Masa całkowita w dowodzie, a przegląd

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
bakul

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2013, 0:51
Imię: Przemek
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4 16v
Województwo: mazowieckie

Masa całkowita w dowodzie, a przegląd

#1

Nieprzeczytany post autor: bakul »

Witam,
w dowodzie masa całkowita pojazdu wynosi 1510kg. Skończyły mi się miejsca na stempelki w dowodzie, skończył mi się również przegląd, tak więc pojechałem go zrobić. Dostałem zaświadczenie. Tam masa całkowita jest wpisana na wartość 1520kg. Byłem w Wydziale Komunikacji, aby wymienić dowód, jednakże pani w okienku powiedziała, że jest to niemożliwe, gdyż masa całkowita w dowodzie i kwitku z przeglądu jest różna. Co ja mam teraz zrobić?

milo168

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 09 maja 2012, 18:43
Imię: Miłosz
Auto: Astra F kombi, Vectra B sedan
Silnik: X17DTL, X16XEL
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Andrychów

#2

Nieprzeczytany post autor: milo168 »

Witam, moja astra HB 5D ważyła 1050 kg. Najlepiej to jechać na wagę i się dowiedzieć ile waży ;)

Awatar użytkownika
stanek390

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2013, 13:46
Imię: szymon
Auto: ASTRA
Silnik: 1.7 DTI
Województwo: podlaskie

#3

Nieprzeczytany post autor: stanek390 »

Witam wg mnie pani w wydziale komunikacji powinna zasugerować się danymi z zaświadczenia diagnosty. Miałem trochę inną sytuację kupiłem astrę z Francji i na przeglądzie diagnosta wpisał pojemność 1868 zamiast 1686 a ja z grupszego przejrzałem papiery i poszedłem do WK a tam mi wbili 1,9 . Gdy odebrałem dowód rej. dojrzałem pomyłkę musiałem jechać do diagnosty poprawił błąd i musiałem zapłacić za drugi dowód i teraz wszystko jest OK. W karcie pojazdu nanieśli korektę. I 80 zyli w plecy :( .Następnym razem pięć razy przejże papiery.

Awatar użytkownika
bakul

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2013, 0:51
Imię: Przemek
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4 16v
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: bakul »

Planuję jechać do diagnosty i porozmawiać z nim, bo nie wiem kompletnie co mam teraz zrobić. Przeszukałem internet i nie znalazłem podobnej sytuacji.

Awatar użytkownika
radek_n1

Astro-maniak
Posty: 760
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:58
Imię: Radek
Auto: Astra h kombi
Silnik: 1.6 105KM + LPG
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Czyżew

#5

Nieprzeczytany post autor: radek_n1 »

Ja miałem troszkę inną sytuację: kupiłem samochód z zagranicy z kompletem dokumentów do przerejestrowania i przeglądem na kartce. Diagnosta wpisał inny kolor auta niż wynikało to z karty pojazdu, pojechałem do niego i przerobił kartkę przeglądu z odpowiednim kolorem. Reasumując jedź do diagnosty i porozmawiaj z nim.

Awatar użytkownika
bakul

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2013, 0:51
Imię: Przemek
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4 16v
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: bakul »

Ok, dzięki za podpowiedzi. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

Kolega jak kupował auto to też miał problem z różnicą mas z tabliczki znamionowej pojazdu (stamtąd wpisał diagnosta przy przeglądzie) w stosunku do tej z papierów. Urzędasy kazali mu wrócić do diagnosty i poprawić dane (szczęściem miał tylko 80 km w jedną stronę), potem samochód zarejestrowali bez problemu.
A Tobie pewnie zamiast masy własnej wpisał dopuszczalną masę całkowitą, bo to spora waga jak na asterkę.
Odpisz jak się sprawa zakończyła :)
Od 20.01.2009r. nie wdaję się w polemiki z idiotami. Dlaczego?
Bo sprowadzają do swojego poziomu i pokonują doświadczeniem...

Awatar użytkownika
bakul

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2013, 0:51
Imię: Przemek
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4 16v
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: bakul »

szybajker pisze:Kolega jak kupował auto to też miał problem z różnicą mas z tabliczki znamionowej pojazdu (stamtąd wpisał diagnosta przy przeglądzie) w stosunku do tej z papierów. Urzędasy kazali mu wrócić do diagnosty i poprawić dane (szczęściem miał tylko 80 km w jedną stronę), potem samochód zarejestrowali bez problemu.
A Tobie pewnie zamiast masy własnej wpisał dopuszczalną masę całkowitą, bo to spora waga jak na asterkę.
Odpisz jak się sprawa zakończyła :)
Nie byłem dawno na forum, ale odpisuje jak sprawa się skończyła. Zostałem skierowany do dealera, czyli w moim przypadku do Dixi-Car. Nawiązałem kontakt przez maila, pojechałem i na miejscu w autoryzowanym warsztacie została mi nalepiona nalepka przy prawych drzwiach z przodu z masą 1510kg. Dostałem od dealera oświadczenie, iż takie coś zostało zmienione, pojechałem do Wydziału Komunikacji z kopią oświadczenia i bez problemu dowód został wymieniony. Wynika z tego, że niezgodności odnośnie masy całkowitej samochodu należy kierować bezpośrednio do dealera danej marki.

ODPOWIEDZ