciał rozłożyć na raty, to dostał od sądu odmowę, a argumentacja była taka, że nawet nie raczył się pojawić w sądzie na rozprawie, bo obecność była nieobowiązkowa i wysłał do sądu swojego prawnika.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
boston4

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2011, 20:58
Imię: Piotr
Auto: Astra 1,6 8V 1999 r LPG
Silnik: 1,6
Województwo: małopolskie

#25

Nieprzeczytany post autor: boston4 »

Jeżeli na drodze, nawet jednokierunkowej zmieszczą się obok siebie dwa pojazdy to jest to droga o dwóch pasach ruchu, i wcale nie muszą być wymalowane linie na jezdni, wystarczy fakt jak wyżej.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#26

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Jeżeli są dwa pasy, ale nie wyznaczone liniami, to art.24 ust 10 pkt 2 nie działa - nie wolno wyprzedzać z prawej strony ...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Malebo

Astro-maniak
Posty: 603
Rejestracja: 26 sty 2011, 1:03
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno

#27

Nieprzeczytany post autor: Malebo »

Mi się wydaje, że wszystko zostało w tym temacie powiedziane (a już na pewno w temacie dwóch powyższych postów). Wystarczy poczytać jeszcze wyżej.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#28

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Malebo pisze:Mi się wydaje
Niektórym trzeba tłumaczyć do skutku .. :lol: :geek: :twisted:
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

shivetay

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 18 kwie 2011, 16:56
Imię: Łukasz
Auto: Astra Classic F
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#29

Nieprzeczytany post autor: shivetay »

witam
chciałem się upewnić, czy dobrze myśle.

Jeśli włączam się do ruchu z drogi wewnętrznej muszę ustąpić pierwszeństwa samochodom na nawet jeśli mam prawą wolna??

bo kurcze o mało jakiś stary cep nie wjechał we mnie z wewnętrznej i jeszcze kłócił się, że on ma prawą wolną to ma pierwszeństwo
dodam, że ja jechałem główną drogą

michal187

Astro-maniak
Posty: 242
Rejestracja: 09 lis 2011, 17:56
Imię: Michał
Auto: Astra H hatchback + LPG
Silnik: Z16XER
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów/W-wa

#30

Nieprzeczytany post autor: michal187 »

O ile kojarze to masz rację. Z drogi wewnętrznej musisz ustąpić pierwszeństwa innym użytkownikom będącym na drodze "głównej".
Piszę porpprawnie po Polskó.... staram się pisać poprawnie po Polsku.

ODPOWIEDZ