Potrącenie rowerzysty

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
kiler0

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:08
Imię: Wojciech
Auto: Astra F kombi
Silnik: 1.6

Potrącenie rowerzysty

#1

Nieprzeczytany post autor: kiler0 »

Witam mam pytanko miałem pare godzin temu kolizje z rowerzysta chłopak podczass omijania skrecił wprost pod moje kola szyba rozbita chłopaka zabrało pogotowie była policja trzezwy oczywiscie czy ktos moze mi powiedziec co teraz co moga mi zrobic i wogole czy moje oc obejmuje moja szybe w tym wypadku czy odrazu moge wymienic za własne pieniadze.

Yasiek

Astro-maniak
Posty: 284
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:32
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Lokalizacja: Rumia

#2

Nieprzeczytany post autor: Yasiek »

Kogo policja uznała za sprawcę? OC pokrywa tylko koszty wyrządzone przez Ciebie na drugiej osobie. W tym wypadku jak już to potrzebne byłoby AC... Chyba że winny był rowerzysta to wtedy jego można śmiało pociągnąć do odpowiedzialności.

kiler0

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:08
Imię: Wojciech
Auto: Astra F kombi
Silnik: 1.6

#3

Nieprzeczytany post autor: kiler0 »

Narazie drogowka uznaje mnie jako sprawce sek w tym ze nie umia sie dogadac czy tobyło wyprzedzanie czy wymijanie a wiesz moze jakie sa konsekwencje jesli to mnie by uznali jako winnego

Awatar użytkownika
wacek

Astro-maniak
Posty: 1024
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:38
Imię: Sebastian
Auto: OMEGA B FL
Silnik: Y32SE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: wacek »

Mandat za spowodowanie wypadku, jak klient nie odniesie żadnych mocniejszych obrażeń. No i wiadomo składki Ci polecą w górę. Identycznie jak wypadku z normalnym samochodem. Narysuj jak do tego doszło według Ciebie. Tzn ty stałeś i ona na Ciebie wjechał, czy on stał ty go mijałeś i on Ci ruszył?
Kiedyś samochody były projektowane przez inżynierów, a dziś... przez księgowych
Piszesz na GG pierwszy raz do mnie to się przedstaw nickiem i jakiego forum jesteś, unikniemy w ten sposób nieporozumień

kiler0

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:08
Imię: Wojciech
Auto: Astra F kombi
Silnik: 1.6

#5

Nieprzeczytany post autor: kiler0 »

Jechalismy oboje wtym samym kierunku jeszcze dobrze niezaczołem goomijac i patrze a on skreca bez wyciagniecia reki obejzenia sie nic odbiłem w lewo i po hamulcach i bum domyslam sie ze kolego go zawołał i dlatego skrecił policja stwierdza narazie moja wina jeden ze wyprzedzałem a drugi ze omijałem.



[External Link Removed for Guests]

Uploaded with [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wacek

Astro-maniak
Posty: 1024
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:38
Imię: Sebastian
Auto: OMEGA B FL
Silnik: Y32SE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: wacek »

Jak na moje myślenie jest wina rowerzysty, zawsze jak się skręca w lewo to zjeżdżamy do lewej jak to tylko możliwe do lewej krawędzi(oczywiście nie wjeżdżając na przeciwny pas :P), i patrzymy czy nie wpadniemy komuś pod koła. Ja bym porobił autko a potem mu przedstawił całą dokumentacje z naprawy, koszty itd i kazał płacić, jak się będzie winny, a jak nie to będzie trzeba przyjąć to na własną klatę razem z mandatem. Jak się mu nic nie stanie to się skończy tylko na mandacie, że chyba jest jakiś "nawiedzony". Jak go "brałeś" to on stał?
Kiedyś samochody były projektowane przez inżynierów, a dziś... przez księgowych
Piszesz na GG pierwszy raz do mnie to się przedstaw nickiem i jakiego forum jesteś, unikniemy w ten sposób nieporozumień

kiler0

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:08
Imię: Wojciech
Auto: Astra F kombi
Silnik: 1.6

#7

Nieprzeczytany post autor: kiler0 »

zabrała go karetka dzis byłem w szpitalu sie dowiedziec pielegniarka powiedziała ze troche po obdzierany i po obijany ale nic powaznego jak go omijałem to jechał normalnie ja tez pamietam ze tak sie wykonywało manewr skretu ale nierozumie czemu gliniaz wmawia mi ze to wyprzedzanie w nie omijanie teraz i tak musze czekac na wezwanie na komende na zeznania dodam ze on ani kasku ani nic o wygladzie i stanie rowera nie wspomne

Awatar użytkownika
wacek

Astro-maniak
Posty: 1024
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:38
Imię: Sebastian
Auto: OMEGA B FL
Silnik: Y32SE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: wacek »

Jak jechał to wyprzedzałeś go. Omijanie jest wtedy i tylko wtedy gdy jeden z pojazdów stoi. Ale i tak nie powinien skręcać rowem jak ciężarówką (od prawej do lewej). Czyli jak poobijany i nic poważnego mu nie jest to się skończy dla Ciebie dobrze, nie będziesz ciągany po sadach, jak zostanie uznany za sprawcę.
Kiedyś samochody były projektowane przez inżynierów, a dziś... przez księgowych
Piszesz na GG pierwszy raz do mnie to się przedstaw nickiem i jakiego forum jesteś, unikniemy w ten sposób nieporozumień

kiler0

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:08
Imię: Wojciech
Auto: Astra F kombi
Silnik: 1.6

#9

Nieprzeczytany post autor: kiler0 »

Według mnie to on jest sprawca co prawda jest to kolizja jak z samochodem wsumie ja wjechałem wiec jestem winny ale on niestał tylko mi sie wpieprzył pod kolo.Jesli jest tu jakis mundurowy na forum to prosił bym rowniez o wypowiedz

Malebo

Astro-maniak
Posty: 603
Rejestracja: 26 sty 2011, 1:03
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno

#10

Nieprzeczytany post autor: Malebo »

Problem jak zwykle w tej sytuacji polega na tym, że macie zapewne inne zeznania. Masz świadków? On może powiedzieć, że jechał prosto... nie skręcał, nie sygnalizował... i najzwyczajniej go rozjechałeś (wiele może wówczas powiedzieć sam rower i ślady hamowania).
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ