Nowe zasady na prawo jazdy

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Pablo-87

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2011, 18:10
Imię: Paweł
Auto: Astra G
Silnik: 2.0 DTI
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Nowe zasady na prawo jazdy

#11

Nieprzeczytany post autor: Pablo-87 »

radek_n1 pisze:Ad 2. Uprawnienia twoje ważności nie tracą, tylko będziesz musiał przejść ponowne badania lekarskie.
Ale moje obecne prawo jazdy jest wydane bezterminowo czyli według mojego rozumowania nie powinienem przechodzić ponownych badań tylko wymienić dokument. A z innej strony - gdybym zgubił prawo jazdy lub zostało by mi skradzione - wtedy nie muszę przechodzić ponownych badań, chyba, że coś się zmieniło w przepisach i nie jestem "na czasie".
Rajdowy pisze:
Pablo-87 pisze:A ja mam pytanie odnośnie badania lekarskiego. Nie wiem czy druk jest ujednolicony na cały kraj ale chodzi mi o pole "badanie ważne do...". Wpisane tam była data do np. 10 stycznia 2019r, czyli prawko wydane na okres 5 lat. .
A o jaką kategorię chodzi? Jeżeli o C i wyżej to taki wpis dotyczy zawodowego prawa jazdy. czyli co 5 lat taki posiadacz prawka udaje się na badania lekarskie okresowe oraz na badania psychologicze. Ja tak właśnie mam przy kat. C,CE (patrz prawo jazdy punkt 12. Ograniczenia)
Chodzi o kategorię B. Osoba po raz pierwszy idąca na prawo jazdy. Na dokumencie brak przeciwwskazań do kierowania pojazdem, brak ograniczeń (okulary, itp.) i ważność badania na okres 5 lat.

Awatar użytkownika
wojtek08339

Astro-maniak
Posty: 892
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:42
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PIŁA

#12

Nieprzeczytany post autor: wojtek08339 »

A jeszcze niedawno WORDy zacierały ręce, bo kolejki sięgały drzwi.
A dzisiaj pusto i cicho jak makiem zasiał.
Chcieli reform to teraz zdechną z głodu.

Zdawalność niecałe 30 procent, szkoły jazdy bankrutują, bo naród poszedł po rozum do głowy i nie wyrzuca kasy w błoto, skoro i tak wie, że nie zda. WORDy puste :D


A ze "starymi prawkami" to chyba ważne tylko do 2028, a potem obowiązkowa wymiana.
Polska!!! :D
A Ty kiedy ostatnio czytałeś KODEKS DROGOWY?

Lipkot

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 28 lip 2014, 12:49
Imię: Patryk
Auto: Astra 2011
Silnik: 1.4T
Województwo: mazowieckie

#13

Nieprzeczytany post autor: Lipkot »

Moze to nowy pomysł rzadu na rozładowania korków w kraju - mniej kierowców;)

ODPOWIEDZ