Potrącenie rowerzysty

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Malebo

Astro-maniak
Posty: 603
Rejestracja: 26 sty 2011, 1:03
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Potrącenie rowerzysty

#21

Nieprzeczytany post autor: Malebo »

Z tego co ja wiem, to po nieopłaceniu np. 2 raty polisa jest dalej ważna (ponieważ jest podpisywana na rok). To, że ubezpieczyciel marketingowo daje opcję rozłożenia na raty to jest jego ryzyko i co najwyżej może później egzekwować swoje prawa do niezapłaconej raty. Sama umowa jest jednak sporządzona (opłacając pierwszą składkę ją podpisujemy). Później po roku ponownie podpisujemy nową umowę (znowu potwierdzeniem jest opłacenie składki). Osobiście jednak bym zapłacił i próbował wyjaśnić sprawę.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5506
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Malebo pisze:Z tego co ja wiem, to po nieopłaceniu np. 2 raty polisa jest dalej ważna (ponieważ jest podpisywana na rok).
Dokładnie tak jak piszesz, spóźnienie z opłaceniem drugiej raty nie oznacza brak ubezpieczenia. Nawet na druczku jaki dostajesz masz wpisaną datę do kiedy jest ważna polisa. I nie ma tam wyznaczonych terminów "pośrednich ważności" czy płatności.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

kiler0

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:08
Imię: Wojciech
Auto: Astra F kombi
Silnik: 1.6

#23

Nieprzeczytany post autor: kiler0 »

silvo44 pisze:
NoOne3 pisze:Czy nieopłacona druga rata = jazda bez ważnego ubezpieczenia OC?
Tak ..
kiler0 - trzeba iść do Tu i sprawę wyjaśnić - skoro nie jesteś uznany za winnego, nie ma podstaw do wypłaty odszkodowania ..
Byłem i wciaz oczekuje na list badz telefon z pzu z wyjasnieniami . A drugie to czy moge zerwac wrazie czego ta umowe w jakis sposob z ich winny np. obnizenie znizek i to odszkodowanie

kiler0

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:08
Imię: Wojciech
Auto: Astra F kombi
Silnik: 1.6

#24

Nieprzeczytany post autor: kiler0 »

FalconTech pisze:
Malebo pisze:Z tego co ja wiem, to po nieopłaceniu np. 2 raty polisa jest dalej ważna (ponieważ jest podpisywana na rok).
Dokładnie tak jak piszesz, spóźnienie z opłaceniem drugiej raty nie oznacza brak ubezpieczenia. Nawet na druczku jaki dostajesz masz wpisaną datę do kiedy jest ważna polisa. I nie ma tam wyznaczonych terminów "pośrednich ważności" czy płatności.
A czy policja moze sie przyczepic do kartki ze place to ratalnie i zapytac kiedy ma byc druga wplata i za to wystawic mandat

Malebo

Astro-maniak
Posty: 603
Rejestracja: 26 sty 2011, 1:03
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno

#25

Nieprzeczytany post autor: Malebo »

Przyczepić to się mogą nawet o to, że jesteś blondyn, a nie brunet... tylko jakie to ma znaczenie? Jeśli na kartce z TU masz napisany termin ważności polisy, i nie jest przeterminowany, to nic więcej ich nie powinno obchodzić. Nie mogą ci wystawić mandatu za nieopłacenie 2 składki, tak samo jak nie mogą ci wlepić mandatu za nieterminowe opłacanie rachunku za telefon.

Co więcej, jeśli nawet na polisie jest zapis, że po zapłacie drugiej raty należy okazywać OC razem z dowodem wpłaty, to jest to zapis bez jakiejkolwiek mocy prawnej.
[External Link Removed for Guests]

kiler0

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:08
Imię: Wojciech
Auto: Astra F kombi
Silnik: 1.6

#26

Nieprzeczytany post autor: kiler0 »

Malebo pisze:Przyczepić to się mogą nawet o to, że jesteś blondyn, a nie brunet... tylko jakie to ma znaczenie? Jeśli na kartce z TU masz napisany termin ważności polisy, i nie jest przeterminowany, to nic więcej ich nie powinno obchodzić. Nie mogą ci wystawić mandatu za nieopłacenie 2 składki, tak samo jak nie mogą ci wlepić mandatu za nieterminowe opłacanie rachunku za telefon.

Co więcej, jeśli nawet na polisie jest zapis, że po zapłacie drugiej raty należy okazywać OC razem z dowodem wpłaty, to jest to zapis bez jakiejkolwiek mocy prawnej.
To dobrze wiedziec takie informacje jeszcze chcialbym sie dowiedziec tylko o tym czy mieli prawo wyplacic te odszkodowanie bo niewiem co z tym robic jakby nie bylo ucieli mi 20% znizki

Awatar użytkownika
wacek

Astro-maniak
Posty: 1024
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:38
Imię: Sebastian
Auto: OMEGA B FL
Silnik: Y32SE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#27

Nieprzeczytany post autor: wacek »

Nie jesteś winny to nie mieli mu prawa wypłacać mu odszkodowania z twojej polisy, a tym bardziej zabierać zniżek.
Kiedyś samochody były projektowane przez inżynierów, a dziś... przez księgowych
Piszesz na GG pierwszy raz do mnie to się przedstaw nickiem i jakiego forum jesteś, unikniemy w ten sposób nieporozumień

kiler0

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:08
Imię: Wojciech
Auto: Astra F kombi
Silnik: 1.6

#28

Nieprzeczytany post autor: kiler0 »

No własnie odzszkodowanie wyplacone pod koniec sierpnia aja wezwany na policje w pazdzierniku

Awatar użytkownika
Junior92

Astro-maniak
Posty: 2646
Rejestracja: 23 sie 2011, 0:53
Imię: Damian
Auto: Astra F / Omega Bfl
Silnik: c18xel / y26se
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Junior92 »

Wg mnie to śmieszna sytuacja... wypłacili odszkodowanie bez rozstrzygnięcia sprawy... czyli od tak mu dali kasę, również radzę opłacić 2 składkę ale wg starych druczków tzn na max zniżkach czy ilu tam miałeś, i wyjaśniać sprawę dlaczego itd ewentualnie jak masz pisemko z policji o umożeniu sprawy bądź że nie jesteś winny idź i pokaż to w ubezpieczalni i niech wrócą ci te zniżki a gościa ścigają o to aby oddał odszkodowanie ....
tak dla innych potwierdzę, 2 składka nie oznacza braku ubezp. też miałem o to problem z policja że niby nie opłacone itd z tym że to było 30 dni po zakupie... ale skoro umowe kupna sprzedaży mam ubezpieczenie opłacone jest na dany samochód a nie właściciela itd i wyszło tyle że mnie "pouczono" także OC waże lecz ubezpieczalnia w razie kolizji bądź wypadku może cię "targać" za kieszeń w tym momencie itd ;)
Moja kochanka :D :
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5506
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

damian010792 pisze:tak dla innych potwierdzę, 2 składka nie oznacza braku ubezp. też miałem o to problem z policja że niby nie opłacone itd z tym że to było 30 dni po zakupie... ale skoro umowe kupna sprzedaży mam ubezpieczenie opłacone jest na dany samochód a nie właściciela itd i wyszło tyle że mnie "pouczono" także OC waże lecz ubezpieczalnia w razie kolizji bądź wypadku może cię "targać" za kieszeń w tym momencie itd
Dla ścisłości też mogę to potwierdzić. Umowę ubezpieczenia mamy podpisaną na rok a nie do czasu płatności drugiej raty (po 4/6 m-cach, zależy od ubezpieczyciela). Jak mamy przy sobie polisę (druczek od ubezpieczyciela z datą od ÷ do) to policja nie ma prawa wymagać żadnych potwierdzeń wpłaty gdyż polisa jest potwierdzeniem zawarcia umowy a to nie ich sprawa czy zapłaciliśmy z góry, na 2 raty, 4 czy 12. Ostatnią ratę można zapłacić ostatniego dnia ubezpieczenia mimo tego ubezpieczenie przez cały okres jest pełnoprawne, jedyne nieprzyjemności możemy mieć u ubezpieczyciela za spóźnienie opłaty, (z czego zazwyczaj nie robią problemu).

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

ODPOWIEDZ