zastepcze auto

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
arab1563

Astro-maniak
Posty: 290
Rejestracja: 10 maja 2013, 13:24
Ostrzeżenia: 1
Imię: Arek
Auto: ASTRA G CARAVAN
Silnik: Y20 DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

zastepcze auto

#1

Nieprzeczytany post autor: arab1563 »

mam pytanie ? czy korzystaliscie kiedys z uslug tak zwanych wypozyczalni aut z oc sprawcy?
Obrazek

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

Tak, ja właśnie z takiej korzystam. Wygląda to mniej więcej tak...

Dzwonisz do firmy która się takim czymś bezpłatnie zajmuje - ja akurat znalazłem firmę z [External Link Removed for Guests] . Przyjechał do mnie przedstawiciel z samochodem, podpisaliśmy odpowiednią umowę że oni wynajmują mi samochód z OC sprawcy i sami zajmują się ściągnięciem należności za samochód - ja tylko tankuję i odwożę auto do Gliwic. Czas na jaki mam samochód to do dnia wpłynięcia odszkodowania na moje konto + 7 dni roboczych (+/- czas "naprawy" auta).

Dzwoniłem najpierw do Hestii (ubezpieczalnia sprawcy) i powiedziałem że potrzebuję samochód zastępczy (a przysługuje Ci jak Twój samochód nie jest zdatny do jazdy bądź policja zabrała dowód rejestracyjny), oczywiście pani że jak najbardziej za chwilę się wypożyczalnia odezwie. Fakt odezwali się ale - chcieli 300 zł kaucji zwrotnej + oświadczenie, że gdyby przypadkiem ubezpieczalnia nie chciała wypłacić za wypożyczenie auta to ja pokrywam koszty.

W moim przypadku otrzymałem Skodę Fabia II z 2009 roku którą gliwicka firma wycenia na 200 zł netto/doba. Nie płaciłem u nich żadnych kaucji i nie podpisywałem żadnych oświadczeń. I tak jak wspominałem - prawnicy tej firmy sami ściągają od ubezpieczyciela pieniądze za auto. Oczywiście jeśli ubezpieczycielem sprawcy jest PZU to łatwiej o samochód zastępczy.
[External Link Removed for Guests]

arab1563

Astro-maniak
Posty: 290
Rejestracja: 10 maja 2013, 13:24
Ostrzeżenia: 1
Imię: Arek
Auto: ASTRA G CARAVAN
Silnik: Y20 DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: arab1563 »

no wlasnie w pzu baba miala
Obrazek

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

To zadzwoń do PZU, powiedz że policja Ci dowód zabrała a potrzebujesz zastępcze bo nie masz jak się do pracy poruszać. Na 99% - bez problemu Ci dadzą. Daj znać jak juz zadzwonisz co i jak...
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Samochód, a w zasadzie zwrot kosztów za auto zastępcze na każdy dzień w którym pozostajesz bez samochodu z winy posiadacza OC.

arab1563

Astro-maniak
Posty: 290
Rejestracja: 10 maja 2013, 13:24
Ostrzeżenia: 1
Imię: Arek
Auto: ASTRA G CARAVAN
Silnik: Y20 DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: arab1563 »

wiecie co nawet nie zdazylem ogarnac sobie tego zastepczego bo w czwartek bym wypadek a w srode juz mialem kase z oc Smieszne pieniadze bo dali mi 1700+400(jak dam im auto) no coz gadalem z firma ktora prowadzi sprawe o odszkodowanie zdrowotne i powiedzieli ze sie nie oplaca o wiekszy zwrot za auto. Auto sprzedane za 900 wiec w sumie 2,500
Obrazek

SIWY_OPOLE

Przedstawiciel Regionu
Posty: 1228
Rejestracja: 03 paź 2008, 14:12
Imię: Andrzej
Auto: ZAFIRA A
Silnik: 1,8 16v +lpg X18xe1
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Luboszyce OPO
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: SIWY_OPOLE »

A czy można tak sam biorę auto z wypozyczalni na ten okres dostaje do reki rachunek i dostane kase z oce sprawcy ?
Moja geeesssa
Astra GSI SIWY_OPOLE" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Kiedyś należał się samochód zastępczy gdy uszkodzony samochód był wykorzystywany w celach zarobkowych. Teraz nieważne do czego ci auto prywatnie, np. do dojazdu do pracy, na zakupy, czy wożenie dzieci do szkoły - bierzesz auto a faktury przedstawiasz ubezpieczycielowi sprawcy. Nie ma podstaw by odmówił ci zwrotów kosztu (chyba że wziąłeś limuzynę za kilka tys. za dzień).
gazetaprawna.pl pisze:Poszkodowany kierowca może wynająć auto zastępcze w dowolnej wypożyczalni. Ubezpieczyciel nie może wskazać konkretnej firmy, narzucić wysokość stawek wynajmu czy limitów kilometrów, które kierowca może przejechać wynajętym autem.

Jedynym warunkiem jest konieczność wyboru samochodu o podobnej klasie, jak ten, który uległ zniszczeniu w wypadku.

Sposobów płatności jest kilka. – „Można opłacić za wynajem z góry, a fakturę dostarczyć ubezpieczycielowi. Istnieje także możliwość skorzystania z tzw. wynajmu kredytowego, co umożliwia otrzymanie pojazdu zastępczego bez angażowania własnych pieniędzy. Wtedy, opłatę za najem można uregulować w terminie do 30 dni od jego zakończenia”

Jest też propozycja dla wygodnych. Wystarczy podać wypożyczalni numer szkody oraz numer polisy sprawcy i to ona w imieniu poszkodowanego rozliczy się bezpośrednio z firmą ubezpieczeniową. Ceny za wynajem pojazdu zastępczego wahają się od 50 do 500 zł za dobę, w zależności od klasy auta.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

Tak, tylko biorąc auto zastępcze "na własną rękę" wiąże się z tym że na zwrot pieniędzy będziemy musieli czekać i czekać a finał i tak nastąpi w sądzie bo ubezpieczyciel winowajcy stwierdzi - "mogłeś tańsze wziąć".

Najlepsze w tym przypadku są wypożyczalnie które same sobie pobiorą kasę od ubezpieczyciela sprawcy. Miałem tak akurat i wszystko firma sama sobie załatwiła i już.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
arti83

Astro-maniak
Posty: 845
Rejestracja: 04 kwie 2009, 19:25
Imię: Stiven
Auto: ASTRA F Kombi
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#10

Nieprzeczytany post autor: arti83 »

W moim przypadku/wypadku były niezłe jaja jeśli chodzi o odszkodowanie i auto zastępcze.

Wypadek miałem astrą rocznik 97 do której wstawiłem 2mieś wcześniej gaz, koleś przejechał mi cały bok od przedniego kierunkowskazu po lampę tył. Axa wyceniła to na 1300zl ale nie podałem im konta przy wycenie :lol: telefon i odwołanie. Na następny dzień już koszt naprawy został wyceniony na 2400zl ale moja nowa instalacja LPG została wyceniona na 170zl, 2.4tyś wpłynęło na konto ale znów wyskrobałem odwołanie. Końcowo dostałem 3400zl a auto zostało wycenione na 4tyś.

Jeśli chodzi o auto zastępcze to pierwsze co usłyszałem to to że likwidator podejmie decyzje czy mi te auto było potrzebne i czy zwrócą koszty. Po tych słowach oczywiście olałem opcje auta zastępczego z obawy na koszty które mogę sam pokryć a później latać z tym po sądach

ODPOWIEDZ