Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
ArtiG

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 14 sty 2011, 18:26
Auto: Astra J
Silnik: 1.4 140KM
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy

#1

Nieprzeczytany post autor: ArtiG »

Witam,
Sprawa wygląda tak, znajomy jakiś czas temu miał stłuczkę nie ze swojej winy, sprawa jednoznaczna więc po jakimś czasie zjawił się rzeczoznawca, obejrzał samochód, itp. Do jego pracy zastrzeżeń nie ma. Są natomiast do wyceny części... koszt samych części wg nieautoryzowanego serwisu ok 5000zl... pierwsza wycena MTU 1200zl (policzyli sobie bezpodstawnie amortyzację na części), po odwołaniu amortyzacji już nie ma ale za kwotę teraz 2200zl dalej nie ma możliwości kupna nowych części. Na co w takiej sytuacji się powoływać najlepiej? Znacie jakieś paragrafy itp?
Z góry dzięki

Awatar użytkownika
grzesiekb

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 03 paź 2014, 19:38
Imię: Grzesiek
Auto: Astra J
Silnik: 1.6LET
Województwo: małopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: grzesiekb »

Najlepiej udać się do PZMOT-U poprosić o rzeczoznawcę, kolega płacił 200 zł ubezpieczyciel szybciutko zmienił zdanie o wysokości odszkodowania kiedy otrzymał taką opinię.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6258
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Wstawic do polecanego warsztatu niech zrobi wycene musi byc licencjonowanym programem.
Sam nic nie wskórasz ewentualnie do firmy odszkodowawczej ale pewnej.

ArtiG

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 14 sty 2011, 18:26
Auto: Astra J
Silnik: 1.4 140KM
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: ArtiG »

Jeden warsztat już wycenę zrobił, nie wiem czy był licencjonowany ale w każdym bądź razie ubezpieczyciel chyba się tą wyceną zbytnio nie przejął, skoro pierwsza jego oferta to była 1/5 wyceny tegoż warsztatu...
Firma odszkodowawcza to chyba raczej ostateczne rozwiązanie, myślę, że najpierw może warto rzeczywiście zainwestować w rzeczoznawcę z PZMOT-u.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6258
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Rzeczoznawca nie wiem czy pomoze?Beda chcieli faktury.
To ze jego oferta jest zaniżona to niestety normalne u ubezpieczycieli.Teraz kolej na Twój krok,wysyłasz im kosztorys sporzadzony przez wrasztat,oni powinni go zatwierdzic.U mnie tak np 3 lata temu wycena ubezpieczyciela 850zł a warsztatu 1500zł i ta kwota została wypłacona.

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

Ja na Twoim miejscu udałbym się do ASO i poprosił o ewentualną wycenę, po uzyskaniu wyceny (tzw. faktura "pro forma") wysłałbym ją do zakładu ubezpieczającego i czekał na ich ruch, jeśli nieznacznie podnieśliby cenę to zostawiłbym samochód w ASO i bezgotówkowo naprawiał samochód. Wtedy to ubezpieczalnia musi zapłacić ASO tyle ile sobie zażyczą - oczywiście jeśli to nie przekroczy jakiegoś % auta, ale w ASO znajdziesz osoby od ubezpieczeń które Ci doradzą.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Zibi8

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2014, 14:13
Imię: Zbigniew
Auto: Opel Astra
Województwo: małopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Zibi8 »

Sam byłem rok temu w podobnej sytuacji. Ubezpieczyciel nie chciał wypłacić mi należnej kwoty odszkodowania. Zorientowałem się na rynku i skorzystałem z usług firmy [Zakaz reklam], która zajęła się wycenieniem kosztów naprawy i zgłoszeniem sprawy na drogę sądową. Dodam, że nie ponosiłem kosztów związanych z wpisem sądowym, czy zastępstwem procesowym. Udało mi się wywalczyć odpowiednie odszkodowanie, z którego ok. 32% netto zostało przekazane do firmy, która mnie reprezentowała.

ODPOWIEDZ