Rejestracja pojazu,różne daty produkcji na dokumentach

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

Re: Rejestracja pojazu,różne daty produkcji na dokumentach

#11

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Ze zmianą tablic wyniesie cię 180,50 zł
kolega masaman policzył razem z piwem w nagrodę za odstanie swojego w wydziale komunikacji :D

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#12

Nieprzeczytany post autor: masaman »

oj o 5 zl sie pomylilem: ) Ale wiedzialem, ze 180 + 50gr: )

ADIson

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:47
Imię: Adrian
Auto: Opel Astra 1.7 TDIsuzu
Silnik: 1.7
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Bodzechów / Ostrowiec Świętokrzyski

#13

Nieprzeczytany post autor: ADIson »

Ok dzięki, a jak wygląd sprawa z przeglądem jak zrobiłem teraz nowy na starym dowodzie poprzedniego właściciela to zostanie mi on skrócony bądź unieważniony????

Awatar użytkownika
Darroo

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 26 kwie 2013, 12:52
Imię: Darek
Auto: Renault Megane IV Grand Coupe
Silnik: 1.3 TCE
Rocznik: 2018
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#14

Nieprzeczytany post autor: Darroo »

Data ważności badań technicznych ze starego dowodu zostanie wpisana do nowego dowodu rejestracyjnego. Czyli jednym słowem nic się nie zmieni, jeżeli chodzi o następny termin badań technicznych.

ADIson

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:47
Imię: Adrian
Auto: Opel Astra 1.7 TDIsuzu
Silnik: 1.7
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Bodzechów / Ostrowiec Świętokrzyski

#15

Nieprzeczytany post autor: ADIson »

i o to się właśnie rozchodzi :)) :D :D Dziękuję za pomoc, a jak mam ubezpieczenie poprzedniego właściciela (szwagra) to jak on nie wycofa to ja mogę jeździć na nim ??? i za rejestrruje na nim auto?

Awatar użytkownika
Darroo

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 26 kwie 2013, 12:52
Imię: Darek
Auto: Renault Megane IV Grand Coupe
Silnik: 1.3 TCE
Rocznik: 2018
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#16

Nieprzeczytany post autor: Darroo »

To kupujący samochód decyduje czy wypowiada umowę ubezpieczenia OC, którą zawarł sprzedający i przekazał ją kupującemu, czy kontynuuje ją robiąc w tej firmie ubezpieczeniowej rekalkulację składki dla siebie (cena OC zależy między innymi od miejscowości użytkowania samochodu - często jest to miejsce rejestracji samochodu, wieku głównego kierowcy oraz ewentualnie innych kierowców, liczby lat posiadania uprawnień do kierowania pojazdami, posiadanych zniżek/zwyżek, itp.).
Sprzedający nie ma nic do gadania odnośnie wypowiedzenia ubezpieczenia OC. Ale jeżeli Kupujący wypowie polisę OC otrzymaną od sprzedającego, to sprzedający otrzyma zwrot niewykorzystanej a zapłaconej składki OC do końca okresu ubezpieczenia.
Kupując samochód i otrzymując polisę OC od sprzedającego normalnie rejestrujesz samochód. Rekalkulację składki dla siebie lub wypowiedzenia polisy i zakup nowej możesz zrobić później. O ile dobrze pamiętam masz na to 30 dni od zakupu samochodu.
Sprzedający powinien fakt sprzedaży samochodu i przekazania polisy OC zgłosić w firmie, w której kupił tą polisę OC i również ma na to 30 dni (tu nie jestem pewny tego okresu).
Oczywiście sprzedający powinien również zgłosić fakt sprzedaży samochodu w swoim wydziale komunikacji (tam gdzie był zarejestrowany). Warto to zrobić jak najszybciej.
A i dobrze jest również na umowie kupna-sprzedaży wpisać godzinę przekazania samochodu kupującego. Jak kupujący złapie kilka fotek z radarów w drodze do domu, to łatwo udowodnimy, że to on już był w posiadaniu samochodu (i płaci za zdjęcia) a nie jeszcze my - czyli sprzedający :D
Pozdrawiam

ADIson

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:47
Imię: Adrian
Auto: Opel Astra 1.7 TDIsuzu
Silnik: 1.7
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Bodzechów / Ostrowiec Świętokrzyski

#17

Nieprzeczytany post autor: ADIson »

wszystko jasne :) dziękuję

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#18

Nieprzeczytany post autor: masaman »

A tu bym sie z Darno sprzeczał. Gdzies slyszalem i ktoś mi mówił iż, na przerejestrowanie (czyt, zgloszenie do US, i WK kupna) masz 30 dni. Ale na rekalkulacje ubezpieczenia masz 2 tygodnie. Nie wiem czy prawda, ale jakas tępa sztuka w WK to mi powiedziała, jak kupowalem dawce, i chcialem zeby sobie postał pare miesiecy nie zglaszany nigdzie:)
Straszyla mnie funduszem gwarancyjnym .. :D

boleri

Astro-maniak
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2009, 15:15
Imię: Łukasz
Auto: ASTRA F
Silnik: X16SZR
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: boleri »

na US masz tydzień czasu od zakupu auta, wiem bo ostatnio to przerabiałem, poszedłem do US po 3ch miesiącach i były problemy.

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#20

Nieprzeczytany post autor: masaman »

Ja tam jak dawce kupilem, to US nie odwiedzalem. Większość moich znajomych US ma głeboko w d...
Stado degeneratów, którzy sami pewnie gdy cos kupia to podatku nie płacą, bo umowy dekle piszą na kwoty ponizej 1000zl

ODPOWIEDZ