Oszusci z ALLEGRO

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Ventura

ex-Staff
Posty: 1521
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:55
Imię: Adrian
Auto: Astra GSi '94
Silnik: c20xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Oszusci z ALLEGRO

#1

Nieprzeczytany post autor: Ventura »

Czy miał już taki przypadek, żę wpłacił pieniądze osobie prywatnej bądź firmie i nie otrzymał towaru ?

Chcę opisać swój przypadek.

Zakupiłem rzecz z allegro i towar nie przychodził więc napisałem mail. Nie otrzymałem na niego odpowiedzi, telefonów nie odbierano, albo wyłączone były. Kiedy w końcu po tygodniu od przelania pieniędzy odebrał stwierdził, że właśnei dziś zostały nadane bo nie mieli towaru i że jutro powinno być u mnie. Oczywiscie nie było (piątek). Czekałem też w poniedziałek, nie doszło więc odpaliłem jego profil i patrze a tam pojawił sie komentarz sprzed godziny ze to oszust (mial ponad 1k pozytywow) i identycznie jak u mnie ze czekal i nie dostał towaru. Więc widząc to założyłem spór na allegro bo zobacyzłem ze jest cośtakiego :P I o dziwo nagle koleś sie odezwał (telefonow od ostatniego nie odbierał) ze prosi o numer konta i przeleje kase i takie tam jego usprawiedliwienia smieszne. Wczoraj rano powiedział żonie (bo odebral tel) ze rano wysłał kase. Dzis dzwonie do niego na inny numer i mowi ze wyslal wczoraj i ze wysle mi skan na maila. Mija okreslony czas przez niego dzwonie i mowi ze juz wysyla i ze prosi o moj mail bo nie ma dostepu teraz do tamtego kompa czy cos... :shock: wysylam i nic... dzwonie raz jeszcze. Nie odbiera.

Same kłamstwa z jego strony ! Ani towaru ani kasy a niby poważna firma. Jutro ide na policje złożyc zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia. Potem jesli zostanie przyjete widziałem ze jest cos takiego jak program ochrony kupujących na allegro i oni kase oddaja ponoc.


Miał ktoś taka sytuacje ? Kwota dotyczy u mnie akurat 239pln więc nie jest to 20-30 pln abym sobie tak spokojnie olał frajera.
Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

krzysztof75

Astro-maniak
Posty: 226
Rejestracja: 28 gru 2011, 13:47
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H .....XII 2011
Silnik: A16XER
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz/Solec Kujawski

#2

Nieprzeczytany post autor: krzysztof75 »

Ventura pisze:Jutro ide na policje złożyc zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia
Przestępstwa, bo oszustwo to przestępstwo :)
Z doświadczenia powiem Ci, ze takich spraw jest kilka w tygodniu przyjmowanych w KP
Zabierz ze sobą wszystkie dokumenty,wydruki dotyczące aukcji..

Awatar użytkownika
mateuszws

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 31 mar 2008, 10:24
Imię: Mateusz
Auto: Opel Astra F i Astra H
Silnik: C18XE i Z20LEL
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Wierzawice/Leżajsk

#3

Nieprzeczytany post autor: mateuszws »

Ja zamówiłem znajomej telefon za 400zł i szedł droga pocztową niby z Hongkongu 2 miesiące, tak zapewniał sprzedający, ze niby jakich chiński rok to opóźnienie i takie tam, minęło właśnie te dwa miesiące to poszedłem z wydrukowana cała korespondencją e mail na policję, bo numer telefon kontaktowego był podany do zupełnie innej osoby.
I co, minęło już dwa lata i pieniędzy nie mam choć znaleźli właściciela konta, tylko co korespondencja od Policji to okazuje się że inne dane właściciela konta, bo pierwszy właściciel udostępniał konto innym, ale kogo to obchodzi na niego zarejestrowane to niech wskaże osobę, która korzystała lub sam odpowiada za ten czyn. Oszukał wiele osób, bo widziałem komentarze, a nawet kontaktowałem się z kupującym, postąpił podobnie.

Więc odzyskanie pieniędzy znikome w naszym kraju - proste.

W sklepie jakbyś ukradł lizaka to by Cię zamknęli, a za pasterstwo nic nie karzą!

Podobnie znajomy kupił kamerę full HD za 14tys zł, wpłacił zaliczkę w kwocie 7tys zł i kontakt ze sprzedającym się urwał, zgłosił na Policję i także nici z tego, a sprzedający nadal ma wystawioną tą kamerę na aukcji.

Najlepszym sposobem jechać do niego jak są dane realne.
Tak zrobiłem jak wpłaciłem kasę na tablicy.pl i czekałem miesiąc na przedmiot, a że wracałem z Szwecji, to akurat przez całą Polskę, więc wstąpiłem do miejscowości w której mieszka, pierwsze co zrobiłem to poszedłem na policje zapytać co mogę zrobić, powiedzieli 'abym jechał do niego, jak nie będzie chciał dać przedmiotu, zwrócić kasy lub nie będzie otwierał drzwi proszę dzwonić na numer alarmowy to przyjedziemy pomóc', dobrze wypadło ponieważ po dotarciu pod wskazany adres gość był przy aucie, powiedziałem jaka sprawa, że byłem na policji wiec bez wahania dał w czym był zaległy i problem z głowy, a wcześniej po wpłacie nie odbierał telefonów, a co najważniejsze tłumaczył się ze nie wysłał, bo nie miał kasy na wysyłkę, gdzie ja mu przelałem kasę na nią także, a drugie nie odbierał tel. bo nie ma kasy na koncie hahahah to mnie rozwaliło :)
Auto powstaje według własnego pomysłu, staram się nie powielać innych projektów, a samemu wybierać indywidualną drogę.

Ventura

ex-Staff
Posty: 1521
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:55
Imię: Adrian
Auto: Astra GSi '94
Silnik: c20xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Ventura »

No u mnie poszczęściło się. Po sms-ie ze zgłaszam dziś sprawe policji byla cisza, a dziś rano dostalem sms od niego, że przeprasza bo miał pilny wyjazd (lol) i ze nie mogł tego wysłac, ale ze późno w nocy wyslal mi na maila skan przelewu. Wrociłem właśnie i sprawdzilem i faktycznie jest, kasa juz na koncie. Co najlepsze to przelew został zlecony wczoraj (niestety nie pisze godzina :P ) a we wtorek mówił ze we wtorek rano puscil.. ludzie są dobijający.

Na prawde nie ma co liczyc na ludzką uczciwość, jednak jak sie zamawia to lepiej dopłacic te 5 pln czy ile i zamówic za pobraniem...
Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

Awatar użytkownika
mateuszws

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 31 mar 2008, 10:24
Imię: Mateusz
Auto: Opel Astra F i Astra H
Silnik: C18XE i Z20LEL
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Wierzawice/Leżajsk

#5

Nieprzeczytany post autor: mateuszws »

To Ci się poszczęściło ;)

Ja właśnie tak zamawiam przedmioty o większej wartości za pobraniem, ale że jak pisałem to nie było dla mnie ,a że znajoma chciała akurat z tej aukcji, a nie innej i była możliwość tylko wpłaty na konto, no to się stało jak stało.

Z alufelgami kiedyś miałem podobnie, bo kupiłem okazało się, że krzywe gość mówił abym mu dostarczył je to wyprostuje i jak oddałem do niego tak tyle, zgłosiłem to do allegro, Policja do niego podjechała i zaraz na drugi dzień były u mnie heh tylko szkoda że z tym telefonem tak nie postąpili...
Auto powstaje według własnego pomysłu, staram się nie powielać innych projektów, a samemu wybierać indywidualną drogę.

SIWY_OPOLE

Przedstawiciel Regionu
Posty: 1228
Rejestracja: 03 paź 2008, 14:12
Imię: Andrzej
Auto: ZAFIRA A
Silnik: 1,8 16v +lpg X18xe1
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Luboszyce OPO
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: SIWY_OPOLE »

To jest wlasnie kupowianie na allegro ja teraz scieram sie w firma kurierska bo uszkodzili w transporcie maske do Galanta za 500 zl co mnie bardzo wq nie odbierali telefonu wiec tam pojechalem i koles powiedzial ze jutro kurier przyujedie spisac protokol szkody i co nie przyjechal wien na nastepny dziej ja pojechalem do nich i powiedzieli ze ten kurier od dzis jest na urlopie to in powiedzialem ze maja 5 minut na wyjasnienie sprawy i odziwo znalazl sie inny ktory spisal tem protokol jak nic sie nie wyjasni do trzech dni to powiedzxialem ze znowu tam przyjade ..
Moja geeesssa
Astra GSI SIWY_OPOLE" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marchewant

Astro-maniak
Posty: 490
Rejestracja: 06 sty 2013, 14:59
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra F oraz Astra H COSMO
Silnik: X14NZ i Z17Cdti
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: marchewant »

To i ja opisze sytuacje z oszustem na allegro:D

Przeszukiwałem aukcje z telefonami w celu znalezienia telefonu do 200 zł. Zależało mi na tak tanim bo wiem ze zmarnuje go(do celów służbowych, a wiecie..rzucanie w aucie, rysy itd). Znalazłem aukcje telefonu Nokia C5-03. Licytacja kończyła się za 3 min. Więc wziąłem w niej udział...cena wynosiła 183 zł, więc i ja dorzuciłem swoje "2 grosze" i podbiłem 185 zł.
Aukcja się zakończyła, a zwycięzcą byłem ja. Zaraz po zakończonej aukcji sms za sms'em od kolesia. Telefon miałem wyłączony bo zapomniałem o tym, że mam podany w aukcji stary nr :D Po włączeniu tel 6 poł nie odebranych i jak wspomniałem wcześniej sms za sms'em a w wiadomościach treść ze mam dokończyć formularz i dokonać wybory przelewu i wysyłki.
Zrobiłem. A że akurat w sobotę była przerwa konserwacyjna w BZWBK24 przelew dokonałem w niedziele ok 13.
I jak się domyślacie...kasa na jego koncie i z jego strony cisza. Telefon miał wyłączony, na maile nie odpowiadał... Wiec pierwsza myśl...kasa przepadła. Myślę sobie ze nie podaruje gnojowi bo 200 zł (wraz z wysyłką) na ulicy nie leży...

Przeszukałem informacji na jego temat (100% pozytywnych komentarzy-do czasu), założyłem spór i nadal cisza.. Wystawiłem mu komentarz negatywny ze złodziej itd. i za 2h dostaje maila od jednej babki, że ją też orżnął...no to ciśnienie mi wskoczyło chyba 500/300 :D i but na pałki...sprawa przyjęta i się zaczęło. Na drugi dzień telefon z policji ze to koleś miał fałszywe dane itd. Sprawa zgłoszona do allegro do Programu Ochrony Kupujących, przesłane wszystkie skany i dokumenty no i za 1,5m-ca zwrot kosztów :D

Boje się jednego, że będę musiał przejechać pół Polski do sądu(z Nowego Tomyśla do Tych) aby gnojka ujrzeć w sądzie. Bo oszukał na łączną kwotę ~1200zł(dane udostępnione od zaprzyjaźnionego policjanta z KPP Nowy Tomyśl).

Co WY na to?

Od tamtej pory nie biorę udziału w licytacjach i wybieram przesyłki za pobraniem:D
Asterka F 1.6 8V 82KM :) Srebrna strzała :-)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ