Ubezpieczenie OC

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Mianas

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:00
Imię: Szymon
Auto: Astra F hatchback
Silnik: 1.7TDS
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Nowy Staw

Ubezpieczenie OC

#1

Nieprzeczytany post autor: Mianas »

Witam. Od dwóch tygodni jestem włascicielem Astry. Z tego co wiem to na przerejestrowanie samochodu jest miesiąc, a co z ubezpieczeniem OC skoro jest do marca? Moge na nim jeździć czy musze przepisac ubezpieczenie na siebie i w jakim czasie musze to zrobic? Obecne ubezpieczenie jest w firmie PZM, niegdy nie słyszałem o tej firmie jakies opinie?

Malebo

Astro-maniak
Posty: 603
Rejestracja: 26 sty 2011, 1:03
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno

#2

Nieprzeczytany post autor: Malebo »

Też miesiąc..., albo przepisujesz na siebie (w zależności od ubezpieczyciela naliczane jest wyrównanie lub nie), albo rezygnujesz (jeśli było w całości opłacone kasa wraca do poprzedniego właściciela auta) i podpisujesz z dowolnym ubezpieczycielem już na swoich warunkach. Za czas w którym jeździsz na cudzym OC twoja historia ubezpieczeniowa się nie buduje.
[External Link Removed for Guests]

Mianas

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:00
Imię: Szymon
Auto: Astra F hatchback
Silnik: 1.7TDS
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Nowy Staw

#3

Nieprzeczytany post autor: Mianas »

Co mam rozumieć pod tym że w zależnosci od ubezpieczyciela naliczane jest wyrównywanie lub nie?

Malebo

Astro-maniak
Posty: 603
Rejestracja: 26 sty 2011, 1:03
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno

#4

Nieprzeczytany post autor: Malebo »

To, że musisz się zorientować jak jest u twojego (obecnego), czy robią re-kalkulację (uwzględniając twój wiek, doświadczenie za kółkiem itd.) czy też nie. Np. PZU z tego co wiem nie robi... i jak np. taki ja kupowałem samochód, to było na niego ubezpieczenie jeszcze 1/2 roku, re-kalkulacji brak..., więc po przepisaniu ubezpieczenia na siebie (bo to trzeba zrobić), pozostawiłem sobie to OC i dopiero po 1/2 roku rozwiązałem umowę i wybrałem innego ubezpieczyciela.
[External Link Removed for Guests]

Mianas

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:00
Imię: Szymon
Auto: Astra F hatchback
Silnik: 1.7TDS
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Nowy Staw

#5

Nieprzeczytany post autor: Mianas »

Aha ok dzięki.

damianwwl

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 26 sty 2012, 0:49
Imię: Damian
Województwo: pomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: damianwwl »

warta robi u siebie musialem doplacic

Awatar użytkownika
wojtas_905

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:09
Imię: Wojciech
Auto: Astra F 1994 HB
Silnik: 1389 60KM 8V
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: wojtas_905 »

Witam!

Mój brat kupił samochód, które miało oc w PZU. W jego przypadku przepisali tylko dane, nic nie musiał dopłacać. Ja kupiłem astrolota, który miał OC w MTU, gdzie zrobili mi rekalkulacje (oc z 400 na rok wzrosło na 1200). To zależy od ubezpieczalni... Niestety wszystko to co musiałem zrobić po kupnie samochodu odłożyłem na ostatnią chwilę, więc nie miałem czasu na sprawdzenie najlepszej oferty OC, dlatego przedłużyłem umowę w MTU. Nie wiem, czy zapłaciłem dużo, czy mało, w każdym razie dobre było u nich to, że rozkładając na raty nic nie dopłacałem :) Natomiast w Av... (od pana Pikusia) jak się chciało rozłożyć składkę na 2 raty, już trzeba było troszkę dopłacić

Nie wiem czy to prawda, ale (rozmawiając przez telefon z pewna firmą ubezpieczeniową) jeśli chcesz wypowiedzieć umowę masz na to 30 dni, ale 30 dnia musi do ubezpieczalni dojść wypowiedzenie, także warto je wysłać wcześniej. Jeśli to nie jest prawdą proszę o poprawienie, ja taką informację dostałem od jednego ubezpieczyciela.

Pozdrawiam
Wojtek

qugar_

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 26 lip 2012, 8:43
Imię: Piotr
Auto: Astra H
Silnik: 1,9 120KM
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Rogoźno

#8

Nieprzeczytany post autor: qugar_ »

wojtas_905 pisze:Nie wiem czy to prawda, ale (rozmawiając przez telefon z pewna firmą ubezpieczeniową) jeśli chcesz wypowiedzieć umowę masz na to 30 dni, ale 30 dnia musi do ubezpieczalni dojść wypowiedzenie, także warto je wysłać wcześniej. Jeśli to nie jest prawdą proszę o poprawienie, ja taką informację dostałem od jednego ubezpieczyciela.

Pozdrawiam
Wojtek
Nie to nie jest prawda .
Wypowiedzenie musisz złożyć najpóźniej dzień przed wygaśnięciem polisy, liczy się data stempla pocztowego, data wysłania faxu itp.
[External Link Removed for Guests]

Sever

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:35
Imię: Piotr
Auto: Opel Astra F 1998
Silnik: X14nz
Województwo: łódzkie

#9

Nieprzeczytany post autor: Sever »

30 dni było kiedyś. Od lutego 2012 jest zasada, że możesz wypowiedzieć OC (tylko te które dostałeś z zakupionym samochodem) w dowolnym momencie w czasie jego trwania. Za wykorzystane OC firma może ci zrobić rekalkulacje i domagać się kasy. W momencie wypowiedzenia kwota za niewykorzystaną część OC wraca do byłego właściciela....
Jeżeli zdecydujesz się zostawić OC stare to musisz uważać bo takie OC nie przedłuża się automatycznie.
Obowiązuje to jeżeli OC zostało zawarte po lutym 2012, jeżeli wcześniej to stare prawo (czyli 30dni na wypowiedzenie).
Trochę bajzel z tym jest ;)
Chyba bardziej logiczne byłoby aby OC było kierowcy a nie samochodu ;)

Sam właśnie kupiłem Astre F i staram się OC załatwić dość szybko aby nie płacić dopłaty. W mojej sytuacji (brak zniżek) dopłata może być bardzo duża (rozbieżność OC to od 1000 do 2900 ;) ).

Malebo

Astro-maniak
Posty: 603
Rejestracja: 26 sty 2011, 1:03
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno

#10

Nieprzeczytany post autor: Malebo »

A fakt... zupełnie o tym zapomniałem (o tych zmianach zeszłorocznych). Warto jeszcze dodać (poza tematem), że wraz z 02.2012 jeśli spowodujemy kolizję i z naszego OC będzie naprawiane czyjeś auto, a my np. zezłomujemy/sprzedamy swoje to teraz należy nam się zwrot kasy za niewykorzystany okres OC (wcześniej było tak, że jak w danym roku spowodowaliśmy kolizję, to już nie można było się domagać zwrotu).
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ