wypowiedzenie OC

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
maxdredi

Astro-maniak
Posty: 286
Rejestracja: 13 wrz 2009, 23:12
Imię: Filip
Auto: Astra G LPG
Silnik: z16xe
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Natolin
Kontakt:

wypowiedzenie OC

#1

Nieprzeczytany post autor: maxdredi »

witam,

Konczylo mi sie wypowiedzenie OC w link 4 wiec bedac w anglii wyslalem zwykly list z wypowiedzeniem do PL, zrobilem takze skan tego samego wypowiedzenia i przeslalem rodzinie emailem. Oni wydrukowali dokument i wyslali listem poleconym (ale bez potwierdzenia odbioru).
Mam paragon wyslania listu poleconego ok 15dni przed koncem polisy.

Dzisiaj dostalem smsa z Link4 ze mam zaplacic 1300zl za automatycznie przedluzona polise.

W jaki sposob walczyc z kretynami i jakie mam prawa udowodnienia ich niechlujności?

kto w sadzie wygra?

czytalem na necie ze w Lin4 czesto robia takie przekrety ze listy do nich nie docieraja...

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

Jeżeli wysłałeś listem poleconym, to masz datę nadania na potwierdzeniu nadania i wszystko gra...
Ne wiem tylko czy nadal nie obowiązuje wypowiedzenie z 30sto dniowym wyprzedzeniem...
A z Link4 to wiadomo, że jakieś tam problemy mogą (ale nie muszą) się zdarzyć. Z nimi wszystko załatwiasz przez tel...
[External Link Removed for Guests]

maxdredi

Astro-maniak
Posty: 286
Rejestracja: 13 wrz 2009, 23:12
Imię: Filip
Auto: Astra G LPG
Silnik: z16xe
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Natolin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: maxdredi »

dzieki za info.

W link4 do 1 dnia przed koncem umowy trzeba im przedstawic wypowiedzenie.

lisek

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 13 sty 2011, 18:45
Imię: Irek
Auto: Astra G kombi
Silnik: X20DTL Automat
Lokalizacja: Murowana Goślina

#4

Nieprzeczytany post autor: lisek »

Ja jeśli mogłem jechałem osobiście (w PZU) a w mtu wysłałem listem poleconym. Nie musi już być okresu 30-dniowego. Proponowałbym do nich zadzwonić i powiedzieć ,że się wysłało rezygnację z oc i niech sprawdzą czy do nich dotarło lub zapomnieli o tym.

Awatar użytkownika
Tbg

Astro-maniak
Posty: 1146
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:37
Auto: VC
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: TARNOBRZEG/W-WA

#5

Nieprzeczytany post autor: Tbg »

Mi kiedyś też przyszła rekalkulacja ale z innej firmy. W każdej ubezpieczalni jest tak, że dzień przed końcem umowy firma ubezpieczeniowa musi dostać wypowiedzenie. Ot co. A to, że oni udają i kłamią, że nie dostali to tym się nie przejmuj.

Wyślij im skan nadania listu poleconego z poczty oraz wsadź tą polisę co Ci przysłali bądź pismo, które dostałeś. Z tego co pamiętam to ja jeszcze 2 zdania własnoręcznie napisałem i się podpisałem.

Ja tak zrobiłem, tyle na ten temat. I spokój masz. Pozdro

maxdredi

Astro-maniak
Posty: 286
Rejestracja: 13 wrz 2009, 23:12
Imię: Filip
Auto: Astra G LPG
Silnik: z16xe
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Natolin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: maxdredi »

Dzwonilem do tych burakow i faktycznie dostali list ale w systemie maja taki syf ze dostalem tak czy siak smsa z wezwaniem do zaplaty.
Facetka stwierdzila ze list zostal zaakceptowany- zaakceptowany? To oni musza go jakos zaakceptowac? Spodobal im sie moj kolor dlugopisu? podpis? Niby jakiej weryfikacji poddaja to wypowiedzenie? Tam jest tylko miejsce na podpis, dane polisy- nr. , data rozpoczecia i zakonczenia ubezpieczenia !!
Zagranica mozna wypowiedziec OC przez tel, zadnych podpisikow, duperelek pieczatek i listow poleconych. Moze za 250 lat to samo dojdzie do naszego kraju, jak wszyscy pseudo politycy wymra, a nastepne pokolenie nauczy sie pisac poprawne prawo ktore pomaga a nie szkodzi obywatelom.
W link4 ludzie chyba non stop narzekaja bo te telefonistki maja caly czas muchy w nosie.

pozdr.

Yasiek

Astro-maniak
Posty: 284
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:32
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Lokalizacja: Rumia

#7

Nieprzeczytany post autor: Yasiek »

Ja kiedyś zapomniałem wypowiedziec ubezpieczenie w Allianz i faktycznei przyszło automatyczne przedłużenie polisy gdy ja już miałem polise w innej firmie. Kulturalnie przedzwoniłem, przedstawiłem się, powiediałem w czym rzecz i skwitowałem że takiego burdelu jak tam mają to nie można tolerować, że listy nie docierają, że maile wracają, a jak się do nich dzwoni to nie mogą nic w systemie znaleźć.

Kilkanaście dni później dostałem list z Allianz z przeprosinami za nieprzyjemności :) Czyli krótko z nimi :)

maxdredi

Astro-maniak
Posty: 286
Rejestracja: 13 wrz 2009, 23:12
Imię: Filip
Auto: Astra G LPG
Silnik: z16xe
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Natolin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: maxdredi »

No to masz niezle gadane !

Malebo

Astro-maniak
Posty: 603
Rejestracja: 26 sty 2011, 1:03
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno

#9

Nieprzeczytany post autor: Malebo »

Albo faktycznie mieli burdel, albo po prostu trafił na niekompetentnego pracownika. W normalnej sytuacji poprosiłby o nr nadania listu i mógłby się śmiać delikwentowi w twarz.
A odnośnie zaakceptowania wypowiedzenia... wiesz ile osób nie podpisuje się przy wypełnieniu PIT'u(a)? Jakby nie było podpisu uznaliby podanie za niebyłe.
[External Link Removed for Guests]

roman-v

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:55
Imię: Roman
Auto: Astra f
Silnik: 16. 16v
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Targ

#10

Nieprzeczytany post autor: roman-v »

masterMUNGO pisze:Jeżeli wysłałeś listem poleconym, to masz datę nadania na potwierdzeniu nadania i wszystko gra...
Ne wiem tylko czy nadal nie obowiązuje wypowiedzenie z 30sto dniowym wyprzedzeniem...
A z Link4 to wiadomo, że jakieś tam problemy mogą (ale nie muszą) się zdarzyć. Z nimi wszystko załatwiasz przez tel...
Co do listu poleconego daty nadania i wpływu to 'opierając się na Kodeksie Cywilnym firma ma prawo uznać tylko i wyłącznie datę wpływu jako wiążącą"-zacytowane z FORUMPRAWNE.ORG.
[External Link Removed for Guests]
Dziś rezygnowałem z oc w Liberty Direct, agent powiedział ze muszę wysłać list polecony i za parę dni zadzwonić czy dostali, bo ich nie interesuje ze poczta zawaliła. Rezygnacja musi dojść 1 dzień przed końcem umowy inaczej polisa zostanie automatycznie przedłużona i będę musiał zapłacić nie zważając na to ze mam oc w innej firmie.

ODPOWIEDZ