Wideorejestrator samochodowy

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
Sarotti

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 15 lis 2014, 22:56
Imię: Paweł
Auto: Polo , Megana
Silnik: 1.4 i 1.6 16V
Województwo: śląskie

Wideorejestrator samochodowy

#1

Nieprzeczytany post autor: Sarotti »

Witam

Szukałem podobnego topicu lecz nie znalazłem jeśli istnieje takowy prosiłbym o odesłanie.

Moje pytanie tyczy się kamerki do rejestrowania otoczenia a mianowicie jak to się reguluje prawnie ? ? ?
Z tego co czytałem jeśli dojdzie do kolizji/wypadku poszkodowany może skorzystać z materiału dopiero bo uwczesnym napisaniu odpowiedniego pisma lecz gdzie co i jak to już nie wiem może mnie ktoś oświeci w tym temacie.

adasq

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 08 lis 2014, 18:29
Imię: Adam
Auto: Astra H
Województwo: lubelskie

#2

Nieprzeczytany post autor: adasq »

Ale przeciez policja ma prawo zatrzymac nagranie jako dowod w sprawie wiec mi sie wydaje ze nie potrzeba podan

Awatar użytkownika
Sarotti

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 15 lis 2014, 22:56
Imię: Paweł
Auto: Polo , Megana
Silnik: 1.4 i 1.6 16V
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Sarotti »

Zarówno może zatrzymać te nagranie przeciwko Tobie jako dowód zakłócania czyjeś prywatności a mianowice widnieje tam numer rejestracji samochodu itd.

Awatar użytkownika
Viper28

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 25 maja 2012, 17:33
Imię: Michał
Auto: Opel Astra H kombi
Silnik: 1,7 DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce

#4

Nieprzeczytany post autor: Viper28 »

"Dowód zakłócenia czyjejś prywatności" - bzdura totalna. Jeżeli Policja zatrzyma takie nagranie to później Sąd decyduje o wartości dowodowej takiego materiału w sprawie. Ciebie nikt nie będzie ciągał za to, że nagrywałeś. Robiłeś to na własny użytek w miejscu publicznym i ogólnodostępnym i nie upubliczniałeś tego.

Phobos

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 04 lis 2014, 15:16
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: dolnośląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Phobos »

W Polsce można używać wideorejestratorów bez większych ograniczeń. Nieco inaczej wygląda to za granicą. Są one nielegalne w Austrii i Szwajcarii. W obu krajach za korzystanie z kamer grozi mandat, z czego w Austrii do 10000 euro /tak, dziesięć tysięcy!!!/. Kłopoty z tego powodu można mieć również w Niemczech. Wszędzie sprawa rozbija się o ochronę danych osobowych. Z tego samego powodu, nie uświadczysz street view z Austrii w mapach Google.

mag3333

Astro-maniak
Posty: 840
Rejestracja: 21 lut 2011, 15:37
Imię: Marek
Auto: Megane IV
Silnik: 1.2T 130KM xD
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lbn
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: mag3333 »

Mozesz smialo używać do czasu wrzucenia filmiku Np na yt. Bo wtedy ktos moze Coe pozwać kto soe na filmiku znalazł.
tapniete z tapatalk on L1520
autostory: Fiat CC (2006 - 2010) -> Aster F (2010 - 2014) -> [External Link Removed for Guests] -> Megane IV
zapraszam ;)

Awatar użytkownika
wiech23

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 03 lis 2014, 9:56
Imię: WIESIEK
Auto: ASTRA H GTC
Silnik: Z19DTH
Województwo: małopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: wiech23 »

potwierdzam, w austrii nagrywanie zabronione,wręcz zaczynają łapać pojazdy z kamerkami,u nas narazie wolna amerykanka,

mefius

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2015, 22:00
Imię: Maciek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XER
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#8

Nieprzeczytany post autor: mefius »

U nas można nagrywać bez konsekwencji. Nie można publikować czyjegoś wizerunku bez jego zgody. Przepisy o tyle są niejasne, że jeżeli coś jest tylko tłem filmowanej sceny to można to publikować.

Co do wideorejestratorów to w wielu krajach są one zabronione. W niektórych przez prawo do prywatności a w niektórych jak chyba w Słowenii zabrania się przyczepiania czegokolwiek do przedniej szyby, bo niby ogranicza widoczność o.O

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: melon »

mefius pisze:... a w niektórych jak chyba w Słowenii zabrania się przyczepiania czegokolwiek do przedniej szyby, bo niby ogranicza widoczność o.O
A u nas niektórym dynda na lusterku połowa pluszaków z dzieciństwa i widzą wszystko :lol:

mefius

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2015, 22:00
Imię: Maciek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XER
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#10

Nieprzeczytany post autor: mefius »

I płyta DVD ;)
W poprzedni Motorze był artykuł o wideorejestratorach na terenie Europy. Warto poczytać co by nie dostać zbójeckiej kary np w Szwajcarii.

ODPOWIEDZ