Uwaga na policję!

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Astera

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:53
Imię: Robert
Auto: Astra F Caravan
Silnik: 1,6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Radzionków

Uwaga na policję!

#1

Nieprzeczytany post autor: Astera »

Witam

Wczoraj miałem kolizję najechałem na panią :P w Punciaku, i co się okazuje policja daje 2 mandaty w cenie 1 :) taka promocja.
Uważajcie bo teraz mandat za takie niby nic to od 450 zł do wg tego co się dowiedziałem już nie od tych co mi go wlepili ale od znajomego policmena do 750 :/ dają art. 81 par. 1 który można zastosować do każdego zdarzenia i jest on wyceniony od 200-500 zł i ten właściwy za który zawaliliśmy :) par. 81 mówi o katastrofie w ruchu! A jak kolizję nazwać katastrofą to inna rzecz grunt że budżet Donia zyskuje.
Przy okazji paragraf ten umożliwia natychmiastowe odebranie prawa jazdy. Teraz najlepsze z tego co mi powiedzieli. jeżeli wyjechał bym z podporządkowanej i wjechał w kogoś to od razu zabierają prawo jazdy.
Więc lepiej uciekać jak Frog :) o ile broni nie mamy :P

Pozdro
Robert

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: venturek »

Zbieżność imion jakaś podejrzana ;)
Dobre info.

Wysłane z mojego TS7 przy użyciu Tapatalka
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

Awatar użytkownika
radek_n1

Astro-maniak
Posty: 760
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:58
Imię: Radek
Auto: Astra h kombi
Silnik: 1.6 105KM + LPG
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Czyżew

#3

Nieprzeczytany post autor: radek_n1 »

A wszystko po to aby w Polsce żyło się bezpiecznej oraz aby bogaci mięli więcej, a szarego człowieka usadzić przy samej ziemi aby korzenie mógł zapuścić i się nie wyrwać. Z tym zatrzymaniem prawa jazdy to też tylko i wyłącznie dla namnażania kasy.

Awatar użytkownika
Shah

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 25 wrz 2013, 16:08
Imię: Radosław
Auto: Astra H Kombi.
Silnik: Z16XE1
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

#4

Nieprzeczytany post autor: Shah »

Kolizja może zdarzyć się każdemu. Całe życie możesz jeździć bez mandatu, wystarczy chwila i tracisz prawko. To bezpieczeństwa nie poprawi :-/
[External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]

Astera

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:53
Imię: Robert
Auto: Astra F Caravan
Silnik: 1,6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Radzionków

#5

Nieprzeczytany post autor: Astera »

Jaka zbieżność imion?

A widzę kolega z Grudziądza :) tam mieszkałem ostatnio :) ick na forum AstraGM stary z Grudziądza

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: venturek »

Frog ma na imię Robert jak mnie pamięć nie myli.
Ta z Grudziądza od ponad roku a przed tym chyba 7lat w Toruniu a przed Toruniem tez Grudziądz.

Jeśli chodzi o temat to niech pozabieraja tym idiotą co jada z telefonem w ręku i nie znający podstawowych przepisów. Nie jestem święty i Lubie wcisnąć ale nie nawidze chamstwa na drodze i to takim powinno się prawko zabrać a nie komuś kto miał stluczke... O ile nikomu nic się nie stało.

Wysłane z mojego TS7 przy użyciu Tapatalka
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

Astera

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:53
Imię: Robert
Auto: Astra F Caravan
Silnik: 1,6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Radzionków

#7

Nieprzeczytany post autor: Astera »

Osobiście twierdzę, że można karać za coś co powstało bo zawiniliśmy, a dopisywanie czegoś bo można to totalitaryzm! To tak jak bym mieszkał w USA lub innym kraju rozwiniętym i zastrzelił policjanta bo mi wszedł na trawnik i zamiast go upomnieć, że mi trawę niszczy wysłał mu kulkę bo mogę skoro go nie zapraszałem a on wtargnął, a mój dom to moja twierdza.

Awatar użytkownika
zaki1989

Astro-maniak
Posty: 717
Rejestracja: 10 gru 2011, 14:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM IDS+
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: zaki1989 »

zacznijmy od tego że nie można dostać 2 mandatów za jedną kolizję.. nie mogą Nikogo ukarać dwa razy..

co do zabierania prawka.. wciągu ostatniego miesiąca zabrali więcej niz przez cały rok 2012 i 2013 razem wzięte..
'
trochę ich pogrzało, bo najpierw w zasadzie nie zabierali a teraz zabierają jak leci.. jestem za zabieraniem prawka ale faktycznie jak ktoś przegnie.. typu wyprzedzanie na pasach, skrzyżowaniu, ciągłej jednocześnie na dodatek z prędkością kosmiczną..

żeby było zabawniej Oni nie mogą zabrać prawka.. o tym decyduje sąd.. a sąd ponad 80% zwraca kierowcom.. więc w efekcie koszty są gigantyczne, bo rosną o koszty rozpraw sądowych.. :evil:
Astra GTC, 1.9 DTH, IDS+, DPF off, customowy kolektor dolotowy ~ 170KM :)

Awatar użytkownika
radek_n1

Astro-maniak
Posty: 760
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:58
Imię: Radek
Auto: Astra h kombi
Silnik: 1.6 105KM + LPG
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Czyżew

#9

Nieprzeczytany post autor: radek_n1 »

zaki1989 pisze:żeby było zabawniej Oni nie mogą zabrać prawka.. o tym decyduje sąd.. a sąd ponad 80% zwraca kierowcom.. więc w efekcie koszty są gigantyczne, bo rosną o koszty rozpraw sądowych.. :evil:
Dla człowieka, któremu prawko służy do zarabiania na chleb, czy tam miskę ryżu jak kto woli jak zabiorą prawko to on nie ma po co na firmie się pokazywać, bo od momentu zabrania prawka nie mija 24 h na decyzję czy to prawko mu zwrócą czy nie.

Astera

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:53
Imię: Robert
Auto: Astra F Caravan
Silnik: 1,6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Radzionków

#10

Nieprzeczytany post autor: Astera »

@ mandatów nie dają łączą go w jeden i dostajesz jeden z co najmniej 2 paragrafów :) potem wrzucę skan mojego i sobie zobaczcie co pisze. Wg tego co wiem mają zabierać prawko za cokolwiek mogą tak dla zasady, a sąd to długa droga w naszym kraju i tak jak kolega pisał jak ktoś do pracy daleko dojeżdża lub żyje z prawka to mogiła.

ODPOWIEDZ