oc na raty a złomowanie auta

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
domino1596

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 30 mar 2014, 21:28
Imię: Dominik
Auto: Astra f
Silnik: c14nz
Województwo: dolnośląskie

oc na raty a złomowanie auta

#1

Nieprzeczytany post autor: domino1596 »

Hej niedawno (miesiąc temu) przedłużyłem ubezpieczenie oc a płatność rozłożyłem na 2 raty, niestety wczoraj miałem lekką stłuczkę z bajerką w której ucierpiał prawy reflektor i błotnik, chociaż już wszystko prawie naprawiłem autko jest niestety w kiepskiej kondycji blacharskiej i po zimie zamierzam z żalem zezłomować asterkę i moje pytanie jest takie, jeżeli zezłomuję astrę przed kwietniem (termin wpłaty 2 raty) to czy muszę dalej zapłacić drugą ratę ?

Awatar użytkownika
IgorW

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 07 maja 2014, 18:01
Imię: Igor
Auto: Zafira A
Silnik: Z18XE
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Hvalstad, Norwegia/Kozienice

#2

Nieprzeczytany post autor: IgorW »

Nie wiem jak jest w innych ubezpieczalniach, ale w Link 4, jak złomowałem Almerę, to po prostu zadzwoniłem do nich, wysłałem skany zaświadczenia o złomowaniu i wyrejestrowaniu pojazdu, wyliczyli mi zwrot i kasę odesłali. Jeżeli przedstawisz im odpowiednie dokumenty odnośnie kasacji pojazdu to chyba umowę rozwiążą od ręki, bo normalnie musisz wysłać rezygnację do 30 dni przed końcem chyba.

matikaj

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2014, 23:00
Auto: brak
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: matikaj »

IgorW pisze:Nie wiem jak jest w innych ubezpieczalniach, ale w Link 4, jak złomowałem Almerę, to po prostu zadzwoniłem do nich, wysłałem skany zaświadczenia o złomowaniu i wyrejestrowaniu pojazdu, wyliczyli mi zwrot i kasę odesłali. Jeżeli przedstawisz im odpowiednie dokumenty odnośnie kasacji pojazdu to chyba umowę rozwiążą od ręki, bo normalnie musisz wysłać rezygnację do 30 dni przed końcem chyba.
normalnie to wystarczy złożyć rezygnację na dzień przed końcem

kubar5

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 07 gru 2014, 14:18
Imię: kuba
Auto: astra g
Silnik: 1.6
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: kubar5 »

przeslij skan zaswiadczenia do ubezpieczalkni i po sprawie kase oddadza

iTommy

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2015, 22:39
Imię: Tomasz
Auto: Vectra C
Silnik: 1.9 CDTi
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: iTommy »

przesylasz papierek o złomowaniu i nie płacisz drugiej raty. a w sytuacji gdy np pierwsza rata byla do kwietnia,a zlomujsz z lutym to firma musi ci jeszcze oddac kase za 2 msc

ODPOWIEDZ