Kupno auta - obecny właściciel nie przerejestrował na siebie

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
sveq

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 27 cze 2011, 22:00
Imię: Krzysiek
Silnik: X18XE1
Województwo: zachodniopomorskie

Kupno auta - obecny właściciel nie przerejestrował na siebie

#1

Nieprzeczytany post autor: sveq »

Witam,
Mam zamiar kupić auto, już je widziałem, jechałem i jutro jadę z kolesiem do diagnostyka, żeby zobaczyć auto pod względem technicznym i jeżeli będzie ok (na co wszystko wskazuje) to je zamierzam jutro kupić. Tylko jedno mnie zastanawia:
Koleś kupił samochód od jakiejś kobity w Słupsku samochód w styczniu, i do tej pory go nie przerejestrował. Powiedział, że babka powiedziała mu, żeby wykupił OC i niech zrobi przegląd i może sobie jeździć, i nie musi przerejestrowywać. Dla mnie głupota ze strony babki i trochę mi to nie pasuje. Czy coś takiego ma prawo bytu? I czy jest możliwe, żeby typ przez pół roku jeździł nie przerejestrowanym autem? Koleś ma papiery na auto, książkę serwisową itp.
Zalezy mi na szybkich odpowiedziach, bo na jutro na 17 jestem umówiony u diagnostyka a autem jestem bardzo zainteresowany.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2011, 23:21 przez masterMUNGO, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem tytuł.

Awatar użytkownika
wacek

Astro-maniak
Posty: 1024
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:38
Imię: Sebastian
Auto: OMEGA B FL
Silnik: Y32SE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: wacek »

Mi to coś śmierdzi, może jeździć na blachach, do miesiąca(tyle ma czasu na przerejestrowanie). Śmignij na policje z numerem VIN i powiedz, że chcesz sprawdzić autko bo je kupujesz.
Kiedyś samochody były projektowane przez inżynierów, a dziś... przez księgowych
Piszesz na GG pierwszy raz do mnie to się przedstaw nickiem i jakiego forum jesteś, unikniemy w ten sposób nieporozumień

sveq

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 27 cze 2011, 22:00
Imię: Krzysiek
Silnik: X18XE1
Województwo: zachodniopomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: sveq »

Chyba tak zrobię, ale czy nie będę musiał zapłacić tym obibokom za taką "przyjemność" i ile takie coś trwa?

Michas87

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2011, 20:32
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: małopolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Michas87 »

Coś nie jest ok. Wyobraź sobie, idziesz do wydziału komunikacji a na umowie inne nazwisko starego właściciela niż w dowodzie.

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

[center]Ale mam rozumieć, że w dowodzie jest wszystko zapisane na panią ze Słupska? Jeżeli tak, to jak Wacek mówił, na policji powinni Ci sprawdzić. Nie powinno to nic kosztować, a jeśli już to sprawa "groszowa". A lepiej dać te parę złotych niz później sobie kłopotów narobić.
Michas87, nie wiem czy by nie przeszło gdybyś miał w WK dwie umowy - 1. Pani : Pan + 2. Pan : Sveq. Ale w tym przypadku nie jestem w 100% pewien, najlepiej pochodzić i popytać.
[/center]
[External Link Removed for Guests]

sveq

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 27 cze 2011, 22:00
Imię: Krzysiek
Silnik: X18XE1
Województwo: zachodniopomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: sveq »

Z innego forum dostałem info, że dosyć często się zdaża, że ludzie nie przerejestrowywują samochodów i tak jeżdżą nawet 2 lata.
Mając w ręku umowy kupna sprzedaży pomiędzy poprzednimi właścicielami można śmiało podpisywać nową umowę.
Jutro po diagnostyce skoczępod komisariat sprawdzić, czy nie kradziony i jak wszystko pójdzie cacy (w co mam nadzieję) to stanę się posiadaczem fajnej aśki :)

Michas87

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2011, 20:32
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: małopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Michas87 »

Zadzwoń jutro do (jakiegokolwiek) WK i się zapytaj u źródła.
A ludzie nie przerejestrowują samochodów, bo czasem można w ten sposób korzystać ze zniżek na ubezpieczenie poprzedniego właściciela.

Malebo

Astro-maniak
Posty: 603
Rejestracja: 26 sty 2011, 1:03
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno

#8

Nieprzeczytany post autor: Malebo »

Przy okazji zapytaj z kim byś podpisywał umowę (tj. kto będzie na umowie kupna/sprzedaży jako sprzedawca).
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

[center]
Michas87 pisze:A ludzie nie przerejestrowują samochodów, bo czasem można w ten sposób korzystać ze zniżek na ubezpieczenie poprzedniego właściciela.
Nie ma takiej opcji aby to zrobić! Musiałbyś mieć dowód osobisty poprzedniego właściciela aby Ci się udało. Przy okazji znając życie poprzedni właściciel był u ubezpieczyciela, że samochód został sprzedany.[/center]
[External Link Removed for Guests]

Michas87

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2011, 20:32
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: małopolskie

#10

Nieprzeczytany post autor: Michas87 »

Był kiedyś w Turbo Kamerze taki przypadek. Stary właściciel nie zrobił nic po sprzedaży, nie zgłosił do ubezpieczyciela itp, a nowy nie przerejestrował samochodu i jeździł na starym dowodzie i korzystał ze zniżek starego właściciela. Kilka lat po sprzedaży nowy właściciel nie zapłacił jakiejś składki za ubezpieczenie, a wezwanie zapłaty przyszło staremu właścicielowi. Jak nie przerejestrujesz, to przecież dowód jest dalej na starego właściciela, a zakład ubezpieczeń nie obchodzi kto przedłuża polisę. No chyba, że stary właściciel zgłosi sprzedaż. A wtedy to już w ogóle nie rozumiem, czemu ktoś miałby nie przerejestrować samochodu na siebie :shock:

ODPOWIEDZ