Sportowa kierownica = zabrany dowód?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Adi'k

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 11 sty 2012, 13:26
Imię: Adrian
Auto: Opel Astra F Sedan 1,6
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Boguszów-Gorce

Re: Sportowa kierownica = zabrany dowód?

#11

Nieprzeczytany post autor: Adi'k »

Co do kiery to powinna mieć ona homologacje i sprawny podłączony klakson co to wielkości itp nie ma nic w prawie , ma ona tylko nie stwarzać zagrożenia , wiem na przykładnie kolegi - kierownica momo ok30 , też się czepiali o nią ale nic nie znaleźli na niego bo wszystko co potrzebna miała:) A co do polskiego prawa to jest ona poje*** pod wieloma względami ale my i tak tego nie zmienimy ;/ A jak wspomniał Pitbull to warto się kłócić z policjantami , tylko ostrożnie to wyjdzie się w miare dobrze na tym , zamiast 200zł zapłacimy np 50zł ( wiem po sobie jak się kłóciłem )

dnc

Astro-maniak
Posty: 176
Rejestracja: 11 sie 2011, 8:34
Imię: Radarek
Auto: OPEL ASTRA KOMBI OPCLINE
Silnik: 1.9CDTI 150KM SPORT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#12

Nieprzeczytany post autor: dnc »

Zastanawia mnie jedno. Skoro auto przeszło pozytwynie przegląd techniczny, tzn. że jest dopuszczone do ruchu. Skoro podczas tego przeglądu nie odmówiono podbicia dowodu rej., tzn. że auto jest sprawne i zgodne z wymaganiami. Mozna się czepiać rożnych rzeczy, ale z tego co napisano w rozporządzeniu podanym powyżej, ważne są tylko takie parametry, jak skręcanie, łatwość uchwytu. Kierownica jest prostym elementem wyposażenia auta. Nie za wiele tam można pokombinować. Rozumiem, że byłaby kwadratowa, albo uszkodzona, tak, że wychodziłyby z niej pręty. To rozumiem, ale skoro działa jak powinna, to w czym problem. Przepisy dużo rzeczy określają. Np. to, że nie powinno nic zasłaniać kierowcy pola widzenia. Tymczasem wielu zakłada na lusterko np. łańcuszek, różaniec czy jakieś proporczyki. To również jest niebezpieczne dla kierowców, ale tego jakoś nikt nie tępi.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wojtek08339

Astro-maniak
Posty: 892
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:42
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PIŁA

#13

Nieprzeczytany post autor: wojtek08339 »

dnc pisze:Skoro auto przeszło pozytwynie przegląd techniczny, tzn. że jest dopuszczone do ruchu. Skoro podczas tego przeglądu nie odmówiono podbicia dowodu rej., tzn. że auto jest sprawne
Z reguły oznacza, że auto było sprawne - w czasie przeglądu, a potem jak to się zwykle u nas zdarza wymienia się części na te niezgodne z przepisami. I tak się to kręci. Przykład: patrz motocykle ze zbyt głośnym wydechem.
Dowód rejestracyjny zatrzymany za głośny wydech równa się zwykle wymiana na cichszy po czym do diagnosty po stempelek, że jest ok i znowu wymiana wydechu na głośny.

A przepisy jak to przepisy... są po to, żeby w razie "w" wiadomo było kogo dupnąć :mrgreen:
A Ty kiedy ostatnio czytałeś KODEKS DROGOWY?

ODPOWIEDZ