rejestrowanie samochodu

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
adam12571

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:15
Imię: Adam
Auto: Astra F
Silnik: 1.4
Województwo: łódzkie

rejestrowanie samochodu

#1

Nieprzeczytany post autor: adam12571 »

Witam, nadszedł czas by kupić swój własny samochód. Niestety nie posiadam zniżek i planuję auto zarejestrować na wujka i tu pojawia się problem, mianowicie wujek pracuje w firmie przewozowej i wyjechał na 2 tyg, a samochód chciałem kupić w tym tygodniu... Więc moje pytanie brzmi: czy osoba na którą będę rejestrował samochód musi być obecna przy zakupie samochodu? Czy będzie możliwa rejestracja samochodu na osobę która nie będzie jej właścicielem? Z góry dziękuje za pomoc :)

! Przeniosłem do właściwego działu.
// Wiadomość z:Darian

ziomson

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 06 mar 2014, 18:00
Auto: Volvo v40, Astra GTC
Silnik: Z14XEP
Województwo: kujawsko-pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: ziomson »

Najlepiej niech Cię wpiszą jako współwłaściciela w dowodzie i będą Ci leciały zniżki.
Co do kupna samochodu. Jeśli to osoba prywatna to zawsze można się dogadać... ;)
A w WK po prostu dajesz pełnomocnictwo i możesz zarejestrować auto bez Twojego wuja.

Awatar użytkownika
adam12571

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:15
Imię: Adam
Auto: Astra F
Silnik: 1.4
Województwo: łódzkie

#3

Nieprzeczytany post autor: adam12571 »

ale tu chodzi o sam fakt podpisania umowy, czy jego podpis musi być? czy wystarczy mój, żeby później nie było problemów z zarejestrowaniem samochodu na niego

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5865
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Przecież Ty będziesz jako współwłaściciel jeżeli mają Ci lecieć z roku na rok zniżki w ubezpieczeniu. Ktoś inny musi być właścicielem głównym, w tym przypadku Twój wujek, którego obecnie nia ma.

Brat wuja niech się podpisze w takim razie albo ktoś inny, mający podobny charakter pisma. Ale wtedy nie jest to zgodne z literą prawa.
Pytania zadajesz :D

Chcesz kupić auto.
Masz upatrzone, takie że weźmiesz je na 100%?
Jak tak to dawaj zadatek i sprzedający się wstrzyma z finalizacją sprzedaży do czasu przyjazdu Twojego wujka.
Jak ten wróci, to pojedziecie obaj i spiszecie umowę, a potem do WK.

Chyba wytrzymasz te kilkanaście dni bez 4 kółek :)

Awatar użytkownika
rafal23456

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2013, 23:17
Imię: Rafał
Auto: Astra G coupe
Silnik: 1.8 X18XE1
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tarnów / okolice

#5

Nieprzeczytany post autor: rafal23456 »

jak Ci się tak spieszy to zadzwoń do wujka niech kupi w jakimś papierniczym umowe (2 sztuki) wpisze swoje dane z podpisem wyśle kurierem i masz na drugi dzień. Chyba że jeździ po innych krajach to już się nie będzie tak łatwo

Awatar użytkownika
Flower

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 12 kwie 2014, 9:51
Auto: Astra Bertone
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie

#6

Nieprzeczytany post autor: Flower »

Podpisz sie za 2 osoby i juz. Ja tak zrobilem zeby ojca nie ganiac przez pol Polski :P

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Sprawa jest prostsza niz wszyscy radzą ..
Możesz kupic to autko, jeździj na razie na OC poprzedniego właściciela, jak przyjedzie wujek to zarejestrujesz w WK.
Wpiszesz dwóch włascicieli przy wypełnianiu druku zgloszenia..
Inna opcja - rejestrujesz na siebie a po powrocie wujka piszesz akt darowizny części auta na niego(wzory sa na necie), idziecie razem do WK i wujka dopisują do DR - potem juz tylko TU i wykupienie OC..
Jesli auto ma Kartę Pojazdu nie zapomnij z nia wszędzie chodzić..
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Awatar użytkownika
adam12571

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:15
Imię: Adam
Auto: Astra F
Silnik: 1.4
Województwo: łódzkie

#8

Nieprzeczytany post autor: adam12571 »

no ale jeśli na umowie kupna będzie tylko mój podpis to mogę później przy wypełnianiu zgłoszenia nie będzie żadnego problemu?
;)

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5865
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

adam12571 pisze:no ale jeśli na umowie kupna będzie tylko mój podpis to mogę później przy wypełnianiu zgłoszenia nie będzie żadnego problemu?
Nie jestem zwolennikiem takiej partyzantki.
Albo cała papierologia ma być ok albo nie ma jej wcale. Po co kombinujesz?
Nie lepiej dać zadatek, niech auto czeka do momentu przyjazdu wujka? Jechac z nim i zrobić jak być powinno?

Równie dobrze możesz wziąć wszelkie dane wujka+ze sobą sąsiada, który za wujka się podpisze na umowie i dokonasz zakupu.
Przerejestrowanie i ubezpieczenie zrobisz już z wujkiem, tylko żeby potem nie było że ktoś do podpisów nie przyczepił.Zwykle nie ma tego typu problemów ale po co ryzykować duperelami?

Możesz jechać i kupić auto sam. Umowę spisać na siebie, a za 2dni zadzwonić do sprzedawcy że źle zrobiliście umowę bo powinieneś być jako współwłaściciel.
Wuj przyjedzie, dopisze siebie na umowie jako I osobę, Ciebie jako II osobę. Odeślecie pocztą do sprzedawcy, a on wpisze siebie, zrobi kopię dla siebie, a Wam odeśle oryginał i też będzie ok.

Pytanie tylko po co utrudniać sobie życie, zamiast poczekać kilka dni?

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#10

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Nie rozumiem, czemu uparliście się, że na umowie K/S musi być też wujek ?? Nie musi - napisałem co trzeba zrobic - czytać poprzednie posty, nie tylko pisac swoje.. :!: :!:
a jak nie wierzycie lub nie jesteście pewni - telefon do łapki i zadzwonić do WK w swoim starostwie..
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

ODPOWIEDZ