Wymiana dowodu rejestracyjnego - brak miejsc na pieczątki.

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
LUKE85

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 13 sty 2011, 18:33
Imię: Łukasz
Auto: Astra Classic II
Silnik: Z14XEP
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Wymiana dowodu rejestracyjnego - brak miejsc na pieczątki.

#1

Nieprzeczytany post autor: LUKE85 »

Witam!
Mam do przeprowadzenia w lipcu przegląd techniczny mojej Astry; niestety w zeszłym roku została zapełniona ostatnia kratka.
I teraz nie wiem czy mogę już w np. maju wyrobić nowy dowód (zabierają stary czy nie? Bo przecież muszę
mieć potwierdzenie przeprowadzenia badania tech.) czy wymienią mi dopiero po lipcowym przeglądzie?
I ile kosztuje taka wątpliwa przyjemność?

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Jak pójdziesz teraz to wbiją ci w nowy dowód ostatni ważny przegląd ze starego a w lipcu na przeglądzie dostaniesz kolejną pieczątkę. I takim sposobem jesteś rok bliżej do kolejnej wymiany dowodu ;)
Najlepiej iść na przegląd w normalnym terminie, dostajesz zaświadczenie od diagnosty i z tym w przeciągu 30 dni zgłaszasz się na wymianę dowodu do wydziału komunikacji.

Koszt 54 zl - dowód rejestracyjny, 18,50 - pozwolenie czasowe, 1zł - opłata ewidencyjna.
Razem 73,50

P.S. Do wydziału Komunikacji należy dostarczyć:
1. Dotychczasowy dowód rejestracyjny.
2. Tablice rejestracyjne (zostanie wklejony nowy hologram). [tak było a czy nadal jest, nie wiem]
3. Aktualną polisę ubezpieczenia OC.
4. Dowód osobisty.
5. Karta pojazdu.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

FalconTech pisze:2. Tablice rejestracyjne (zostanie wklejony nowy hologram). [tak było a czy nadal jest, nie wiem]

Jest tak nadal, ale jeśli w WK są osoby "w porządku", to dadzą hologramy do ręki.

FalconTech pisze:3. Aktualną polisę ubezpieczenia OC.
Nie zaszkodzi zabrać, ale akurat mój ojciec wymieniał niedawno i nie potrzebował polisy.[/align][/i]
[External Link Removed for Guests]

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#4

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Chyba że się ma czarne tablice, to wtedy żadne naklejki czy hologramy :D
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

simon007

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 20 wrz 2014, 10:55
Auto: opel
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: simon007 »

ale jesli planujesz sprzedaż auta w najbliższym czasie to ne ma sensu wyrabiania nowego dowodu
czasowo możesz jeździć z papierem wystawionym przez SKP

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

simon007 ale odkopujesz tematy...
Co do papierka wystawionego przez SKP to możesz się z nim poruszać do 30 dni, później oficjalnie jest nieważny przy każdej kontroli drogowej.
[External Link Removed for Guests]

matikaj

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2014, 23:00
Auto: brak
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: matikaj »

masterMUNGO pisze:simon007 ale odkopujesz tematy...
Co do papierka wystawionego przez SKP to możesz się z nim poruszać do 30 dni, później oficjalnie jest nieważny przy każdej kontroli drogowej.
Ja tak miałem i nikt nie mówił, że można jeździć tylko przez 30 dni, na szczęście nie miałem kontroli

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

Na samym dokumencie jest napisane, że jest ważny przez 30 dni od daty wydania ;) .
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
typniepokorny86

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 24 lut 2013, 17:01
Imię: Tomasz
Auto: Astra TT
Silnik: Z20LER
Województwo: podkarpackie

#9

Nieprzeczytany post autor: typniepokorny86 »

Witam,
nie wiem jak na innych stacjach diagnostycznych, ale na tej na której ja robie przegląd nie ma napisane ile to zaświadczenie jest ważne. Puki co już ponad rok jeżdżę na tych zaświadczeniach, tyle tylko że jeszcze nie miałem kontroli przez organy ścigania. Wydaje mi się że to jest dobra wola policjanta, lub jej brak czy będzie to zaświadczenie respektował.

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

PRAWO O RUCHU DROGOWYM pisze: Art. 78. 1. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu zarejestrowanego, dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.

1a. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu czasowo wycofanego z ruchu dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi decyzję o czasowym wycofaniu pojazdu i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.

2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:

1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;

2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

3. Zdarzenia, o których mowa w ust. 2, są dokumentowane w karcie pojazdu; odpowiednich wpisów dokonuje starosta.

4. Właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, chyba że pojazd został użyty wbrew jego woli i wiedzy przez nieznaną osobę, czemu nie mógł zapobiec.
Co do dokumentu to faktycznie - może być że nie każdy jest z tego samego wzoru.
Cytując artykuł 78 jasno widać jednak że jest 30 dni - zawsze można zapytać diagnosty lub jakiś patrol ;)
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ