Wypowiedzenie oc w warcie

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
romantyr

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 19 lut 2009, 19:49
Imię: Roman
Auto: Astra caravan''fresh
Silnik: 1600 cm
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piaski Wlkp.
Kontakt:

Wypowiedzenie oc w warcie

#1

Nieprzeczytany post autor: romantyr »

Witam.Mam pytanie.Chcę wypowiedzieć umowę oc wraz z wygaśnięciem w warcie.Chcę to zrobić listownie(poleconym za potwierdzeniem odbioru-oczywiście :D )czy list mam wysłać do agenta u którego kupiłem polsę???? czy do głównej siedziby warty w Warszawie??

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Zapewne Wiesz,że najpóźniej 24 godziny przed końcem umowy musisz zgłosić (złożyć) wypowiedzenie. Najprościej będzie pofatygować się osobiście do najbliższego biura (agenta) Warty i złożyć wypowiedzenie. Powinni skopiować to wypowiedzenie,a Tobie oddać oryginał z pieczątką i datą zgłoszenia. Przynajmniej tak to wyglądało w HDI gdy wypowiadałem ubezpieczenie. Dodatkowo dali mi na piśmie całą historię ubezpieczenia u nich.

Awatar użytkownika
makaron

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2012, 14:47
Imię: Jacek
Auto: astra
Województwo: dolnośląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: makaron »

Pozwolę się wtrącić:) Doręczenie osobiste to chyba najskuteczniejszy sposób na wypowiedzenie umowy. Wypowiedzenie umowy zawartej przed 11.02 powinno dotrzeć do agencji przynajmniej na dzień przed końcem ubezpieczenia. Dla ubezpieczeń zawartych po tej dacie decydować będzie data stempla pocztowego. Niestety ja o tym nie wiedziałem, parę lat temu moje wypowiedzenie dotarło zbyt późno, o czym nie wiedziałem, i w efekcie płaciłem dwie składki.
Zainteresowanym polecam fajny artykuł na ten temat na [External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

można nawet faksem wysłać - byle przed ostatecznym terminem wypowiedzenia umowy.
Najprościej przejść się do agenta ubezpieczeniowego tam gdzie chcesz ubezpieczyć auto to Ci to załatwi na miejscu

Yasiek

Astro-maniak
Posty: 284
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:32
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Lokalizacja: Rumia

#5

Nieprzeczytany post autor: Yasiek »

Z doświadczenia powiem, że najlepiej wybrać tyle dróg dostarczenia ile się da - faks, mail, list + wizyta u agenta.

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

Yasiek pisze:Z doświadczenia powiem, że najlepiej wybrać tyle dróg dostarczenia ile się da - faks, mail, list + wizyta u agenta.

Według mnie głupota...
Podczas wizyty u agenta prosisz o pieczątkę i podpis i wszystko w temacie.
Na faksie masz datę wysłania w potwierdzeniu - też wystarcza w zupełności.
Jedynie mailem się nie wysyła bo musisz dać "oryginalny" podpis i raczej odpadnie...
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ