Kupno auta na części. Co dalej?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

Kupno auta na części. Co dalej?

#1

Nieprzeczytany post autor: masaman »

Witam, niedawno kupiłem auto na części. Normalnie Um. Kupna sprzedazy itp. Co radzilibyście zrobić aby rozebrać te auto na części i niewime, wyrejestrować? Pozbyć się jego jakoś? Wiecie. Zeby nie było nieoprzyjemności ze strony WK i ubezpieczyciela. Jestem pewien, że nie jeden z was kupował auto w ten sposób i ma jakieś wyjście z zaistniałej sytuacji.

Awatar użytkownika
papagallo

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 01 mar 2012, 21:49
Imię: zyga
Auto: astra f
Silnik: x16szr
Województwo: kujawsko-pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: papagallo »

Wykręć co potrzebujesz z dawcy i znajdź taki autozłom który wystawia zaświadczenia do WK. i nie narzeka że brakuje parę części.

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#3

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Tylko najpierw trzeba było szukać kogoś kto przyjmie skorupę. Zwykle kręcą nosem, a jeśli już to trzeba albo dopłacić, albo dołożyć złomu żeby się waga zgadzała. Jak tak wtopiłem jak rozebrałem swojego Wartburga - poszedł na części i została skorodowana rama, ale z numerami - bo to na ramie się nabija w ramowcach - ni wuja, nikt nie chciał w okolicy przyjąć. Udało się rozwiązać problem legalnie, bo ktoś szukał ramy z papierami, inaczej do dziś bym płacił OC
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#4

Nieprzeczytany post autor: masaman »

OC właśnie jutro jade wypowiedzieć. I zastanawiam sie czy sprzedać "komuś" czy wlasnie wziasc to co mam z niej zabrac i poprostu na zlom dziada:)

KRIS DENT

Astro-maniak
Posty: 770
Rejestracja: 26 sie 2007, 1:47
Imię: Krzysiek
Auto: Astra F Sport,Vectra B Sport
Silnik: X16SZR,X18XE
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: KRIS DENT »

spisz umowę kupna-sprzedaży na "słupa"tzn bezdomnego pijaczka za flaszkę ,rozbierz,resztę potnij na kawałki i na złom resztki...i po sprawie,fura sprzedana więc OC wypowiesz bez problemu
KRIS DENT NYSA

Robak

Astro-maniak
Posty: 639
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:32
Imię: Adrian
Auto: Vauxhall Insignia
Silnik: A20DTH
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Płock/UK
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Robak »

Bynajmniej mój ojczulek parę lat wstecz miejąc maluszka też nie sprzedawał tylko rozebrał to co chciał zabrać na sprzedanie a karoserie pociął na kawałki i bez niczego sprzedał na złom. Do WK tylko o wyrejestrowanie auta i bez problemu.

Awatar użytkownika
papagallo

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 01 mar 2012, 21:49
Imię: zyga
Auto: astra f
Silnik: x16szr
Województwo: kujawsko-pomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: papagallo »

Ja parę miesięcy temu mogłem kupić kompletną Vectrę A z silnikiem c20ne za całe 650zł, ale bałem się że będą kłopoty ze zezłomowaniem samej skorupy.

Awatar użytkownika
radek_n1

Astro-maniak
Posty: 760
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:58
Imię: Radek
Auto: Astra h kombi
Silnik: 1.6 105KM + LPG
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Czyżew

#8

Nieprzeczytany post autor: radek_n1 »

Robak pisze:Bynajmniej mój ojczulek parę lat wstecz miejąc maluszka też nie sprzedawał tylko rozebrał to co chciał zabrać na sprzedanie a karoserie pociął na kawałki i bez niczego sprzedał na złom. Do WK tylko o wyrejestrowanie auta i bez problemu.
Sądzę, że było to "dobrych" parę lat wstecz. Bo dziś to raczej bez papierka o zezłomowaniu to zbyt wiele nie ugrasz.

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#9

Nieprzeczytany post autor: masaman »

Ja się wlasnie zastanawiam. A panowie, takie pytanie. Co może się stać jeśli powiedzmy z końcem kwietnia konczy mi sie te 30 dni na przerejestrowanie auta, a dajmy na to ja moglbym zezłomować auto dopiero gdzieś w czerwcu. Co na to WK ?

rbnx

Astro-maniak
Posty: 469
Rejestracja: 12 cze 2011, 8:56
Imię: Mateusz
Auto: Astra F
Silnik: x14nz
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#10

Nieprzeczytany post autor: rbnx »

Nie tyle z WK co z ubezpieczycielem albo funduszem gwarancyjnym.
Wypowiesz dotychczasowe OC to mogą dać grzywnę za brak ciągłości. W praktyce różnie to działa. Kumpel nie przerejestrował żadnego auta w życiu a miał ich już kilka. Z OC też miał różnie, jedni przysyłali dopłatę, jedni nie przysyłali po wygaśnięciu polisy i wymówieniu jej nic przez co w praktyce auto stało bez OC np miesiąc na parkingu, potem kupował jakieś i jeździł.

Auta nie zarejestrowałeś, masz tylko umowę więc z WK powinieneś mieć spokój - gorzej gdybyś przyszedł do nich zarejestrować takie auto po dłuższym czasie - ludzie w okienku mogą się zacząć czepiać ale to Ci nie grozi.

Większość osób albo ma dogadane na szrocie albo spisuje umowę sprzedaży na żula 8-)
Astra F -> Vectra B -> Corsa B -> Astra F -> Znowu Corsa B :P

ODPOWIEDZ