Zwrot, rekompensata za brak wyposażenia

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
F@E

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 11 cze 2011, 9:16
Imię: Marek
Auto: Astra H 1,7 CDTI
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: T...

Zwrot, rekompensata za brak wyposażenia

#1

Nieprzeczytany post autor: F@E »

Witam
Zakupiłem na początku Czerwca Asterkę w wersji Cosmo za 31k, dane na stronie aukcji j/n:
Dodatkowe wyposażenie:

ABS, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, skórzana tapicerka, alufelgi, system nawigacji, centralny zamek, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, komputer, tempomat, czujnik deszczu, ESP, światła przeciwmgłowe, kierownica wielofunkcyjna, przyciemniane szyby
Po kilku miesiącach udało mi się zidentyfikować wyposażenie, brak u mnie puszki z napisem "YAW" przy złączu komputerowym a i w dekodowaniu nie mam ani TC ani ESP, dodatkowo nie mam DPF o którym mówili bo na blaszce informacyjnej mam 1,4 podobno poniżej 1 a dokładnie jeżeli widnieje napis 0,5 to jest DPF. Czy mogę domagać się zwrotu pewnej części kwoty i jakiej się domagać by była sensowna a nie wzięta z rękawa.


Regenerowałem 2 tryski i turbinę ostatnio bo wtryski lały i rozwaliły mi smarowanie w turbinie i turbinę też szlak trafił. Gość powiedział że mam rękojmię na 1 rok czy wtrysków i turbiny też mam się domagać w jakiejś części czy dać sobie spokój.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
wacek

Astro-maniak
Posty: 1024
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:38
Imię: Sebastian
Auto: OMEGA B FL
Silnik: Y32SE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: wacek »

Zawsze można próbować, ale jest małe prawdopodobieństwo wygrania. Na umowie K/S było wymienione wyposażenie ? Jak tak to masz już większe szanse na wygranie sprawy.
Kiedyś samochody były projektowane przez inżynierów, a dziś... przez księgowych
Piszesz na GG pierwszy raz do mnie to się przedstaw nickiem i jakiego forum jesteś, unikniemy w ten sposób nieporozumień

Qba'93

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 06 sty 2012, 20:09
Imię: Kuba
Auto: Astra F '94r
Silnik: C18XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#3

Nieprzeczytany post autor: Qba'93 »

Nie znam się na tych sprawach dosyć dobrze i może nie mam racji, ale na umowie wyraźnie zaznaczone jest w punkcie bodajże 5, że: "Kupujący oświadcza, że stan techniczny pojazdu jest mu znany",a po wszelkich naprawach po okresie tygodnia od zawarcia umowy, coś co mogłoby być dowodem zatajenia jakiegoś braku traci na wadze.

ODPOWIEDZ