Przedawnienie mandatu na Słowacji

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Dombek7

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 23 sie 2013, 13:09
Imię: Rafał
Auto: Astra IV
Silnik: 1,6
Województwo: świętokrzyskie

Przedawnienie mandatu na Słowacji

#1

Nieprzeczytany post autor: Dombek7 »

W 2008r na terenie Słowacji otrzymałem mandat (pokutu). Była to typowa łapanka na Polaków, zaraz za granicą. Wyjeżdżając już z zony 40km/h miałem coś ok. 50 km/h. Trochę to dziwne bo jak już mnie zatrzymali to ich skodzianki tam dwa razy szybciej jechały a policjant nic nie reagował. Ale mniejsza z tym, przewinienie było to trzeba zapłacić......tylko właśnie nie wiem jak ;), bo nie płaciłem na miejscu tylko miałem zapłacić później z Polski. Mandat dostałem w koronach i zanim uzbierałem pieniądze to zmienili pieniądze na euro. Próbowałem w kilku miejscach ale nie chciano mi tego przesłać bo nie było już oficjalnych przeliczników.
Boję się teraz tam jeździć bo jakby mnie złapali to pewnie by mnie do aresztu wsadzili ;)

No i teraz strategiczne pytanie: po jakim czasie się tam u nich mandaty przedawniają?
Minęło już ponad 5 lat to jest jakaś nadzieja :?
Może ktoś miał taki podobny przypadek?
Ciekawe czy naliczają nadal jakieś odsetki?

Kilka lat temu była jakaś inicjatywa polskich kierowców, żeby pisać petycję do polskiej policji żeby w ramach rewanżu łapać tak samo nadgorliwie Słowaków wjeżdżających do Polski.....ale coś to umarło ;)

ODPOWIEDZ